Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian

Karmniki dla ptaków


niedziela, 10, luty 2019
Dokarmiamy ptaki zimą. Uczniowie klas 1b wykonali na zajęciach technicznych karmniki dla ptaków. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(27)
Czytaj więcej...

Wycieczka klasy IIB i IIC do Witkowa


czwartek, 07, luty 2019
7 lutego uczniowie klas 2 b i 2 c udali się na wycieczkę do Witkowa. Brali udział w zajęciach zorganizowanych w piekarni Glanc. Dzieci zwiedziły ten zakład pracy. Zapoznały się z pracą piekarza, cukiernika. Zobaczyły etapy produkcji chleba, bułek, ciastek. Wzięły udział w warsztatach kulinarnych- wyrabiały ciasto drożdżowe i formowały różnego kształtu bułeczki. W oczekiwaniu na wypieki posiliły się soczkiem i ciasteczkami. Dzieci...(32)
Czytaj więcej...

Surfujemy legalnie!


środa, 06, luty 2019
Surfujemy legalnie! Na pohybel cyfrowym piratom. Dzielimy grupę na pięć trzyosobowych zespołów, między które losujemy 5 głównych tematów zajęć: 1. prawo autorskie2. otwarte zasoby Internetu3. wolność słowa a cenzura4. wolne i otwarte licencje5. regulaminy i korzystanie z serwisów. Zadaniem każdego z zespołów jest przygotowanie infografiki na wylosowany temat w programie CANVA.(34)
Czytaj więcej...

WIZYTA W RADIU GNIEZNO


wtorek, 05, luty 2019
W nagrodę za udział w audycji z okazji Święta Babci i Święta Dziadka, dnia 31 stycznia br. grupa uczniów klasy 4a,4c i 5c wraz z p. Bielanowską i p. Piskorz została zaproszona do naszej lokalnej rozgłośni radiowej, aby bliżej poznać pracę radiowca. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy niezwykle serdecznie powitani przez p. Klaudię Szczęśniak, która nagrywała naszą audycję radiową. Następnie trafiliśmy pod profesjonalną opiekę p. Magdaleny...(50)
Czytaj więcej...

Wirtualna wycieczka


niedziela, 03, luty 2019
Google Earth wycieczka tutorial PL - Google Earth w Chrome - Pobierz na komputer "Google Earth" - Jak zrobić mapę wycieczki (Story Map) - film instruktażowy - EFEKT NASZEJ PRACY: Wycieczka do Wrocławia(451)
Czytaj więcej...

Pasowanie na czytelnika 2019


piątek, 01, luty 2019
Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1A W czwartek 31 stycznia uczniowie klasy 1 A wzięli udział w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez panią R.Nawrocką. Dzieci rozmawiały na temat książkowych bohaterów i rozwiązywały zagadki. Potem nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, wręczenie imiennych legitymacji oraz zakładek. Tego dnia wszyscy po raz pierwszy poszli do szkolnej biblioteki i wypożyczyli wybraną przez siebie książkę....(23)
Czytaj więcej...

Karnawał


środa, 30, styczeń 2019
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dnia 30 stycznia w MOK odbył się balik dla uczniów kl 1a i 1b. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie. Zabawa urozmaicona była ciekawymi konkursami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa...(38)
Czytaj więcej...

Półkolonie w SP5


środa, 23, styczeń 2019
W dniach od 14 do 18 stycznia br. w naszej szkole odbywały się półkolonie dla uczniów z klas I–VII. Dla uczestników przygotowanych było sporo atrakcji, m. in. zajęcia warsztatowe w MPPP na temat: „Jak żyli ludzie 1000 lat temu?”, podczas których zaprezentowane zostały przedmioty, jakich używali nasi przodkowie w życiu codziennym. Uczniowie rywalizowali ze sobą w Kręgielni Klubu NEST, bawili się w Klubie Rozrywki dla Dzieci Fantazja,...(342)
Czytaj więcej...

Internet - nasz świat realny


środa, 16, styczeń 2019
Definicja NETYKIETY Narzędzia do tworzenia map myśli online Nowe przepisy prawa polskiego – rozporządzenie RODO Dobre i złe strony internetu Zadanie do realizacji: przygotowanie infografiki i wydrukowanie Netykiety w formacie A3 oraz udostępnienie jej w wielu miejscach w szkole, a także w specjalnej zakładce serwisu internetowego szkoły. Nasze prace: Zofia Błaszak klasa 8a Zuzanna Błaszak klasa 8a Nadia Bosacka klasa 8a(407)
Czytaj więcej...

ZAPROSZENIE


poniedziałek, 14, styczeń 2019
(299)
Czytaj więcej...

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA TUŻ, TUŻ...


poniedziałek, 14, styczeń 2019
21. i 22. stycznia to wyjątkowe dni, bowiem wtedy swoje święta mają nasze kochane Babcie i nasi kochani Dziadkowie. Pamiętajmy o nich. Obdarzmy własnoręcznie wykonaną laurką, wręczmy upominek, zaprośmy do wysłuchania audycji. Swietliczaki wcześniej i w różnorodny sposób przygotowywali się do tych świąt. Najpierw wykonali gazetkę okolicznościową, a następnie nagrali audycję w lokalnym radiu Nie zapomnieli też o własnoręcznym wykonaniu...(382)
Czytaj więcej...

2c w zakładzie bombki GABI


czwartek, 10, styczeń 2019
W okresie świątecznym uczniowie klasy 2c z wychowawcą zwiedzili zakład produkujący bombki GABI przy ul. Pocztowej. Podczas wycieczki dzieci zobaczyły kolejne etapy powstawania świątecznych ozdób.Dowiedziały się wielu ciekawych informacji o sposobie produkcji bombek.Wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez właścicieli zakładu na najładniejszą bombkę, którego rozstrzygnięcie nastąpi w lutym. Każdy uczestnik otrzymał...(474)
Czytaj więcej...

Orkiestrowe granie!


poniedziałek, 07, styczeń 2019
ZOBACZ ARTYKUŁ ZOBACZ FOTO(544)
Czytaj więcej...

Prace uczniów z kl. 1b


niedziela, 06, styczeń 2019
Prace uczniów kl. 1b na zajęciach komputerowych i technice: "Zima" , "Kanapkowe szaleństwa" "Wesoło - mikołajkowo". ZOBACZ FOTOGRAFIE...(394)
Czytaj więcej...

Kto drogi prostuje...


piątek, 04, styczeń 2019
Kto drogi prostuje, ten w domu nocuje Podzielić dzieci na zespoły dwuosobowe. Każdy z nich otrzymuje zestaw – grę ScottieGo! Wprowadzamy uczniów w tajniki gry, prezentując dodatkowo filmik (mogą go wcześniej obejrzeć w domu): Uczniowie oswajają się z nową grą, jej zasadami i sposobem grania. Następnie stawiamy przed uczniami zadanie znalezienia najkrótszej drogi: zaprojektowania trasy tak, aby najszybciej dotrzeć do celu. Wykorzystujemy...(428)
Czytaj więcej...

Lepiej zapobiegać...


sobota, 22, grudzień 2018
"Lepiej zapobiegać niż ulec zatruciu czadem" - uczniowie klas siódmych spotkali się ze strażakiem, który zapoznał ich z zagrożeniem, jakim może być tlenek węgla oraz ze sposobami ochrony. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(383)
Czytaj więcej...

Niepodległość


środa, 19, grudzień 2018
Uczniowie SP 5 podczas oglądania edukacyjnej wystawy "Ojcowie Niepodległości" wypełniają też karty pracy, by dokładniej zrozumieć jej przekaz. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(424)
Czytaj więcej...

Konkurs "niepodległościowy"


środa, 19, grudzień 2018
Uczniowie"Piątki" cały czas realizują szkolny projekt niepodległościowy. W jego ramach wzięli udział w sadzeniu "100 drzew na 100- lecie Niepodległości" oraz zmagali się w szkolnym etapie konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(319)
Czytaj więcej...

Zostań Spielbergiem


środa, 19, grudzień 2018
Efektem pracy ma być film – nie powinien trwać dłużej 2-3 minuty. Dowolność wyboru tematów, ale dbamy o to, aby były konkretne i nie za szerokie. JAK NAGRAĆ FILM NA YOUTUBE? Jak powstają filmy? Uczniowie na początku pracują nad scenariuszem. Wymyślają tematykę i przebieg filmu scena po scenie. Zapisują opisy poszczególnych scen w edytorze tekstu jako osobny plik lub na kartce. Po stworzeniu scenariusza konsultują go z nauczycielem. Po...(518)
Czytaj więcej...

Bożonarodzeniowo w świetlicy


sobota, 15, grudzień 2018
Skąd Mikołaj Święty bierze prezenty? Jest to odwieczne pytanie wszystkich dzieci na świecie. Przedświąteczny czas to dobry moment, aby spróbować rozwikłać tę właśnie zagadkę. Tego zadania podjęły się dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, które pod kierunkiem pań wychowawczyń przygotowały przedstawieniepod tym właśnie tytułem. Dnia 14 grudnia 2018 roku świetlica szkolna zmieniła zupełnie swój wystrój. Pojawiły się w niej postacie...(58)
Czytaj więcej...

Świetliczaki w bibliotece


środa, 12, grudzień 2018
WIZYTA ŚWIETLICZAKÓW W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W środę, 12 grudnia br. grupa dzieci uczęszczających do świetlicy udała się do biblioteki mieszczącej się przy ul. Mieszka I. Po przybyciu na miejsce pani bibliotekarka zaprosiła wszystkich do zajęć, których tematem były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Uczniowie wypowiadali się na temat skojarzeń związanych ze świętami i przygotowań do nich. Rozwiązywali zagadki i tworzyli efekty...(331)
Czytaj więcej...

MARZYCIELSKA POCZTA


środa, 12, grudzień 2018
Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych kartek i listów do ciężko chorych dzieci. Przedświąteczny czas jest wymarzonym momentem, aby okazać innym serce, wykonać jakiś bezinteresowny gest. Świetliczaki z naszej szkoły postanowiły w tym roku sprawić przyjemność i wesprzeć w tych trudnych chwilach jakieś dziecko. Wybrano zmagającego się ze straszliwą chorobąsiedmioletniego Filipka z Katowic. Pod kierunkiem pań...(326)
Czytaj więcej...

Wikingowie składają życzenia...


środa, 12, grudzień 2018
Aktorzy serialu „Wikingowie” składają Polakom życzenia na 100-lecie odzyskania niepodległości. 29 listopada 2018 roku History rozpoczęło emisję drugiej części piątego sezonu serialu „Wikingowie”. Aktorzy produkcji składają Polakom życzenia na 100-lecie odzyskania niepodległości: Alex Høgh Andersen (Ivar), Clive Standen (Rollo) oraz Alexander Ludwig (Bjorn), główni bohaterowie serialu „Wikingowie”, wzięli udział w kampanii „Piękny wiek”...(471)
Czytaj więcej...

UWAGA Rodzice klas 8!


wtorek, 11, grudzień 2018
(444)
Czytaj więcej...

Mikołajki 2018


piątek, 07, grudzień 2018
ZOBACZ FOTOGRAFIE...(531)
Czytaj więcej...

Konkursy niepodległościowe


poniedziałek, 03, grudzień 2018
Nasza szkoła cały czas realizuje założenia projektu edukacyjnego związanego z 100-leciem odzyskania niepodległości „Nasza Niepodległa Ojczyzna”. W jego ramach uczniowie brali udział w różnych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, uzyskując w nich premiowane miejsca. ZOBACZ FOTOGRAFIE... ZOBACZ FOTOGRAFIE...(175)
Czytaj więcej...

SP 5 z certyfikatem


poniedziałek, 03, grudzień 2018
Gnieźnieńska „Piątka” już od 10 lat, czyli do samego początku, bierze udział w działaniach promujących wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim, poprzez uczestnictwo w projektach edukacyjnych, konkursach plastycznych i wiedzowych oraz warsztatach dla nauczycieli. Nasza praca edukacyjna została doceniona przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, głównego pomysłodawcę działań. 21 listopada 2018 r. reprezentacja szkoły uczestniczyła w...(471)
Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne


poniedziałek, 03, grudzień 2018
W ostatnim tygodniu listopada uczniowie klas 7 i 8 skorzystali z zaproszenia MOK-u i wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, których celem było między innymi poszerzenie wiedzy o generale Hallerze i żołnierzach Błękitnej Armii. Młodzież chętnie i aktywnie zaangażowała się w wypełnianie kart pracy oraz układanie puzzli, związanych z wystawą o Hallerczykach. Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link ZOBACZ FOTOGRAFIE...(516)
Czytaj więcej...

Ozoboty


poniedziałek, 26, listopad 2018
Kody do programowania i kalibrowanie Programuj z poziomu urządzenia Najczęściej zadawane pytania: ZOBACZ FOTOGRAFIE naszych UCZNIÓW podczas programowania... Ozobot to w pełni wartościowe narzędzie programistyczne i to nie tylko dla najmłodszych. Ozobota można programować na różne sposoby, przy pomocy różnych języków programowania co sprawia, że właściwie nie ma ograniczeń wiekowych jeśli chodzi o jego użytkowników. Najmłodsi...(6)
Czytaj więcej...

MISIE, MIŚKI, MISIACZKI…


niedziela, 25, listopad 2018
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka dzieci na całym świecie – Pluszowy Miś. Historia pluszowego misia rozpoczęła się w roku 1902, czyli 116 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Wtedy to Theodore Roosevelt, który pełnił funkcję prezydenta wybrał się ze swoimi przyjaciółmi na polowanie. Myśliwi w trakcie polowania ustrzelili niedźwiedzicę. Okazało się, że w gawrze pozostał jej mały synek –...(199)
Czytaj więcej...

Dzieciaki do Rakiet!


niedziela, 25, listopad 2018
Dzieciaki do Rakiet - Głosuj na Piąteczkę!(554)
Czytaj więcej...

Dzień życzliwości


środa, 21, listopad 2018
Dzień Ż Y C Z L I W O Ś C I w SP5(515)
Czytaj więcej...

Niepodległość w świetlicy szkolnej


wtorek, 13, listopad 2018
Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach historii Polski. Jest to ważna data dla każdego Polaka, będąca symbolem miłości do Ojczyzny, walki o wolność, wiarę w zwycięstwo. W tym roku przypada szczególna, bo 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli narodowej. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, włączając się w szkolne obchody tego święta, a także rozwijając...(538)
Czytaj więcej...

Świetliczaki pieką rogale marcińskie


wtorek, 13, listopad 2018
,,Rogale marcińskie” nieodłącznie kojarzone są z Wielkopolską. Legenda głosi, że pewien cukiernik znalazł podkowę, którą zgubił św. Marcin, a następnie na jej kształt uformował ciasto, ozdobił je migdałami i upiekł. Tym samym doceniając dobroć św. Marcina rozdał smaczne rogale biednym. W naszej szkole zwyczaj pieczenia rogali podtrzymała grupa uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Dnia 13 listopada br. pod czujnym okiem...(528)
Czytaj więcej...

„Zostań herosem niepodległości"


niedziela, 11, listopad 2018
„Zostań herosem niepodległości" to konkurs na najwierniejsze odzwierciedlenie postaci sprzed stu lat (1918/1919). Dedykowany był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów publicznych i niepublicznych Miasta Gniezna. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(465)
Czytaj więcej...

100-lecie odzyskania niepodległości


piątek, 09, listopad 2018
Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Radość z odzyskanej niepodległości była wielka. Dziś możemy sobie tylko wyobrazić atmosferę tamtych dni... Ale ten niebywały entuzjazm naszych przodków powinien udzielić się również i nam, inspirując nas do...(483)
Czytaj więcej...

Jesienne sprzątanie grobów


czwartek, 01, listopad 2018
W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami, uczestniczyli w akcji sprzątania grobów. Uczniowie posprzątali głównie mogiły, które były zaniedbane i zapomniane, dekorując je i zapalając na nich symboliczny znicz. Opiekunowie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję. Szczególne podziękowania za poświęcenie swojego wolnego czasu, należą się: Wiktorii Domagalskiej,...(191)
Czytaj więcej...

PAMIĘTAMY O BOHATERACH


czwartek, 01, listopad 2018
W dniu 31 października 2018 r. w przeddzień Święta Zmarłych grupa świetliczków pod opieką p. Ewy Bielanowskiej odwiedziła miejsce pamięci narodowej. Dzieci zapaliły znicze wyrażając tym samym szacunek dla poległych i pomordowanych za Polskę i wolność. Była to wspaniała lekcja historii i pamięci o zmarłych.(433)
Czytaj więcej...

Robimy gazetkę szkolną (ULI)


środa, 31, październik 2018
Uczniowie zapoznają się z filmem instruktażowym o tworzeniu gazetki szkolnej: Każdy z zespołów ma za zadanie stworzenie 2-4-stronicowej gazetki. Uczniowie szukają inspiracji odnośnie takich gazetek w Internecie. Wybierają tytuł i wiodącą tematykę gazetki. Ważne, aby była dostosowana do wieku i zainteresowań rówieśników. Uczniowie poznają zasady tworzenia informacji prasowych, np. https://dopierwszejpracy.pl. Wybierają artykuł w prasie...(738)
Czytaj więcej...

Doradztwo zawodowe


poniedziałek, 29, październik 2018
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z zakresu doradztwa zawodowego pt. "Jaki jestem? Moje wybory edukacyjno - zawodowe". Zajęcia, na zaproszenie pedagoga szkolnego, przeprowadził doradca zawodowy - pani Natalia Sadlak, która na co dzień pracuje w Centrum Kształcenia Zawodowego w Gnieźnie. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w proponowanych ćwiczeniach,...(425)
Czytaj więcej...

Szkolenie w Tarnowie Podgórnym


czwartek, 25, październik 2018
SZKOLENIE dla nauczycieli odbyło się 18-19.10 2018 r. oraz 25.10.2018 r. Tematyka Tworzenie autorskich materiałów Odwrócona klasa(413)
Czytaj więcej...

Pomagamy dzieciom ze Strzelczysk


poniedziałek, 22, październik 2018
(448)
Czytaj więcej...

Projekt ULI


piątek, 19, październik 2018
Uczniowskie Laboratorium Informatyczne Nasza szkoła w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 Projekt „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020” skierowany jest do ponad jedenastu tysięcy uczniów i pięciu tysięcy nauczycieli z sześciuset szkół z całej Wielkopolski. Projekt oferuje szkołom udział w sześciu podprojektach, w których zajęcia realizowane będą metodą projektu, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych oraz technologii...(1085)
Czytaj więcej...

2a i 2c - "Od ziarenka do pizzerki”


poniedziałek, 15, październik 2018
2 października 2018 r. uczniowie klas 2a i 2c uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-kulinarnych,, Od ziarenka do pizzerki” . Naszą szkołę odwiedziła pani dietetyk i edukator żywienia Beata Bukowiecka. Prowadząca przekazała dzieciom ważne informacje na temat właściwego odżywiania. Dzieci ubrane w kolorowe czapki i fartuchy przygotowywały ciasto drożdżowe, robiły masło w maselnicach, kroiły warzywa napizzę. Każdy uczestnik sam...(538)
Czytaj więcej...

Ara oraz Kakadu w SP5


niedziela, 14, październik 2018
W piatek, 12 października odwiedził nas podróżnik Trepko. Opowiadał o przygodach, które spotkały Go w Brazylii i Indonezji. Wraz z Nim przybyły dwie cudowne Papugi, Ara oraz Kakadu. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(247)
Czytaj więcej...

II B - "Witaminki..."


niedziela, 14, październik 2018
"Klasa II B aktywnie włącza się w pracę projektu "Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki" realizowanego w klasach I-III naszej szkoły. W sezonie jesiennym korzystamy w różny sposób z darów jesieni takich jak owoce i warzywa. Dzieci pamiętają o tym, aby w ich codziennym menu nie zabrakło porcji witamin pochodzących z tych produktów Tymczasem w klasie wykonano piękne kompozycje przedstawiające ludziki, zwierzątka oraz inne...(534)
Czytaj więcej...

Kanapki "pierwszaczków"


wtorek, 09, październik 2018
Rondelkolandia - kanapkowe zmagania uczniów kl. 1b Poznajemy ciekawe przepisy na smaczne potrawy. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(448)
Czytaj więcej...

Wycieczka do Wrześni


piątek, 05, październik 2018
W dniu 5 października 2018r. klasy: 4a, 4b i 4c wraz z wychowawcami: panią Magdaleną Dobrzykowską, panią Agnieszką Walczak, panem Maciejem Tomaszewskim oraz opiekunami: panią Renatą Ofertowicz, panią Lucyną Pawlak oraz panią Pauliną Pacesz udały się pociągiem do Wrześni. Wycieczka odbyła się z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz trwającego w naszej szkole projektu: „Nasza...(369)
Czytaj więcej...

Dzień Głośnego Czytania


czwartek, 27, wrzesień 2018
(119)
Czytaj więcej...

Moje życie wolne od uzależnień


poniedziałek, 24, wrzesień 2018
W ramach profilaktyki uniwersalnej najstarsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie profilaktycznym "Moje życie wolne od uzależnień". Program finansowany ze środków Urzędu Miasta realizuje fundacja "Nowe Horyzonty" z Warszawy. Zajęcia adresowane są do uczniów klas VI, VII i VIII, prowadzone są w formie warsztatów, w czasie których uczniowie rozmawiają na tematy związane z uzależnieniami, rozwojem tożsamości i osobowości oraz...(653)
Czytaj więcej...

Lekcja o Powstaniu Wielkopolskim


środa, 19, wrzesień 2018
18 i 19 września 2018 r. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa różne klasy z naszej szkoły brały udział w specjalnej lekcji o Powstaniu Wielkopolskim – Pomysł na Niepodległość. ZOBACZ FOTORELACJĘ...(416)
Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku 2018-2019


poniedziałek, 03, wrzesień 2018
FOTORELACJA Artykuł na stronie www.gniezno.naszemiasto.pl(591)
Czytaj więcej...

Ogólnowojewódzkie rozpoczęcie roku


poniedziałek, 03, wrzesień 2018
W poniedziałkowe przedpołudnie w Gnieźnie odbyło się ogólnowojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego, w trakcie którego dokonano uroczystego otwarcia nowej sali sportowej dla kilku placówek oświatowych. Udział pocztu sztandarowego naszej szkoły, przedstawicieli uczniów klas pierwszych i ich rodziców oraz pani dyrektor Hanny Kowalskiej i opiekunów pocztu p.Wioletty Januchowskiej i p.Grażyny Janowskiej-Marek w ogolnowojewodzkim rozpoczęciu...(588)
Czytaj więcej...

Plan lekcji


środa, 29, sierpień 2018
Plan lekcji(8926)
Czytaj więcej...

Info. o rozpoczęciu roku 2018-2019


piątek, 24, sierpień 2018
ROZPOCZĘCIE ROKU - 3 września 2018 r. o godzinie 9:00 na boisku szkolnym. WITAJCIE W PIĄTECZCE PLAN ZAJĘĆ na rok szkolny 2018-2019 ORGANIZACJA WYJŚCIA NA MSZĘ ŚWIĘTĄ - 4 września 2018 r. Lp. GODZINY KLASA SALA 1. Przychodzą na 845 Mają zajęcia z wychowawcą do 1040 V a V b V c VI a VI b VI c VII a VII b VIII a VIII b VIII c 22 a 3 12 13 14 15 16 17 19 18 21 2. 1100 Wszystkie klasy I – VIII Msza Święta Inauguracyjna Kościół Garnizonowy 3....(1660)
Czytaj więcej...

Logowanie do DZIENNIKA


poniedziałek, 20, sierpień 2018
Warunkiem otrzymania dostępu do dziennika elektronicznegojest wprowadzenie do e-dziennika Państwa adresu e-mail, ktory został podany wychowawcy. By się zalogować kliknij link: I N S T R U K C J A : Kliknij link „Załóż konto”, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy. Zaznacz opcję "Nie jestem robotem", a następnie kliknij przycisk "Wyślij wiadomość". Jeśli po kliknięciu opcji "Nie jestem robotem" rozwinie się okienko...(3719)
Czytaj więcej...

Zajęcia adaptacyjne


wtorek, 07, sierpień 2018
Pedagog Szkoły Podstawowej nr 5 wraz z wychowawczyniami klas pierwszych zaprasza na zajęcia adaptacyjne wszystkie dzieci, które z dniem 3 września 2018 r. rozpoczną naukę w klasach I naszej szkoły. Celem zajęć jest wzajemne poznanie się dzieci ze sobą oraz zapoznanie z wychowawcą klasy. Zajęcia adaptacyjne odbędą się 31 sierpnia 2018 r. (tj. w piątek) wg następującego harmonogramu: klasa 1a godz. 9.00 - 9.45, klasa 1b godz. 10.00 - 10....(765)
Czytaj więcej...

Podręczniki


piątek, 03, sierpień 2018
Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019 - W roku szkolnym 2018/2019 należy zakupić tylko podręczniki do religii.(2857)
Czytaj więcej...

Poszukiwana księgowa


wtorek, 31, lipiec 2018
DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 IM. ARKADEGO FIEDLERA W GNIEŹNIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE Główna księgowa lub główny księgowy, w pełnym wymiarze czasu pracy - 40 godzin tygodniowo,umowa na czas określony na zastępstwo. czytaj więcej...(701)
Czytaj więcej...

Zmarła p. Helena Kowalewska


wtorek, 31, lipiec 2018
Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata W niedzielę 29 lipca około godziny 12zmarła w wieku niemal 102 lat - nauczycielka naszej szkoły, wychowawca wielu pokoleń dzieci i młodzieży. Pogrzeb rozpocznie się mszą świętą w intencji Zmarłej 3 sierpnia o godzinie 11:00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku, po której to zostanie pochowana na miejscowym cmentarzu parafialnym. http://gniezno24.com http://gniezno.naszemiasto.pl...(565)
Czytaj więcej...

Gnieźnieńskie "Perełki"


niedziela, 24, czerwiec 2018
Najlepsi wychowankowie gnieźnieńskich szkół podstawowych oraz gimnazjów, otrzymali nagrody Perełki 2018, przyznawane przez Prezydenta Miasta Gniezna. Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 18 czerwca, w sali Miejskiego Ośrodka Kultury. Młodzi ludzie - w sumie 51 osób - nagrodzeni zostali zarówno za osiągnięcia w nauce, jak też za wyniki sportowe. http://gniezno24.com/aktualnosci/item/14585-perelki-dla-najlepszych-uczniow-przyznane...(621)
Czytaj więcej...

Zakończenie roku 2017-2018


niedziela, 24, czerwiec 2018
Po dziesięciu miesiącach pracy zakończyliśmy rok szkolny 2017 / 2018! Uczniowie, którzy uzyskali świadectwa z czerwonym paskiem otrzymali listy gratulacyjne. Natomiast dzieci, które miały średnią 5,00 i więcej oraz wzorowe zachowanie, zostały uhonorowane nagrodami książkowymi. Następnie wszyscy udali się z wychowawcami, by odebrać oceny swych całorocznych zmagań. Życzymy spełnienia planów, odpoczynku oraz poznawania nowych miejsc i...(812)
Czytaj więcej...

W stajni ,,Kasztanka''


środa, 20, czerwiec 2018
W środę 13 czerwca uczniowie klasy I c z wychowawcą odwiedzili stajnię ,,Kasztanka''. Słoneczna pogoda sprzyjała zabawom Dzieci brały udział w wyścigach rzędów - konkurencje przygotowała pani Daria - właścicielka stajni. Poza tym dzieci zobaczyły jak się dba o konie, same czyściły zwierzęta. Chętni mogli przejechać się na koniu. Wspólną zabawę zakończyło pieczenie kiełbasek nad ogniskiem. Dzieci w miłej atmosferze spędziły...(625)
Czytaj więcej...

Audycja „Witaminki...


niedziela, 10, czerwiec 2018
AUDYCJA „WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI” Witaminy są niezbędnymi dla naszego życia i zdrowia składnikami, których organizm nie jest w stanie sam wyprodukować i dlatego musi otrzymywać je codziennie i regularnie w postaci pożywienia, w tym owoców i warzyw. To ważne zagadnienie było tematem audycji pt. „Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” wyemitowanej przez szkolny radiowęzeł w piątek, 8 czerwca br. Pod...(501)
Czytaj więcej...

TURNIEJ PENTAGO


czwartek, 07, czerwiec 2018
W czwartek, 7 czerwca br. w naszej szkole odbył się turniej PENTAGO. Pentago to zakręcona logiczna gra rozwojowa, która wymaga myślenia (logicznego myślenia), ale przysparza też wiele pozytywnych emocji i uczy zdrowej rywalizacji na równych zasadach. W czwartkowym turnieju udział wzięli głównie uczniowie klasy 6 b oraz uczennice klas czwartych. Gra okazała się bardzo wciągająca, chociaż dosyć trudną sprawą okazało się wyłonienie...(329)
Czytaj więcej...

Czytanie łączy


czwartek, 07, czerwiec 2018
Właśnie tego, że „czytanie łączy” dowiedli uczniowie, którzy wzięli udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” (8.06.2018 r.), oraz jednocześnie w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom (2-10.06.2018 r.). Najpierw czytali swoje ulubione książki indywidualnie, ale znaleźli też czas, by czytać sobie nawzajem. Taki sposób podejścia do czytania wprowadził bardzo dobrą atmosferę wśród uczestników działania, a jednocześnie pozwolił...(660)
Czytaj więcej...

Dzień Mamy i Taty w 3c


wtorek, 05, czerwiec 2018
Dnia 5 czerwca br. uczniowie klasy 3c postanowili podjąć wyjątkową uroczystością swoich wspaniałych rodziców, zapraszając do swojej klasy zarówno kochane Mamy jak i kochanych Tatusiów. To podniosłe wydarzenie doskonale wpisuje się w realizowany w nasze szkole projekt pt. „Moja rodzina to moja drużyna”. Przybyłych gości poproszono o zajęcie miejsc przy pięknie nakrytych stołach. Uroczystość rozpoczęto od powitania rodziców i obejrzenia...(545)
Czytaj więcej...

Pokaz UŁAŃSKI


poniedziałek, 04, czerwiec 2018
Uczniowie Naszej szkoły 4 czerwca byli na pokazie ułańskim w stulecie odzyskania niepodległości. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(513)
Czytaj więcej...

Wystawa Dziecięcej Pracowni...


poniedziałek, 04, czerwiec 2018
Wystawa Dziecięcej Pracowni Plastycznej Na zaproszenie jednej z uczennic klasy 3A Olgi Kaźmierczak klasa wraz z wychowawczynią p. Iwoną Frydą dnia 4 czerwca wybrała się do MOK-u w celu obejrzenia wystawy przygotowanej przez Dziecięcą Pracownię Plastyczną. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały rysunki młodych artystów, a Olga omówiła zaprezentowane prace, technikę ich wykonania oraz odpowiadała na pytania zainteresowanych kolegów z klasy....(287)
Czytaj więcej...

2a na wystawie


poniedziałek, 04, czerwiec 2018
Dnia 23 maja br. również klasa 2a wraz z wychowawcą udała się na wystawę do Młodzieżowego Domu Kultury pt. "W drodze do niepodległości". ZOBACZ FOTOGRAFIE...(681)
Czytaj więcej...

Przez zabawę i doświadczenia...


poniedziałek, 04, czerwiec 2018
Nauka jest bardzo ważna ale dlaczego nie uczyć się poprzez zabawę i doświadczenia? Klasa 2a postanowiła przeprowadzić kilka doświadczeń z wodą. Między innymi przeprowadziłyśmy eksperyment z plastikowa butelką, w której najpierw zrobiliśmy kilka dziurek, następnie nalaliśmy wody do pełna zakrywając palcami dziurki podczas nalewania. Później odbywaliśmy każdy palec po kolei aż na końcu odkręciliśmy nakrętkę butelki. Innym przeprowadzonym...(418)
Czytaj więcej...

Wycieczka do TRÓJMIASTA


niedziela, 03, czerwiec 2018
W dniach od 28 do 30 maja br. uczniowie klas 3d, 4b, 4c i 5a udali się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta oraz Malborka. Zwiedzili zamek krzyżacki - dawną siedzibę Wielkich Mistrzów Krzyżackich. W Sopocie spacerowali po najdłuższym drewnianym molo w Europie i odwiedzili słynny Monciak z Krzywym Domkiem. Mieli również okazję zamoczyć swe stopy w Morzu Bałtyckim podczas spacerów po plaży w Sopocie i w Stegnie. Atrakcją dla wielu...(636)
Czytaj więcej...

X Młodzieżowe Dni Historii


sobota, 02, czerwiec 2018
W środę 30.05.2018 r. w SP 1 odbył się turniej historyczny dla klas 7, w ramach X Młodzieżowych Dni Historii. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(484)
Czytaj więcej...

Wizyta przedstawiciela POCZTY


piątek, 01, czerwiec 2018
W środę, 30 maja br. gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Poczty Polskiej, która została zaproszona w ramach realizacji kolejnego punktu projektu „NASZA NIEPODLEGŁA OJCZYZNA”. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas trzecich i czwartych. Pani prowadziła prelekcje na temat historii znaczka pocztowego i powstania filatelistyki. Omówiła przykłady ważnych wydarzeń w naszych dziejach oraz postaci historycznych, które stały się...(488)
Czytaj więcej...

41 TURNIEJ BRD


czwartek, 31, maj 2018
W poniedziałek 21 maja w Szkole Podstawowej w Chojnie odbył się ETAP WOJEWÓDZKI 41 TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julia Siudzińska kl. 6bWanessa Bubacz kl. 6bPiotr Wiśniewski kl. 7aNorbert Łubiński kl. 7a Rywalizacja była zacięta. Wszyscy uczestnicy najpierw pisali test z wiedzy o ruchu drogowym, następnie zaliczali kolejne konkurencje: miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód i...(505)
Czytaj więcej...

Inni na wystawie


czwartek, 31, maj 2018
Uczniowie innych szkół też oglądali wystawę "W drodze do niepodległości". Była to młodzież m.in. z ZSP 1, ZSP 2, ZSEO i Gim. 2". ZOBACZ FOTOGRAFIE...(452)
Czytaj więcej...

Harcerze


czwartek, 31, maj 2018
W maju naszą szkołę odwiedzili harcerze, by zachęcić uczniów do wstąpienia w harcerskie szeregi... ZOBACZ FOTOGRAFIE...(516)
Czytaj więcej...

2A i ALPAKI


środa, 30, maj 2018
Dzień przed długim weekendem, dokładnie 30 maja w środę wybraliśmy się do Nasza Zagroda Alpaki Gniezno, znajdującej się na przedmieściach naszego miasta. Miejsce to zostało stworzone z myślą, by umożliwić - szczególnie dzieciom, kontakt ze zwierzętami w połączeniem z rekreacją na świeżym powietrzu. Mieliśmy okazję poznać dwóch przemiłych chłopaków - Alpak'ów - Leosia i Rugiego, dwie mikro-świnki, Peppę oraz Moli, króliki i psa zwanego...(584)
Czytaj więcej...

Gnieźnieńskim powstańcom


wtorek, 29, maj 2018
We wtorek 29 maja, przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego włączyły się w akcję "Uczniowie gnieźnieńskich szkół - gnieźnieńskim powstańcom" Dzięki tym działaniom udało się oczyścić wiele grobów bohaterów, którym należy się pamięć i wdzięczność za to, że oddali życie za naszą Ojczyznę. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(675)
Czytaj więcej...

DZIEŃ MATKI


wtorek, 22, maj 2018
W Polsce święto to przypada na 26 maja. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. QR CODE NA DZIEŃ MATKI Gify z okazji DNIA MATKI Prace (dla naszych MAMUŚ) w róznych programach... Piosenki o MAMACH, MAMUSIACH, MATKACH... dla MAM i MAMUŚ... POMYSŁY...(1843)
Czytaj więcej...

W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI


środa, 23, maj 2018
W środę, 23 maja br. uczniowie klas 3b i 3c wraz z wychowawczyniami p. Wiolettą Januchowską i p. Ewą Bielanowską odwiedzili mieszczącą się w pobliskim MOK-u wystawę historyczną pt. „W drodze do niepodległości”. Wyjście grup poprzedziła pogadanka nawiązująca do tematu ekspozycji oraz kulturalnego zachowania się w tego typu miejscach. Wystawa pięknie wpisuje się w jubileuszowe obchody 100-lecia niepodległej Polski w naszych szkołach i w...(633)
Czytaj więcej...

4a na "wystawie niepodległościowej"


środa, 23, maj 2018
23 maja klasa 4a na lekcji wychowawczej odwiedziła w MOK-u wystawę „W drodze do niepodległości”. Wystawa została stworzona na bazie kalendarium wydarzeń istotnych dla odzyskania niepodległości oraz budowania II Rzeczypospolitej. Celem odwiedzenia wystawy była edukacja patriotyczna i obywatelska dzieci oraz pielęgnowanie polskości, idei niepodległości i tradycji narodowych. Uczniowie otrzymali zadanie: odnaleźć przynajmniej 5 znaczących...(714)
Czytaj więcej...

2a z z Pippi Pończoszanką


poniedziałek, 21, maj 2018
Uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie postanowili związać swoje losy z Pippi Pończoszanką i zagłębić się w Jej życie osobiste… Nauczyciel przeczytał rozdział książki „Pippi bawi się w berka z policjantami”, który sami uczniowie wybrali. Dzieci były bardzo zdziwione zachowaniem Pippi a jednocześnie rozbawieni Jej pomysłami oraz „tekstami”. Mimo wszystko, niezrozumiała była niechęć pójścia do szkoły, przecież tu się można...(628)
Czytaj więcej...

W łódzkim obiektywie...


wtorek, 22, maj 2018
Kasa 6b była na wycieczce edukacyjnej w Łodzi - mieście filmu, przemysłu i różnych kultur... ZOBACZ FOTOGALERIĘ...(501)
Czytaj więcej...

Na spotkaniu z Elizą Piotrowską


wtorek, 22, maj 2018
W czwartek, 17 maja 2018 r., uczniowie klasy 3 b wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Elizą Piotrowską, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna, w ramach programu edukacyjnego „A ja jestem Polak mały”. Eliza Piotrowska jest autorką m. in. takich książek jak: „Wojtek. Żołnierz bez munduru” i „A ja jestem Polak mały”, czy serii „Święci uśmiechnięci” i „Ciocia Jadzia”. Uczniowie z zainteresowaniem sięgają po książki...(599)
Czytaj więcej...

Klasy I i III na wystawie


poniedziałek, 21, maj 2018
Dnia 21 maja klasy I i III z wychowawczyniami panią I. Frydą i E. Jankowską udały się do gnieźnieńskiego MOK-u, aby obejrzeć wystawę edukacyjną "W drodze do Niepodległości." Po krótkim wprowadzeniu do tematu przez wychowawczynie dzieci obejrzały zdjęcia wraz z opisami, skupiając szczególną uwagę na jednym, wybranym przez siebie. Pod koniec zwiedzania uczniowie omawiali wybrane i zapamiętane wydarzenia oraz podzielili się wrażeniami z...(473)
Czytaj więcej...

Nasza Niepodległa Ojczyzna (3c)


niedziela, 20, maj 2018
W ramach projektu NASZA NIEPODLEGŁA OJCZYZNA uczniowie klasy 3c na zajęciach plastycznych wykonali projekty znaczków okolicznościowych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wykonały gazetkę, aby uczcić 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(672)
Czytaj więcej...

WYSTAWA niepodległościowa


niedziela, 20, maj 2018
„W drodze do niepodległości”- wystawa zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 5 we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, uroczyście otwarta została 16 maja br., ale dla zwiedzających jest dostępna już od 14 - 25 maja 2018 r. W 2018 r. obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Dziś nie musimy, jak kiedyś, oddawać swojego życia za wolność. Możemy uczyć się, rzetelnie pracować, ale też trzeba nam zachować pamięć o czasach...(653)
Czytaj więcej...

Turniej Piłkarski klas IV


piątek, 18, maj 2018
17 maja odbył się Niepodległościowy Turniej Piłkarski klas IV. Brały w nim udział wszystkie czwarte klasy z naszej szkoły. Rozgrywki miały na celu popularyzację piłki nożnej w SP 5. Zawodnicy grali systemem każdy z każdym.Mecze trwały 1x15min. Wyniki: 4a – 4b 1:0bramki: Kacper Witkowski 4b- 4c 3:1bramki: Alan PawłowskiDymitr RydzyńskiDymitr RydzyńskiMieszko Kamieniarz 4a – 4b 1:0bramki: Jakub Bonkowski Zespół Wygrane Remis Porażka...(542)
Czytaj więcej...

1c I 3c w LULKOWIE


środa, 16, maj 2018
Dnia 16 maja 2018r. uczniowie klas 1c i 3c naszej szkoły odwiedzili Zakład Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie. Mimo niesprzyjających prognoz, pogoda okazała się dla nich łaskawa. Po przyjeździe na miejsce dzieci podzielone zostały na dwie grupy i po ubraniu ochronnych kamizelek mogły już bez przeszkód podążać za przewodnikami. Zwiedzały sortownie i inne obiekty Spółki. Ogromne wrażenie zrobiła na nich ilość odpadów dostarczanych przez...(356)
Czytaj więcej...

3 B W MIEŚCIE MIKOŁAJA KOPERNIKA


wtorek, 15, maj 2018
Wczesnym rankiem w piątek, 27 kwietnia uczniowie klasy 3 B wraz z wychowawczynią p. W. Januchowska oraz p. M. Adamczyk oraz p. T. Orłowską –Banaszak pojechali na wycieczkę do Torunia. Najpierw dzieci zwiedziły miasto i zobaczyły najciekawsze miejsca i zabytki min. Dom Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, kościół Św. Janów, Bramę Mostową, Krzywą Wieżę. Trzecioklasiści odwiedzili Geodium, interaktywną wystawę poświęconą Ziemi i mogli...(559)
Czytaj więcej...

Turniej BRD


wtorek, 15, maj 2018
14 maja 2018 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 im Mieszka I odbył się XLI Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kategorii w szkół podstawach i gimnazjum. Konkurs rozgrywany pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gniezna. Współorganizatorami była Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gnieźnie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu, Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie, Komendant Straży Miejskiej w Gnieźnie, Komendant...(529)
Czytaj więcej...

Niepodległa Ojczyzna u ŚWIETLICZAKÓW


poniedziałek, 14, maj 2018
W ramach projektu upamiętniającego stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę i wybuchu Powstania Wielkopolskiego świetliczaki przygotowały plakat twórczy „Nasza Niepodległa Ojczyzna”, wykorzystując symbole narodowe. Podczas pracy przy plakacie nauczyciele świetlicy przybliżali uczniom temat odzyskania niepodległości i wyjaśniali niezrozumiałe pojęcia. W czasie trwania projektu, przy okazji świąt narodowych dzieci wykonywały prace...(700)
Czytaj więcej...

1c- symbole narodowe


poniedziałek, 14, maj 2018
W ramach realizowanego w SP5 projektu dotyczącego odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy 1c obejrzeli film. Tematem tego filmu były symbole narodowe, a więc godło, flaga, hymn. Dzieci zobaczyły jak na przestrzeni lat zmieniał się wygląd naszego godła. Po krótkiej rozmowie o symbolach narodowych, dzieci przystąpiły do wykonania zadań praktycznych. Pierwsze zadanie - narysowanie po śladzie sylwety orła i pokolorowanie tła...(615)
Czytaj więcej...

Dzień STRAŻAKA


niedziela, 13, maj 2018
Dzisiaj odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka w Gnieźnie. Jak co roku z tej okazji przemarsz przeszedł ulicami miasta, a na koniec, podczas apelu, wręczono nagrody i odznaczenia dla wyróżniających się swoja postawą funkcjonariuszy. Po części oficjalnej przed zgromadzonymi na placu wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 z krótkim programem artystycznym pt. "Ścieżki pamięci". ZOBACZ FOTOGRAFIE ZOBACZ RELACJE NA STRONACH:(335)
Czytaj więcej...

Kalejdoskop z Niepodległą


sobota, 05, maj 2018
"Kalejdoskop uczniowskich działań projektowych z Niepodległą": wykonywanie lapbooków o Ojcach Niepodległości i Powstaniu Wielkopolskim, lekcje wychowawcze nt. codziennego patriotyzmu, audycja, udział w Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim na etapie wojewódzkim, karty pracy o kobietach w Roku Praw Kobiet ZOBACZ FOTOGRAFIE...(637)
Czytaj więcej...

Udział w obchodach rocznic...


sobota, 05, maj 2018
Udział w obchodach rocznic i świąt państwowych - uroczystości zewnętrzne (miejskie). Przedstawiciele naszej szkolnej społeczności brali udział w uroczystościach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten dokument, który stworzył w Polsce podstawy demokracji był dziś ukazywany na różne sposoby, we wszystkich przemówieniach i podczas spektaklu teatralnego w wykonaniu młodzieży.(680)
Czytaj więcej...

Wystawa edukacyjna


piątek, 04, maj 2018
(521)
Czytaj więcej...

Akcja charytatywna


poniedziałek, 30, kwiecień 2018
W miniony weekend (27 - 29 kwietnia ) uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział akcji charytatywnej, która odbyła się w supermarkecie Kaufland. Organizatorem przedsięwzięcia była łódzka fundacja „Dziewczynka z zapałkami”, która już od kilku lat współpracuje z naszą szkołą. Wolontariusze pomagali w pakowaniu zakupów i mówili o celach zbiórki, obdarowując kupujących baśniowymi zapałkami. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone...(420)
Czytaj więcej...

Konstytucja 3 maja - audycja


poniedziałek, 30, kwiecień 2018
AUDYCJA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA "Każdy z nas rodzi się w jakimś kraju, wśród ludzi, którzy mówią tym samym językiem, mają podobną tradycję, troszczą się o swoją ojczyznę i w razie potrzeby jej bronią. Urodziliśmy się w Polsce, która na przestrzeni tysiąca lat przechodziła różne wydarzenia radosne i bolesne. Spotykamy się dziś, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja…” Tak brzmią pierwsze słowa audycji...(724)
Czytaj więcej...

Wycieczka do JUMP ARENY


piątek, 27, kwiecień 2018
To wyjątkowe miejsce pozwala miłośnikom ruchu stoczyć efektowną walkę z grawitacją, a przy okazji poprawić samopoczucie i wymodelować sylwetkę. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz...(435)
Czytaj więcej...

Egzotyczne owoce w 1c


czwartek, 26, kwiecień 2018
W ramach projektu realizowanego w naszej szkole ,,WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI"' uczniowie klasy 1c zapoznali się z różnymi egzotycznymi owocami. W klasie odbyła się degustacja ananasa i mango. Dzieci wypowiadały się o ich walorach smakowych. Wcześniej przygotowały pyszne i zdrowe kanapki wiosenne. Przyniosły różnorodne produkty, które wykorzystały do stworzenia ,,prawdziwych arcydzieł". Dzieci były bardzo zadowolone, chętnie...(695)
Czytaj więcej...

KANAPKOWY ZAWRÓT GŁOWY - 3b


środa, 25, kwiecień 2018
KANAPKOWY ZAWRÓT GŁOWY W KLASIE 3 B W ramach projektu „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”, uczniowie klasy 3 B za namową pani Januchowskiej postanowili przygotować zdrowe, drugie śniadanie. W piątek 20 kwietnia przynieśli do szkoły na zajęcia bardzo dużo produktów, z których miały powstać kolorowe i smaczne kanapki. Były pomidory, ogórki, rzodkiewki, sałata, papryka, jajka, sery … i wiele innych smakołyków. Wszyscy ochoczo zabrali...(609)
Czytaj więcej...

A może sałatka owocowa?


wtorek, 24, kwiecień 2018
Chipsy? Batoniki? A może sałatka owocowa?! Uczniowie klasy 2A wiedza co jest zdrowe, a co nie, co jeść powinni, a co nie. Odżywianie jest ważna częścią naszego życia, chociażby dlatego aby dostarczać naszemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów do prawidłowego rozwoju. Szczególnie ważne jest zwrócenie na to uwagi Kochani Rodzice w tak młodym wieku, kiedy mamy niespożyte ilości energii. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(629)
Czytaj więcej...

Niesamowity świat higieny...


wtorek, 24, kwiecień 2018
akt0110 2018Niesamowity świat higieny jamy ustnej Dnia 24 kwietnia br. w naszej szkole odbyło się szkolenie z ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej pt. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral oraz Disney Polska zorganizowany przez Panią Aleksandrę Kaczmarek. W szkoleniu wzięły udział Pani Edyta Zykowska oraz Pani Aleksandra Kaczmarek jak również Nauczyciele ze szkół gminnych m.in. Łubowo czy...(268)
Czytaj więcej...

XXIII Konkurs Ekologiczny


sobota, 21, kwiecień 2018
Sprawozdanie z XXIII Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego ,,Zmiany klimatu - znam, rozumiem przeciwdziałam" Jak co roku czyli po raz 23 wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie ekologicznym. W tym roku odbył się on pod hasłem ,,Zmiany klimatu - znam, rozumiem przeciwdziałam". Drużyna nasza składała sie z 8 uczniów: Bruch Maja - 4c Piskorz Zuzanna - 4c Nowak Kornelia - 5b Andrzejczak Szymon - 5c Wierzelewski Antoni - 6a Goralczyk...(750)
Czytaj więcej...

Obchody Dni Lasu


sobota, 21, kwiecień 2018
Uczniowie z „Piątki” na obchodach Dni Lasu Na zaproszenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz, współpracującego z SP 5, Nadleśnictwa Gniezno, grupa uczniów z kl. 6 b i 7 c uczestniczyła w obchodach Dni Lasu - 21.04.2018 r. Na tę okazję uczniowie (pod kierunkiem p. Katarzyny Winiarskiej) przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny pt. „Ścieżki pamięci”, mówiący o Ojczyźnie, wolności i pięknie polskiej przyrody. Występ...(472)
Czytaj więcej...

Konkurs Piosenki Patriotycznej


czwartek, 19, kwiecień 2018
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas 3 We wtorek, 17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas trzecich. Reprezentantką naszej „Piąteczki” była Kornelia Kurczoba, uczennica klasy 3 b, która zaprezentowała piosenkę „Jestem Polakiem”. Wszystkie występy uczestników przyjmowano gromkimi brawami. Na konkursie obecne były również koleżanki z klasy, które wspierały...(1009)
Czytaj więcej...

ANANAS W NASZEJ KLASIE


środa, 18, kwiecień 2018
W środę,18 kwietnia niewątpliwym bohaterem dnia w klasie 3c był ananas. Tak, właśnie ananas, który zwyciężył w plebiscycie na najpiękniejszy i najbardziej okazały owoc egzotyczny. Wygląd rzeczywiście ma iście królewski, a co do reszty wszyscy przekonali się badając jego inne walory. Na wstępie odbyła się prezentacja owocu. Wędrował z rąk do rąk i wszyscy mogli go poznać wszystkimi możliwymi zmysłami. Kolejnym krokiem było odczytanie...(736)
Czytaj więcej...

OWOCOWO W KLASIE 3 B


czwartek, 19, kwiecień 2018
W środę 18 kwietnia uczniowie klasy 3B mieli okazję poznać egzotyczne owoce, które nie co dzień goszczą w naszych domach. Takie owoce jak np. gujawa, opuncja czy nashi dzieci poznały oglądając multimedialną prezentację. Z ciekawością oglądały również „Owocową wystawę” na szkolnym korytarzu. To nie koniec owocowego szaleństwa. W sali lekcyjnej czekały na dzieci: melon, awokado, granat i ananas. Każdy dokładnie mógł im się przyjrzeć i...(679)
Czytaj więcej...

Teatrzyk kukiełkowy w SP 5


wtorek, 17, kwiecień 2018
W środę, 11 kwietnia br. społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie obejrzała przedstawienie kukiełkowe pt. „Wóz Drzymały”, które stanowiło realizację jednego z założeń projektu „Nasza Niepodległa Ojczyzna”. Dla upamiętnienia polskiej historii i polskich bohaterów, w roku obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę i wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego zaprosiliśmy aktorów Teatru Lalek...(624)
Czytaj więcej...

Wesołe wiosenne kanapki


poniedziałek, 16, kwiecień 2018
Piątek trzynastego wcale nie musi być dniem pechowym, wręcz przeciwnie może obfitować w wiele radosnych i niezapomnianych wrażeń. Właśnie w tym dniu klasa3c podjęła po raz kolejny wielkie wyzwanie tym razem pod hasłem "Robimy wesołe wiosenne kanapki” Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty, głównie warzywa, których jest mnóstwo w tym sezonie. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem...(689)
Czytaj więcej...

Nowi czytelnicy...


niedziela, 15, kwiecień 2018
Uczniowie klas pierwszych stają się pełnoprawnymi czytelnikami. Zapoznają się z regulaminem biblioteki i jej zasobami. Wypożyczają.(363)
Czytaj więcej...

Witaminki, witaminki...


sobota, 14, kwiecień 2018
WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI… Na zajęciach w ubiegły piątek uczniowie kl. 3c postanowili udowodnić, że jedzenie warzyw i owoców wcale nie musi być karą, a posiłki przygotowane w oparciu o warzywa i owoce– bardzo smaczne i zdrowe. Poza tym przygotowanie kolorowych surówek i sałatek to wielka przyjemność – zwłaszcza, gdy dzieci robią je wspólnie w klasie. Uczniowie przed przystąpieniem do pracy przypomnieli o zasadach...(640)
Czytaj więcej...

Konkurs o Świętym Wojciechu


czwartek, 12, kwiecień 2018
Uczennice naszej szkoły: Zofia Błaszak i Zuzanna Błaszak, wzięły udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Świętym Wojciechu dla klas siódmych. Konkurs odbył się 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Gnieźnie. Zosia i Zuzia musiały indywidualnie rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę, a następnie wspólnie wykonywały kolejne zadania konkursowe. W wyniku tych zmagań, dziewczyny zajęły I miejsce i zdobyły „Złoty Laur Świętego Wojciecha...(697)
Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski I-III


czwartek, 12, kwiecień 2018
(874)
Czytaj więcej...

Wydzieraniki w 3d


środa, 11, kwiecień 2018
W ramach projektu "Witaminki dla chłopaka i dziewczynki" uczniowie klas 3d wykonali prace plastyczne (wydzieraniki) oraz przygotowali smaczne surówki. Celem prac dzieci było promowanie, zachęcanie do spożywania zdrowych posiłków, bogatych w witaminy. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(393)
Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny


środa, 11, kwiecień 2018
O G Ł A S Z A M Y szkolny konkurs fotograficzny na temat: "Najpiękniejsze chwile z moją rodziną" Regulamin konkursu 1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV – VII 2. Cele konkursu: - podkreślenie znaczenia rodziny w życiu człowieka. - prezentacja i popularyzacja twórczości fotograficznej. - rozwijanie zainteresowań pozalekcyjnych, - doskonalenie umiejętności artystycznych i fotograficznych, - prezentacja fotografii jako formy...(933)
Czytaj więcej...

Projekt - "Moja RODZINA to..."


środa, 11, kwiecień 2018
MOJA RODZINA TO MOJA DRUŻYNA! Szkolny projekt edukacyjny w zakresie promocji wartości rodziny Czas trwania: 7 maja - 25 maja 2018 r. Cele: wzmacnianie pozytywnych relacji dziecka z rodziną, ukazanie znaczenia rodziny w życiu osobistym człowieka oraz całego społeczeństwa, poznanie genealogii swojej rodziny, rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej oraz uzdolnień plastycznych. Nasze działania: Konkurs fotograficzny - "Najpiękniejsze...(858)
Czytaj więcej...

Baśniowy Teatrzyk Kukiełkowy


wtorek, 10, kwiecień 2018
Dnia 10 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy 5b pod opieką pań Magdaleny Adamczyk i Żanety Piskorz wzięli udział w IX Przeglądzie Sceny Szkolnej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie. Tematem przewodnim był BAŚNIOWY TEATRZYK KUKIEŁKOWY. W związku z tym każda ze szkół zobowiązana była zaprezentować przedstawienie, do którego należało wykonać kukiełki. Pomysły były bardzo oryginalne. Na scenie wystąpili uczniowie z pięciu...(308)
Czytaj więcej...

Drzewo cytatów


poniedziałek, 09, kwiecień 2018
„Drzewo cytatów” (o wolności, niepodległości, patriotyzmie) - szkolna gazetka niepodległościowa. Jest to działanie do projektu: NASZA NIEPODLEGŁA OJCZYZNA(796)
Czytaj więcej...

Wyniki konkursu fotograficznego


poniedziałek, 09, kwiecień 2018
Damian Dziekan, z kl. 6 a, kolejny raz miał szczęście w konkursie, którego głównym organizatorem było Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Tym razem był to konkurs fotograficzny, dotyczący Miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim. W konkursie wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły i spośród tej trójki to do Damiana los- decyzją jury, się uśmiechnął. Damian zajął III miejsce w kategorii uczniów klas 4-7 szkół podstawowych....(889)
Czytaj więcej...

KWIETNIOWE ŚWIĘTA KSIĄŻKI


niedziela, 08, kwiecień 2018
Czytanie książek daje ogromne korzyści. I to w każdym wieku. Szczególnie korzystne jest dla rozwoju dzieci i młodzieży. Warto więc zachęcać do czytania. Dobrą ku temu okazją jest miesiąc kwiecień, ponieważ w tym miesiącu wypadają dwa święta, związane z książkami. 2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (datę taką wybrano, bowiem 2.04.1805 r. urodził się H. CH. Andersen - twórca baśni) oraz 23 kwietnia - Światowy Dzień...(516)
Czytaj więcej...

Zdrowe jedzenie


środa, 04, kwiecień 2018
28 marca br. uczniowie klasy 3a w ramach projektu "WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI…" przygotowywali zdrowe kanapki, sałatki owocowo-warzywne oraz szaszłyki owocowe. Na załączonych zdjęciach widać, że wykonywanej pracy towarzyszyło dużo radości, a zakończyła się ona degustacją przygotowanych pyszności. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(856)
Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs Wiedzy Morskiej


poniedziałek, 26, marzec 2018
W piątek 23 marca br. uczniowie z naszej „Piątki” wzięli udział w XXIV Powiatowym Konkursie Wiedzy Morskiej pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna. Organizatorem turnieju był LOK w Gnieźnie przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie . Podniosłość konkursu dopełniła wizyta marynarzy z załogi ORP Gniezno - polskiego okrętu transportowo-minowego typu ,,Lublin”. Był to szczególny...(408)
Czytaj więcej...

Z WIZYTĄ NA POCZCIE


piątek, 23, marzec 2018
W czwartek, 22 marca 2018r. uczniowie klas 3c i 3d wraz z wychowawczyniami p. Ewą Bielanowską i p. Grażyną Kędzierską wybrali się na pocztę, aby przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz przekonały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Zobaczyły drogę listu, paczki i innych przesyłek od adresata do nadawcy. Dowiedziały się,...(481)
Czytaj więcej...

Członkowie "ORP Gniezno" w SP5


piątek, 23, marzec 2018
Dzisiaj do naszej szkoły przybyli bardzo interesujący goście: BOSMAN MAT - Adam Tuński i MARYNARZ - Dominik Błaszczyk, który barwnie opowiadał o historii marynarki wojennej i życiu załogi ORP „GNIEZNO”. Dzięki temu uczniowie klas siódmych mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda służba na okręcie. ORP „GNIEZNO” wchodzi w skład 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo - Minowych (8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu). Matką chrzestną...(447)
Czytaj więcej...

I DZIEŃ WIOSNY


środa, 21, marzec 2018
ZOBACZ FOTOGRAFIE... Początek wiosny astronomicznej przypada dokładnie 20 marca 2017 r. o godzinie 11:29.Astronomiczna wiosna to termin, który określa równonoc wiosenną. Oznacza to, że tego dnia dzień i nos trwają tak samo długo. Oznacza to więc, że od 20 marca noc będzie krótsza, a dzień będzie się stopniowo wydłużał. Wiosna astronomiczna, a kalendarzowa? Czym wiosna astronomiczna różni się od kalendarzowej? Ta druga od zawsze przypada...(459)
Czytaj więcej...

Prezentacje o NIEPODLEGŁEJ


wtorek, 20, marzec 2018
Wykonane w programie PowerPoint (Microsofr Office 365) Aby zobaczyć prezentacje, musisz być zalogowany do Microsoft Office 365 Bohaterowie Niepodległości​ (Martyna Prus 7a) Postacie naszej NIEPODLEGŁEJ (Kornelia Nowak) Powstanie Wielkopolskie (Krzysztof Rożek) Powstanie Wielkopolskie (Królicki Michał) Dodaj własną PREZENTACJĘ(523)
Czytaj więcej...

III Ogólnopolska Konferencja...


sobota, 17, marzec 2018
...na temat "Szkoły w chmurze - budowanie kompetencji cyfrowych w XXI wieku" odbyła się 16-17.03.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Specjaliści, przedstawiciele służb oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół nie tylko z Gniezna, ale z różnych miast Polski rozmawiali o tym jak można wykorzystać rozwój technologii oraz rozwiązania chmurowe wybranych narzędzi w praktyce edukacyjnej. Z naszej szkoły w wydarzenu tym uczestniczyli p....(459)
Czytaj więcej...

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO


wtorek, 13, marzec 2018
Dnia 9 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego: p. K. Starczewska i p. M. Majchrzak. Uczestnikami natomiast uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych naszej szkoły. Konkurs miał formę testu pisemnego i trwał ok. 60 minut. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych uczniów, stworzenie im możliwości potwierdzenia...(746)
Czytaj więcej...

Rekolekcje 2018 r.


niedziela, 11, marzec 2018
ZOBACZ FOTOGRAFIE... Poniedziałek, 12 marca: Kościół Garnizonowy: 9.00-10.00 – spotkanie dla uczniów klas I-IV;10.15-11.15 – spotkanie dla uczniów klas V-VII; Szkoła: 9.00-10.00 – spotkanie dla uczniów klas V-VII10.15-11.15 – spotkanie dla uczniów klas I-IV ------------------------------------------------ Wtorek, 13 marca: Kościół Garnizonowy: 9.00-10.00 – spotkanie dla uczniów klas I-IV;10.15-11.15 – spotkanie dla uczniów klas V-VII;...(443)
Czytaj więcej...

ANTOLOGIA NIEPODLEGŁOŚCI


czwartek, 08, marzec 2018
W roku obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą proponują przypomnienie sobie tekstów o odradzającej się i odrodzonej Polsce. Powstała ANTOLOGIA NIEPODLEGŁOŚCI, na którą składają się 44 fragmenty utworów literackich (proza, dramat, poezja). Dwa razy w tygodniu (w poniedziałek i w czwartek) na fanpage'u będą publikowane kolejne tytuły ANTOLOGII.(767)
Czytaj więcej...

Rok 2018 – ROKIEM PRAW KOBIET


czwartek, 08, marzec 2018
Kazimiera Bujwidowa (1867-1932) – założycielka pierwszego gimnazjum żeńskiego, w którym można było zdawać maturę; walczyła o dostęp kobiet do wyższej edukacji. Izabela Czartoryska (1746-1835) – wielka dama oświecenia, założycielka pierwszego polskiego muzeum w Puławach, z pamiątkami po wielkich Polakach. Halina Konopacka (1900-1989) – lekkoatletka, dyskobolka, pierwsza zdobywczyni złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w Amsterdamie;...(947)
Czytaj więcej...

Wizyta policji


środa, 07, marzec 2018
Dnia 7 marca na lekcję wychowawczą do klasy 4A przyszła st. sierż. Anna Pilarska. Policjantka przyszła na spotkanie zaproszona przez wychowawcę klasy i szkolnego pedagoga. Funkcjonariuszka tłumaczyła dzieciom czym są emocje, jak je właściwie rozładować oraz opowiadała o skutkach, jakimi kończą się skierowane przeciwko innym osobom akty agresji. Była również mowa na temat sposobów rozwiązywania konfliktów oraz poszanowaniu cudzej...(470)
Czytaj więcej...

SZKOŁA W CHMURZE


wtorek, 06, marzec 2018
DRODZY NAUCZYCIELE, RODZICE, UCZNIOWIE I SYMPATYCY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5, miło jest nam zakomunikować, że nasza szkoła została wyróżniona jako SZKOŁA W CHMURZE MICROSOFT.(474)
Czytaj więcej...

NASZE MIASTO-NASZE GNIAZDO


poniedziałek, 05, marzec 2018
PROJEKT EDUKACYJNY „NASZE MIASTO-NASZE GNIAZDO” W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego projektu edukacyjnego „NASZE MIASTO-NASZE GNIAZDO”, realizowanego pod patronatem Prezydenta Gniezna. Organizatorem projektu jest Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych. Uczestnikami są uczniowie szkół w Polsce i szkół polonijnych na całym świecie. Cele projektu to: rozbudzanie i rozwijanie u dzieci oraz młodzieży więzi...(465)
Czytaj więcej...

Dzień Żołnierzy Wyklętych


środa, 28, luty 2018
1 marca - Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - kim byli? Określenie żołnierze wyklęci oznacza żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiających opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 40. XX wieku. Ostatnim żołnierzem wyklętym był Józef Franczak ps. „Lalek”, z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego „Uskoka” – zginął on w obławie, w Majdanie Kozic...(396)
Czytaj więcej...

Eksperyment w 2A


środa, 28, luty 2018
W czasie lekcji nie tylko się uczymy ale poznajemy różne doświadczenia i świetnie się przy tym bawimy. Klasa 2a przeprowadziła eksperyment na trzech jajkach. - Pierwsze jajko zostało zanurzone w widzie z octem. - Drugie jajko również; jednak do połowy było posmarowane pastą do zębów. - Natomiast trzecie jajko zostało w całości posmarowane pastą do zębów i zanurzone w occie. Dzięki temu doświadczeniu dowiedzieliśmy się jak ważne jest...(445)
Czytaj więcej...

AKCJA STRZELCZYSKA ZAKOŃCZONA!


poniedziałek, 26, luty 2018
Przybory szkolne zbierane, z Waszą pomocą, od listopada do grudnia 2017 r., na potrzeby polskich dzieci ze Strzelczysk, przed feriami zostały przekazane osobom, które zawiozą je na Ukrainę. Różnymi materiałami, przydatnymi w szkole, udało się zapełnić duży karton. W akcję włączyło się ogółem 11 klas, poprzez dary zbiorowe lub indywidualne. Najbardziej aktywni okazali się uczniowie klasy 3c, którzy za swoje otwarte serca zostaną...(453)
Czytaj więcej...

Polsko-Tureckie ART


poniedziałek, 26, luty 2018
Projekt „Polsko-Tureckie ART” zakłada współpracę z turecką szkołą Arsuz Yönder Okulları Celem projektu jest: nawiązanie współpracy pomiędzy placówkami, budowanie pozytywnego wizerunku własnego kraju w oczach społeczności zaprzyjaźnionych szkół, zwiększenie motywacji do nauki języków obcych, poznanie tradycji, historii krajów, w których znajduje się szkoła partnerska; poznanie życia społecznego, szkolnego partnerskiej szkoły; usuwanie...(946)
Czytaj więcej...

Microsoft Office 365


czwartek, 22, luty 2018
Dzisiaj (22 lutego 2018 r.) uczestniczyłam w WEBINARZE, który prowadził Janusz Wierzbicki, na temat bezpłatnych w zastosowaniach edukacyjnych narzędzi z usługi Office365. Podczas spotkania p. Wierzbicki pokazał dlaczego warto korzystać z tej usługi!Pokazał (na żywo) jak stworzyć szybką ankietę, używać programu OneNote oraz OneNote Class Notebook i Staff Notebook. Przybliżył działanie na urządzeniach mobilnych ułatwiając korzystanie...(540)
Czytaj więcej...

BEZPIECZNE FERIE


sobota, 10, luty 2018
Dnia 6 i 9 lutego 2018 świetlicę szkolną odwiedzili wszyscy uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami. Panie: Magdalena Adamczyk, Żaneta Piskorz, Ewa Makowska wspólnie z uczniami z klasy 5b przygotowały przedstawienie pt.: „Bezpieczne ferie”. Kornelia Nowak, Karolina Małecka, Julia Łuczkowska, Karolina Czekalska, Ania Mak, Oliwia Kamieniarz, Maksymilian Ciesielski, Damjan Minkow, Iza Krzywdzińska udzielili koleżankom i kolegom z młodszych...(551)
Czytaj więcej...

Orły Powstania Wielkopolskiego


piątek, 09, luty 2018
Wyniki konkursu plastycznego „Orły Powstania Wielkopolskiego 1918-1919” Wraz z wybuchem Powstania Wielkopolskiego na czapkach noszonych przez powstańców pojawiły się polskie orły. Większość z tych orłów wykonywana była przez miejscowych grawerów i złotników, którzy sprzedawali je jako biżuterię patriotyczną. Wizerunek orłów nawiązywał do tradycji godła Korony z XVIII w., którego charakterystycznymi cechami były między innymi zamknięta...(884)
Czytaj więcej...

Krzyżówki, zadania...


środa, 31, styczeń 2018
Nasza ANKIETA: - w forms.google - - w formie QUIZU Kahoot (Logowanie dla nauczyciela-), (Logowanie dla ucznia - ) Krzyżówka: 1 - Test o POWSTANIU WIELKOPOLSKIM: - w forms.google - - wykonany za pomocą forms.office - QUIZU w Kahoot o POWSTANIU WIELKOPOLSKIM:: - logowanie dla nauczyciela- - logowanie dla ucznia - Ankieta o patriotyzmie - Quiz w Kahoot! - "MALI PATRIOCI SP5" - logowanie dla UCZNIA - logowanie dla NAUCZYCIELA(921)
Czytaj więcej...

Piosenki POWSTANIA WIELKOPOL...


poniedziałek, 29, styczeń 2018
(739)
Czytaj więcej...

Gify powstańcze


niedziela, 28, styczeń 2018
POWSTANIE WIELKOPOLSKIE I JEGO BOHATEROWIE Gify wykonane w ramach projektu „Nasza Niepodległa Ojczyzna” (w stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę i wybuchu Powstania Wielkopolskiego), opracowanego przez Katarzynę Winiarską (szkolnego koordynatora działań) we współpracy z Agnieszką Walczak i Renatą Nawrocką. - POWSTANIE WIELKOPOLSKIE I JEGO BOHATEROWIE gify powstańcze(970)
Czytaj więcej...

Konkurs "Polacy w Bretanii"


sobota, 27, styczeń 2018
Konkurs „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”. Departament Edukacji i Nauki informuje o organizowanym konkursie „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”. Celem Konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok....(1241)
Czytaj więcej...

Infografiki


sobota, 27, styczeń 2018
Tworzymy infografiki „Kartka z kalendarza”, związana z rocznicami, świętami narodowymi. u/nasze_prace/INFOGRAFIKI Wykonaj INFOGRAFIKĘ:(1124)
Czytaj więcej...

Lapbooki


czwartek, 25, styczeń 2018
„Zasłużeni dla Niepodległości” - wyszukiwanie informacji i tworzenie tematycznego lapbooka. galerie/lapbooki/historia(790)
Czytaj więcej...

Niepodległość inaczej...


czwartek, 25, styczeń 2018
Niepodległość można spostrzegać w różnoraki sposób... Klasa 6 b oglądała w MOK-u wystawę prac Krzysztofa Chomicza "Lot ku wolności" poświęconą wspaniałej faunie "naszej małej ojczyzny". Wielkopolska, to między innymi dwa parki narodowe i trzynaście parków krajobrazowych. Przemierzając je autor wystawy Krzysztof Chomicz, wkroczył w niezwykły świat roślin i zwierząt, często chronionych oraz rzadkich w skali regionu i kraju. Z okazji 100....(625)
Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc


czwartek, 25, styczeń 2018
25 stycznia 2018 r. świetlicę szkolną odwiedzili uczniowie klasy 2a uczęszczający do III Liceum Ogólnokształcącego o profilu ratownictwo medyczne. Marika Kujawa, Edyta Nawrocka, Zosia Leśna, Klaudia Pućka i Adam Kniaź pod opieką pań: Magdaleny Adamczyk, Ewy Makowskiej i Edyty Zykowskiej ćwiczyli z uczniami uczęszczającymi do świetlicy oraz uczniami klasy 1c udzielanie pierwszej pomocy. Uczyli dzieci, jak należy się zachować gdy ktoś...(454)
Czytaj więcej...

Najpiękniejszy BAŁWAN


czwartek, 18, styczeń 2018
KONKURS na ulepienie najpiękniejszego BAŁWANA! W końcu spadł śnieg... świetny materiał aby ulepić bałwana. Nasza Pani Dyrektor wpadła na pomysł, by wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na NAJPIĘKNIEJSZEGO BAŁWANA. Dzieci lubią śnieg i zabawy na wolnym powietrzu, więc chętnie uczestniczyły w zabawie. Zespoły klasowe wspólnie pracowały, dzięki czemu bardziej się zintegrowały. Zobacz FOTOGRAFIE...(588)
Czytaj więcej...

Mówiące awatary


wtorek, 16, styczeń 2018
Czyli krótka prezentacja postaci historycznych i ich dokonań o doniosłym znaczeniu dla odzyskania niepodległości. Jest to działanie realizowane na bieżąco PRZEZ UCZNIÓW w ramach projektu NASZA NIEPODLEGŁA OJCZYZNA. Najlepsze prace: Józef Piłsudski Był jedną z największych postaci w tysiącletnich dziejach Polski. Jego zasługi dla odzyskania niepodległości są niepodważalne. Organizator polskiego czynu zbrojnego - legendarny komendant I...(862)
Czytaj więcej...

Mistrzostwa w piłce siatkowej...


wtorek, 16, styczeń 2018
16 stycznia 2018 roku odbyły się w SP nr 8 Mistrzostwa Gniezna w piłce siatkowej dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiło się 5 szkół. Mecze odbywały się "każdy z każdym": SP5 - SP2 (2-1)SP5 - SP8 (1-2)SP5 - SP12 (2-0)SP5 - SP3 (0-2) Ostatecznie SP nr 5 zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Gniezna. Zawodniczki otrzymały dyplom i pamiątkowe medale. Zobacz FOTOGRAFIE...(521)
Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ


piątek, 12, styczeń 2018
W piątek, 12 stycznia 2018r. uczniowie klas 1c,3c i 3d pod opieką pań wychowawczyń: Edyty Zykowskiej,, Ewy Bielanowskiej i Grażyny Kędzierskiej miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości panów Strażaków dzieci mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej,...(476)
Czytaj więcej...

BALE W KARNAWALE


czwartek, 11, styczeń 2018
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dzień balu karnawałowego dla uczniów klas I - III to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W czwartek,11 stycznia.2018 r. w sali widowiskowej MOK-u bawili się uczniowie klas 3a,3c i 3d pod opieką pań...(532)
Czytaj więcej...

BIEG PO ZDROWIE


środa, 10, styczeń 2018
W naszej szkole odbywa się "bieg po zdrowie", a zawodnikami są uczniowie klas czwartych. Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa wielkopolskiego rozpoczęła w listopadzie 2016 roku realizację programu edukacyjnego „Bieg po zdrowie”. Został on zainicjowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Rzecznika Praw Dziecka. 10 stycznia o godz. 9.00 w Powiatowa...(2024)
Czytaj więcej...

LISTY Z FRANCJI


niedziela, 07, styczeń 2018
Szkoła Podstawowa nr 5 w Gnieźnie nawiązała współpracę ze szkołą z Francji - College Pierre Delarbre z miejscowości Vernoux-en-Vivarais oraz nauczycielem języka angielskiego – panią Ghislaine Rigollier. Rezultatem tej współpracy była wymiana szkolna uczniów - uczniowie z SP 5 odwiedzili Francję, a rok później gościli w swoich domach rówieśników z Francji. Obecnie nasi uczniowie prowadzą korespondencję z uczniami z Francji w języku...(520)
Czytaj więcej...

Konkurs "O złym KOCURKU"


czwartek, 04, styczeń 2018
Narysuj komiks o Złym Kocurku konkurs biblioteczny dla uczniów szkół podstawowych Zapraszamy dzieci do udziału w Bibliotecznym Konkursie Komiksowym "Narysuj komiks o Złym Kocurku". Seria o Złym Kocurku - kapryśnym bohaterze książek Nicka Bruela jest idealną propozycją dla początkujących czytelników - nieduża dawka zabawnego tekstu przeplatana jest prostymi do odtworzenia rysunkami. Wszystkich wielbicieli kotów, fanów komiksów i...(767)
Czytaj więcej...

Nasza Niepodległa Ojczyzna


środa, 03, styczeń 2018
Projekt „Nasza Niepodległa Ojczyzna” opracowany przez Katarzynę Winiarską (szkolnego koordynatora działań) we współpracy z Agnieszką Walczak i Renatą Nawrocką w stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Opis, cele i harmonogram realizacji poszczególnych działań -(3348)
Czytaj więcej...

WESOŁYCH ŚWIĄT!


czwartek, 21, grudzień 2017
(533)
Czytaj więcej...

Pokaz iluzjonisty


środa, 20, grudzień 2017
Czarodziej i wróżka Iwona Dzieci bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały dzieci podczas wizyty w naszej szkole iluzjonisty i wróżki. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty. Chętnie nagradzały pokazy gromkimi brawami. Uśmiech dzieci nie nikł jeszcze przez dłuższy czas....(522)
Czytaj więcej...

3B W WIOSCE MIKOŁAJA


środa, 20, grudzień 2017
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia - 20 grudnia, uczniowie klasy 3B wraz z wychowawczynią p. Januchowską oraz p. Frydą i p. Pawlak odwiedzili wioskę Świętego Mikołaja na Ostrowie Lednickim. Najpierw dzieci zobaczyły żywą szopkę i wiele zwierząt, które mogły pogłaskać i nakarmić. W chatce Elfa Mędrca, siedząc przy ognisku popijały magiczny napój i słuchały ciekawych opowieści. Na świątecznym jarmarku podziwiały tradycyjne i nowoczesne...(521)
Czytaj więcej...

Obiady


wtorek, 19, grudzień 2017
(577)
Czytaj więcej...

Jasełka 2017 r.


poniedziałek, 18, grudzień 2017
Bóg jest w nas Tradycyjnie, jak co roku, społeczność szkolna SP 5 wzięła udział w widowisku o Bożym Narodzeniu, wzorowanym na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, czyli w jasełkach. Tegoroczne jasełka, których nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób, zostały przygotowane przez uczniów klasy 6 b pod kierunkiem pp. Katarzyny Winiarskiej i Teresy Orłowskiej-Banaszak, we współpracy z pp. Agnieszką...(689)
Czytaj więcej...

6 b i „Dwie Strony Sieci”


poniedziałek, 18, grudzień 2017
Klasa 6 b to kolejna grupa uczniów naszej szkoły, która 11 grudnia br. pojechała do Multikina w Poznaniu, by wziąć udział w projekcie KWP w Poznaniu i Fundacji BZ WBK, skierowanym do dzieci i młodzieży. Projekt „Dwie Strony Sieci” w niekonwencjonalny sposób porusza problematykę prywatności danych, bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialnego i świadomego wykorzystywania potencjału, jaki ma w sobie Internet. Uczniowie uczestniczyli w...(670)
Czytaj więcej...

ODBLASK TO NIE OBCIACH


wtorek, 12, grudzień 2017
Uczniowie klas 3A i 3B wraz z wychowawcami p. Frydą i p. Januchowską wzięli udział w promocji akcji „Odblask to nie obciach”. Wydarzenie to miało miejsce 12 grudnia na gnieźnieńskim Rynku. Akcja miała na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest noszenie odblaskowych elementów na co dzień, a zwłaszcza po zmroku. Nasi uczniowie wiedzą, że kamizelki odblaskowe, poprawiają widoczność na drodze. Trzecioklasiści mieli możliwość spotkania i...(465)
Czytaj więcej...

3 B W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ


wtorek, 05, grudzień 2017
Klasa 3 B wraz z wychowawczynią p. Januchowską udała się z wizytą do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia. Zajęcia odbyły się 5 grudnia, w przeddzień mikołajek i dotyczyły „Fałszywego Mikołaja”. Pani bibliotekarka przedstawiła opowiadanie w formie teatru kamishiba. To zainspirowało dzieci do szczerych wypowiedzi na temat bohaterki opowiadania oraz Świętego Mikołaja. Później wszyscy rozwiązywali zagadki oraz kolorowali świąteczne obrazki....(457)
Czytaj więcej...

MIKOŁAJKI 6 grudnia


poniedziałek, 04, grudzień 2017
ZOBACZ FOTOGRAFIE...(685)
Czytaj więcej...

KONKURSY HISTORYCZNE


poniedziałek, 04, grudzień 2017
Dwa konkursy o Powstaniu Wielkopolskim Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym i fotograficznym, których organizatorem jest IPN Poznań. Uczniowie zainteresowani konkursami proszeni są o zgłaszanie się do p. Katarzyny Winiarskiej, do czwartku 21 grudnia 2017 r. W przypadku konkursu plastycznego prace do piątku 5 stycznia 2018 r., a prace na konkurs fotograficzny do piątku 9 lutego 2018 r. Regulamin konkursu plastycznego...(970)
Czytaj więcej...

Jubileuszowy Dzień Patrona


sobota, 02, grudzień 2017
W piątek, 1 grudnia, jak każdego roku, zgodnie z tradycją nasza szkoła obchodziła uroczystość Święta Patrona - Arkadego Fiedlera. Tym razem jednak było to Święto wyjątkowe, ponieważ wiązało się z Jubileuszem 30-lecia nadania szkole imienia tego wybitnego polskiego podróżnika i pisarza. Jubileusz szkoły to wyjątkowa okazja do wspólnego przeżycia na nowo minionych wydarzeń, wspomnienia wyjątkowych chwil i ludzi zasługujących na zapisanie...(616)
Czytaj więcej...

Klocki do nauki programowania


piątek, 01, grudzień 2017
Walczymy o cenne dla naszej SP 5 nagrody do nauki programowania - zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 w konkursie Szkoła Małego Inżyniera. Ten sprzęt może wzbogacić nasze pomoce dydaktyczne i utrakcyjnić lekcje programowania. W grupie siła! Oddajcie darmowy głos na naszą PIĄTKĘ! Głosowanie trwa od 1 grudnia br. Możemy dziennie oddać jeden głos. Zakończenie głosowania 15 grudnia. Namawiajcie... Absolwentów... Rodziców... i wszystkich...(1089)
Czytaj więcej...

Klasy 1c i 2a w Gąsawie


czwartek, 30, listopad 2017
Klasy 1c i 2a z wychowawcami , p. L. Pawlak, p. M. Adamczyk wybrały się do ZAGRODY PAŁUCKIEJ w Gąsawie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez p. H. Sobolewską. Same wycinały pierniki z ciasta, potem je ozdabiały i próbowały. Uczestniczyły w kąciku wróżb andrzejkowych, ozdabiały bombki, wykonały stroiki świąteczne. Prowadząca zajęcia przybliżyła dzieciom : św. Katarzynę , św. Andrzeja i św. Mikołaja. Na...(659)
Czytaj więcej...

1c w bibliotece


środa, 29, listopad 2017
W listopadzie uczniowie kl. 1c wraz z wychowawcą odwiedzili bibliotekę mieszczącą się przy ul. Mieszka I. Pani tam pracująca zapoznała ich z zawodem bibliotekarza, przedstawiła zasady zapisywania się do biblioteki oraz wypożyczania książek. Dzieci otrzymały zakładki do wypożyczenia książek i same szukały wybranych tytułów. Brały również udział w zajęciach pt. „Jesień”. Pani przygotowała ciekawe zagadki, wierszyki,piosenki związane...(456)
Czytaj więcej...

Pomagamy dzieciom ze Strzelczysk


niedziela, 26, listopad 2017
(505)
Czytaj więcej...

WIZYTA AMERYKAŃSKICH ŻOŁNIERZY


piątek, 24, listopad 2017
W piątek, 24.11.2017r., w Szkole Podstawowej nr 5 przebywała grupa amerykańskich żołnierzy z Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Zostali serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor Hannę Kowalską, a następnie udali się na zajęcia do poszczególnych klas.Podczas lekcji języka angielskiego goście z USA opowiadali o swoim życiu w Stanach Zjednoczonych i o tradycjach amerykańskich, a w szczególności o Święcie Dziękczynienia.Uczniowie...(408)
Czytaj więcej...

KLASA 3 B W BYDGOSZCZY


środa, 22, listopad 2017
Bydgoszcz to bardzo ładne miasto. Miały okazję tego doświadczyć dzieci z klasy 3 B. Wybrały się na wycieczkę 22 listopada, z wychowawczynią p. Januchowską oraz rodzicami: p. Kulińską, p. Sikorską, p. Piskorz oraz p. Piskorzem. Uczniowie zwiedzili cukiernię „Sowa”. Mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób powstają przepyszne wypieki oraz poznać tajniki pracy cukiernika. Podczas cukierniczych warsztatów wykonali piękne cukrowe bałwanki....(523)
Czytaj więcej...

Konkursy fiedlerowskie


wtorek, 21, listopad 2017
Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Arkadego Fiedlera dla klas III organizowany przez panie: Ewę Bielanowską, Grażynę Kędzierską i Ewę Makowską I miejsce – Weronika Borucka kl. 3c, II miejsce – Dorota Moczulska kl. 3a, III miejsce – Adam Mielewczyk kl. 3b. Konkurs recytatorski dla klas I – III „Z Arkadym Fiedlerem przez świat” organizowany przez panie: Ewę Jankowską, Iwonę Frydę, Beatę Bobkiewicz: Klasy I: I miejsce – Zofia Huszpaniak...(1206)
Czytaj więcej...

Cyfrowa szkoła Wielkopolsk@ 2020


wtorek, 21, listopad 2017
Głównym celem Projektu jest podniesienie kompetencji ICT 4.940 nauczycieli i 11.680 uczniów z 600 wielkopolskich szkół prowadzących kształcenie ogólne na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym. W ramach Projektu zaplanowano następujące formy wsparcia szkół: Projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży w formie zajęć pozalekcyjnych, z wykorzystaniem aktywnych metod pracy z uczniem, pracy metodą projektu oraz metodą wyprzedzającą,a także...(476)
Czytaj więcej...

Konkurs na portret Fiedlera


piątek, 10, listopad 2017
(1017)
Czytaj więcej...

Konkurs w języku angielskim


piątek, 10, listopad 2017
10 listopada 2017 r. w ramach obchodów 30 rocznicy nadania szkole imienia Arkadego Fiedlera odbył się konkurs na najlepszą prezentację o patronie w języku angielskim. Organizatorkami były nauczycielki j. angielskiego p. Karolina Starczewska i p. Monika Majchrzak. Uczestnikami natomiast byli uczniowie klas 5, 6 i 7. Celem konkursu była popularyzacja twórczości i podróży A. Fiedlera, rozwijanie zainteresowań światem oraz kształtowanie...(922)
Czytaj więcej...

"Kochasz dzieci, nie pal śmieci"


piątek, 10, listopad 2017
Palenie śmieci w piecach domowych jest zjawiskiem powszechnym. W sezonie grzewczym coraz częściej oddychamy śmierdzącym, trującym dymem. Według raportów Komisji Europejskiej każdego roku umiera 28 tysięcy Polaków tylko z powodu oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Nie pozwólmy, aby sąsiedzi truli nasze dzieci. Czas działać! Podczas spalania emitowane są do atmosfery: pyły, które odkładając się w glebie, powodują szkodliwe dla zdrowia...(537)
Czytaj więcej...

„Dwie strony sieci”


środa, 08, listopad 2017
7 listopada uczniowie klasy 7c pod opieką p. S. Brzezińskiej, P. Pacesz i A. Walczak byli w Poznaniu w Multikinie na konferencji profilaktyczno – informacyjnej „Dwie strony sieci” dotyczącej zagrożeń wynikających z nieprawidłowego wykorzystywania Internetu. Lekcja dla młodzieży przygotowana została przez Wydział Prewencji KWP w Poznaniu, Fundację Banku Zachodniego WBK oraz Multikino. Na zakończenie obejrzeliśmy film tematyczny dobrany...(564)
Czytaj więcej...

PIĄTECZKA pamięta o zmarłych...


środa, 01, listopad 2017
„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim” Uczniowie naszej szkoły przypominają, że Święto Zmarłych to święto zadumy i refleksji, podczas którego wspominamy tych, których już nigdy nie spotkamy, z którymi już nigdy nie porozmawiamy...Dzieci zachęcały nie tylko do obchodzenia tych świąt zgodnie z tradycją, ale i do porządkowania grobów swoich najbliższych oraz grobów zaniedbanych i opuszczonych. Nie zapominamy również o...(475)
Czytaj więcej...

Moje wspomnienia z Euroweeku


niedziela, 22, październik 2017
Moje wspomnienia z Euroweeku W dniach od 1-5 października 2017 r. uczniowie klas 5-7 pod okiem pani Moniki Majchrzak, Karoliny Starczewskiej i Magdaleny Adamczyk uczestniczyli w obozie językowym „ Euroweek-Szkoła Liderów” w Długopolu Dolnym. W niedzielne przedpołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 pełni energii pożegnali się z rodzicami i wyruszyli w podróż językową. O godzinie 19:00 odbyło się oficjalne powitanie, gdzie poznaliśmy...(1128)
Czytaj więcej...

Lądowanie ufoludków w świetlicy


piątek, 20, październik 2017
Lądowanie ufoludków w świetlicy W dniach 16 października i 20 października świetlicę szkolną odwiedziły ufoludki. Panie: Żaneta Piskorz, Ewa Makowska, Magdalena Adamczyk wraz z uczniami klas: 3b i 4c przygotowały przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej pt „Lądowanie ufoludków”. Zaprosiłyśmy Dyrekcję oraz wszystkie klasy I – III wraz z wychowawcami, aby podziękować za trud wkładany w naukę i wychowanie. Przedstawienie wywołało...(529)
Czytaj więcej...

Wanessa laureatką konkursu


środa, 18, październik 2017
W dniu 16.10.2017 r., z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, w ZSP 2 odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Recytacji Poezji dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wzięli w nim udział również reprezentanci naszej szkoły. Recytację wierszy patriotycznych przygotowały: Gaja Jakubowska z kl. 7 c (wiersz Antoniego Słonimskiego „Polska”) i Wanessa Bubacz z kl. 6 b (wiersz Władysława Bełzy...(523)
Czytaj więcej...

Pasowanie PIERWSZAKÓW


czwartek, 12, październik 2017
Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych "Piątki". To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Wszystkich zebranych w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie powitała pani dyrektor Hanna Kowalska. Następnie pierwszaków przywitali starsi koledzy i koleżanki ze szkoły. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona...(485)
Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Komputera


piątek, 22, wrzesień 2017
(oraz innych urządzeń mobilnych) To inicjatywa, która ma na celu informowanie o zagrożeniach płynących z sieci oraz promować bezpieczeństwo informatyczne. Dzień Bezpiecznego Komputera zapoczątkowano 12 października 2004 roku. Komputer staje się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. W pracy, w domu, w szkole – jest obecny wszędzie. Zarówno jako narzędzie pracy jak i źródło szeroko rozumianej rozrywki. Komputer to na pewno...(1149)
Czytaj więcej...

Klasa 6 b na wycieczce


niedziela, 01, październik 2017
W dniach 28- 29 września br. uczniowie klasy 6b i kilkoro uczniów z klas 6a i 5b uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej do Gniewu, Solca Kujawskiego i Strzelna. Pogoda była wyjątkowo sprzyjająca, a i humory uczestnikom wycieczki dopisywały. Głównym założeniem wyjazdu była edukacja poza murami szkoły, „przeniesiona” między innymi w czasy średniowiecza i cel ten został w pełni zrealizowany. Pierwszy dzień wycieczki to pobyt z noclegiem w...(424)
Czytaj więcej...

30 WRZEŚNIA 2017


piątek, 29, wrzesień 2017
DZIEŃ CHŁOPAKA I ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W piątek, 29 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka i Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Koordynatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole była pani Agnieszka Jania i Samorząd Uczniowski. Z okazji obchodów tych dwóch ważnych świąt SU przygotował różnego rodzaju konkursy i quizy z tabliczki mnożenia. Uczniowie wysłuchali audycji z okazji Dnia Chłopaka...(608)
Czytaj więcej...

Święto HANDLU


piątek, 29, wrzesień 2017
UCZNIOWIE „PIĄTKI” NA ŚWIĘCIE GNIEŹNIEŃSKIEGO HANDLU W piątek, 8 września br. uczniowie klas: 4a, 4b oraz 5c Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie wzięli udział w Święcie Gnieźnieńskiego Handlu. Była to świetna okazja do zapoznania się z tajnikami pracy sprzedawców z wielu branży handlowych, poznania specyfiki ich pracy oraz sposobów promocji. Uczniowie odwiedzili również gnieźnieńskie cukiernie, lodziarnie i restauracje gdzie czekały na...(519)
Czytaj więcej...

Dzień kropki


czwartek, 31, sierpień 2017
15 września to Święto Kreatywności i Odkrywania Własnych Talentów Od kropki wszystko się zaczyna... Tak zaczynamy zatem rok szkolny 2017/2018; od poszukiwania talentów w naszych dzieciach. Pomagajmy dzieciom odkrywać ich talenty i wierzyć w ich wyjątkowość. A wszystko zawdzięczamy amerykańskiemu pisarzowi i ilustratorowi Peterowi H. Reynoldsowi, który wydał w 2009 r. książkę zatytułowaną "The Dot" ("Kropka"). Opowiada ona o małej Vashti,...(1111)
Czytaj więcej...

5 WRZEŚNIA 2017 r.


niedziela, 27, sierpień 2017
ORGANIZACJA ZAJĘĆ W DNIU 5 WRZEŚNIA 2017 r. ORGANIZACJA WYJŚCIA NA MSZĘ ŚWIĘTĄ Zbiórka klas I - III na boisku szkolnym o godzinie 9.40. O godzinie 9.45 wyjście klas I – III z wychowawcami do kościoła. Nauczyciele religii kierują klasy na wskazane przez siebie miejsca. Uczniowie klas I zabierają tornistry – w trakcie mszy nastąpi ich poświęcenie. Klasy IV – VII wraz z wychowawcami po zakończonych lekcjach przechodzą do kościoła. Poczet...(949)
Czytaj więcej...

Rozpoczęcie r. szkolnego 2017-2018


niedziela, 27, sierpień 2017
Rozpoczęcie r. szkolnego 2017-2018 odbyło się 4 września 2017 r. godz. 9.00 na boisku szkolnym. Zobacz artykuł i fotografie - Podręczniki, które należy zakupić Business Explainer 1 on Biteable.(977)
Czytaj więcej...

Zajęcia adaptacyjne


niedziela, 27, sierpień 2017
Pedagog Szkoły Podstawowej nr 5serdecznie zaprasza wszystkie dzieci rozpoczynające od 1 września 2017 r. naukę w klasie I do udziału w zajęciach adaptacyjnych. Głównym celem zajęć będzie wzajemne poznanie się dzieci ze sobą i z wychowawcą klasy oraz wspólna zabawa. Zajęcia odbędą się w dniu 29 sierpnia 2016 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 według następującego harmonogramu: Klasa 1a godz. 9.00 – 10.00Klasa 1b godz. 10.00...(609)
Czytaj więcej...

Zmarła śp. Zofia Ptak


czwartek, 20, lipiec 2017
(1500)
Czytaj więcej...

WAKACYJNE KURSY


poniedziałek, 26, czerwiec 2017
WAKACYJNE KURSY INTERNETOWE W wakacyjnej ofercie kursów internetowych programu eTwinning znajduje się 70 wyjątkowych szkoleń, rozpoczynających się już w lipcu, w tym 5 zupełnie nowych: Tydzień z interaktywną lekcją wideo dla humanistów Tydzień z programowaniem w języku C++ Tydzień z narzędziami Google dla nauczycieli języków obcych Tydzień z muzyką w projekcie eTwinning Tydzień z Plickers i QR Kodami Pierwsze kursy rozpoczynają się 3...(585)
Czytaj więcej...

Wakacje!


piątek, 23, czerwiec 2017
Warto poczytać, aby wakacje spędzić bezpiecznie: Poradnik Bezpiecznego wypoczynku Bezpieczna woda Uwaga kleszcze Barszcz SOSNOWSKIEFO Pomysły na lato(561)
Czytaj więcej...

ZAKOŃCZENIE ROKU


piątek, 23, czerwiec 2017
„Wszystko się kończy, wszystko przeminieI sen się przerwie – słodkie marzenie,Lecz coś jest w duszy, co nigdy nie minieI wciąż trwać będzie, a tym jest – wspomnienie.” Uroczystość odbyła się 23 czerwca o godzinie 09.00 i była dla społeczności PIĄTECZKI rokiem wyjątkowym, bowiem po 15 latach pełnienia funkcji Dyrektora szkoły, na emeryturę przechodziła pani Anna Wójcik-Starczewska. Po raz ostatni, jako Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w...(952)
Czytaj więcej...

XXX Bieg Fiedlerowski


środa, 21, czerwiec 2017
ZOBACZ FOTOGRAFIE...(655)
Czytaj więcej...

Świetliczaki i bon ton


poniedziałek, 19, czerwiec 2017
PROJEKT "Świetliczaki i bon ton" Program wychowawczy -(774)
Czytaj więcej...

AMERYKAŃSCY UCZNIOWIE w SP5


poniedziałek, 12, czerwiec 2017
AMERYKAŃSCY UCZNIOWIE Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE 9 czerwca odwiedzili nas specjalni goście. Było to dwóch nastolatków z Atlanty, USA, 13-nastoletnia Aisha oraz 15-letni Jamal. Amerykańscy uczniowie przybyli do naszej szkoły na zaproszenie członków Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie, p. Marty Krówczyńskiej oraz p. Moniki Majchrzak oraz dzięki prezesowi klubu p. Małgorzacie Tomczak. Jest to już trzecia wizyta Aishy i Jamala...(629)
Czytaj więcej...

Wyjście do kina z okazji Dnia Dziecka


niedziela, 11, czerwiec 2017
Z okazji klasowego Dnia Dziecka uczniowie z 4 "a" wspólnie z wychowawcą, p. Wiolettą Smaglewską, wybrali się do kina "Helios" na film "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski". Klasie towarzyszyły panie z Trójki Klasowej (p. Marzena Dolska, p. Monika Połeć, p. Marzena Tomalczyk), które współorganizowały wyjście oraz pełniły także funkcję opiekuńczą nad grupą.W holu kinowym uczniowie po zakupieniu popcornu czekali z niecierpliwością na...(463)
Czytaj więcej...

Spotkanie klas 6 z policjantem


czwartek, 08, czerwiec 2017
W dniach 7 i 8 maja 2017 roku w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela gnieźnieńskiej Policji sierż. sztab. Arkadiusza Wieczorka, który pracuje w Wydziale Prewencji i pełni funkcję Profilaktyka Społecznego. Policjant przeprowadził zajęcia o charakterze profilaktycznym w klasach 6. Lekcje dotyczyły bezpieczeństwa w sieci i zjawiska cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko, jakie zagrożenia niesie ze sobą nieostrożne...(494)
Czytaj więcej...

ENERGA Basket


wtorek, 06, czerwiec 2017
W dniach 01-04.06.2017 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gnieźnie wzięli udział w Finale Ogólnopolskim ENERGA Basket Cup w Minikoszykówce Chłopców. Szkołę w rozgrywkach reprezentowali uczniowie: Oliwier Kostrzyński Hubert Konowalski Jakub Florkiewicz Maciej Przykucki Kacper Rakowski Piotr Czajka Gracjan Korytowski Mateusz Prus Artur Kozłowski kapitan Stanisław Hoffmann Jakub Szkudlarek Trenerami naszej reprezentacji byli Krzysztof...(656)
Czytaj więcej...

Dnia Bez Papierosa


piątek, 02, czerwiec 2017
„Dzisiaj Dzień Bez Papierosa Więc jeżeli o to chodzi Chcemy Wam to wprost powiedzieć, Że palenie bardzo szkodzi !” Z okazji Dnia Bez Papierosa, który przypada 31 maja, w naszej szkole przeprowadzona została audycja przygotowana przez uczniów klasy 4b pod kierunkiem pedagoga szkolnego, odbyła się również wystawa plakatów antynikotynowych przygotowanych przez uczniów klas 4a i 4b pod kierunkiem nauczycielki przyrody – p. Grażyny...(550)
Czytaj więcej...

Pasowanie uczniów na czytelników


wtorek, 30, maj 2017
28.04.2017 r. klasa pierwsza została zaproszona do Biblioteki Pedagogicznej. Wyjście miało na celu pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki oraz zaakcentowanie zbliżającego się Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Główną atrakcją spotkania był teatrzyk kamishibai opowiadający o przygodach kropek. Przedstawienie bardzo się pierwszakom podobało, zostało nagrodzone gromkimi brawami. Po powrocie do szkoły uczniowie zostali pokrótce...(569)
Czytaj więcej...

Nadgoplański Park Tysiąclecia


wtorek, 09, maj 2017
W dniu 8 maja br. uczniowie klas II d i IVa pod opieką swoich nauczycieli (p. Grażyna Kędzierska, p. Wioletta Smaglewska, p. Agnieszka Jania) wzięli udział w wycieczce do Kruszwicy i do Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Wycieczka rozpoczęła się od odwiedzania siedziby w/w parku, która mieści się w centrum Kruszwicy. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznali walory przyrodnicze Nadgoplańskiego Parku...(618)
Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny...


niedziela, 21, maj 2017
„Oaza zieleni w różnych porach roku” Pięcioosobowa grupa projektowa uczniów z klasy 5b: Sara Ayadi, Julia Glinkowska, Oliwia Kozłowska, Julia Siudzińska i Wiktor Śruba pod kierunkiem pp. A. Walczak i K. Winiarskiej, reprezentuje naszą szkołę w wojewódzkim konkursie, którego głównym organizatorem jest Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu. Celem konkursu jest uświadomienie potrzeby zachowań ekologicznych w oazach zieleni i...(1103)
Czytaj więcej...

Odwiedziny Twierdzy Toruń


niedziela, 21, maj 2017
W piątek 19 maja klasa 5c pod opieką wychowawcy pani Magdaleny Adamczyk oraz pań: Edyty Zykowskiej i Grażyny Kędzierskiej udała się na 2 – dniową wycieczkę do FORTU IV w Toruniu. Zaraz po przyjeździe uczniowie rozpoczęli realizację pierwszej części programu KADET. Wspólnie z instruktorami udaliśmy się w teren przygodny, gdzie uczniowie wykorzystując wiedzę zdobytą w części teoretycznej musieli zdobyć wodę, rozpalić ogień i zbudować...(517)
Czytaj więcej...

„Piastowskie pary”


piątek, 19, maj 2017
Konkurs plastyczny o tematyce historycznej „Piastowskie pary”. Prawie trzy i pół tysiąca prac wpłynęło na konkurs plastyczny zorganizowany przez Muzeum Historii Polski. Jego celem było zachęcenie najmłodszych do odkrywania i pogłębiania wiedzy o władcach polskich. W konkursie wzięła udział młodzież z całej Polski, także uczniowie naszej szkoły, z klas 4-6. Przedmiotem konkursu było wykonanie portretu wybranej pary małżeńskiej z dynastii...(1081)
Czytaj więcej...

Młodzieżowe Dni Historii


czwartek, 18, maj 2017
18 maja br. uczniowie szkól podstawowych z Gniezna i szkoły z Karniszewa wzięli udział w 9 edycji Młodzieżowych Dni Historii. Tegoroczna edycja została pomyślana przez organizatorów jako gra miejska pod hasłem: „Właśnie tutaj mieszkał Mieszko”, której celem było uatrakcyjnienie nauki historii oraz przybliżenie edukacji regionalnej, ze szczególnym uwzględnieniem roli Wielkopolski i Gniezna w okresie początków państwowości polskiej. Naszą...(596)
Czytaj więcej...

JESTEŚ TYM, CO JESZ


poniedziałek, 15, maj 2017
W dniu 11 oraz 15 maja 2017 r. wszystkie klasy I – III wraz z wychowawcami odwiedziły świetlicę szkolną. Panie: Edyta Zykowska, Żaneta Piskorz i Magdalena Adamczyk przygotowały przedstawienie, którego celem było przypomnienie zasad zdrowego odżywiania. Próbowałyśmy zachęcić najmłodszych uczniów do ograniczenia słodyczy i spożywania większej ilości owoców i warzyw oraz do zrezygnowania ze słodkich napojów na rzecz wody. Przedstawienie...(942)
Czytaj więcej...

Dzień Zwycięstwa


poniedziałek, 08, maj 2017
Narodowy Dzień Zwycięstwa Mówiąc o Dniu Zwycięstwa, często pojawiają się dwie różne daty - 8 i 9 maja. Z czego to wynika? Zobacz prace uczniów(835)
Czytaj więcej...

Turniej o Złoty Laur Św. Wojciecha


niedziela, 07, maj 2017
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o życiu Świętego Wojciecha - Patrona naszego miasta. Zofia Błaszak i Krzysztof Zaporowski z klasy 6a, zdobyli główną nagrodę, czyli Złoty Laur Świętego Wojciecha. Nagroda ta została wręczona przez księdza arcybiskupa Wojciecha Polaka, prymasa Polski podczas uroczystej gali, w Szkole Podstawowej nr 3. Gratulujemy! ZOBACZ FOTOGRAFIE...(536)
Czytaj więcej...

SKO


poniedziałek, 01, maj 2017
AKTUALNOŚCI SKO Przewodnik po serwisie SKO Zakładanie kont, rachunki, materiały pomocnicze...(370)
Czytaj więcej...

Wizyta SOK


niedziela, 30, kwiecień 2017
Uczniowie klasy II A z wychowawczynią Iwoną Frydą w dniu 26 kwietnia br. powitali na lekcji niezwykłych gości - przedstawicieli Straży Ochrony Kolei, którzy zapoznali dzieci z wykonywaną przez siebie trudną i odpowiedzialną pracą. Szczególnie dużo emocji towarzyszyło pokazowi sprzętu specjalistycznego oraz wyszkolonego psa. Na pamiątkę spotkania pozostały zdjęcia i miłe wspomnienia... ZOBACZ FOTOGRAFIE...(661)
Czytaj więcej...

Gify z okazji 3 MAJA


czwartek, 27, kwiecień 2017
Gify z okazji ŚWIĘTA FLAGI POLSKIEJ i rocznicy Konstytucji 3 MAJA Zobacz prace uczniów(1074)
Czytaj więcej...

ODLOTOWA WYCIECZKA


środa, 26, kwiecień 2017
ODLOTOWA WYCIECZKA Niecodzienną wycieczkę odbyli uczniowie klas 2 b i 2 d. Dnia 26 kwietnia 2017 r. Wybrali się wraz z wychowawczyniami p. Wiolettą Januchowską i p. Grażyną Kędzierską oraz nauczycielkami p. Teresą Orłowską-Banaszak i p. Edytą Zykowską na lotnisko do Powidza. Tam z zainteresowaniem słuchali pana młodszego chorążego Grzegorza Mielewczyka, który zapoznał ich z historią lotnictwa, a także z trudną i odpowiedzialną pracą...(647)
Czytaj więcej...

Edukacja u Fredry


wtorek, 25, kwiecień 2017
Klasa 3D, wraz w wychowawczynią p. Lidią Rochowiak, wzięła udział w projekcie edukacyjnym u Fredry! Projekt ten pobudza wyobraźnię, bawi i uczy. Dzieci dostrzegły w sobie moc twórczą i przekonały się, że teatr dla jest każdego, niezależnie od wcześniejszych doświadczeń, posiadanej wiedzy czy wieku. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(477)
Czytaj więcej...

ŚWIĘTO ZIEMI


sobota, 22, kwiecień 2017
Społeczność naszej szkoły obchody Święta Ziemi rozpoczęła w piątek 21.04.17 biorąc udział w XXII Gnieźnieńskich Prezentacjach Ekologicznych, które odbywały się pod hasłem „Zielona energia, czyli moc słońca, wiatru i wody”. Celem Gnieźnieńskich Prezentacji Ekologicznych jest przede wszystkim edukacja i upowszechnienie wiedzy na temat ekologicznych zachowań, która przyczynią się do poszanowania i ratowania przyrody. - Chcemy pokazać, że...(634)
Czytaj więcej...

Dzień Ziemi


sobota, 22, kwiecień 2017
Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom. Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób: Do tego, żebyście wyszli ze szkoły, wyszli z domu i poszli do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na...(748)
Czytaj więcej...

KURCZACZKI ODNALEZIONE


sobota, 22, kwiecień 2017
Z okazji Świąt Wielkanocnych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ogłosili w szkole konkursy plastyczne oraz przygotowali świąteczne niespodzianki. Uczniowie klas IV-VI mogli wziąć udział w konkursie „Koszyczek Wielkanocny wykonany z materiałów ekologicznych” – najciekawszy koszyczek przygotowała Wiktoria Domagalska z klasy 4a. Młodsi uczniowie mieli za zadanie przygotować „Karykaturę Wielkanocnego Zajączka” – najlepsze prace...(583)
Czytaj więcej...

Czwórbój Lekkoatletyczny dziewcząt


wtorek, 11, kwiecień 2017
11 kwietnia w SP 12 odbyły się Mistrzostwa Gniezna w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt. Zawody te składają się z biegu krótkiego (60 m), rzutu piłeczką palantową, skoku w dal oraz biegu długiego (600 m). Nasze zawodniczki zajęły 4 miejsce dzielnie walcząc z koleżankami z innych szkół zdobywając 920 pkt. Wyróżnienie otrzymała Malina Piasecka, która zajęła II miejsce w indywidualnej klasyfikacji zdobywając łącznie 245 pkt. Gratulacje...(600)
Czytaj więcej...

Życzenia WIELKANOCNE


poniedziałek, 10, kwiecień 2017
Życzenia WIELKANOCNE <<< KLIKNIJ NA OBRAZKU aby ZOBACZYĆ lub DODAĆ własne życzenia Zobacz prace uczniów - projekty kartek WIELKANOCNYCH(614)
Czytaj więcej...

Warsztaty z rodzicami na dzień wiosny


wtorek, 21, marzec 2017
21 marca br. dzięki zaangażowaniu rodziców i przyjaciół szkoły uczniowie z SP5 wzięli udział w ciekawych warsztatach w klasie, w trakcie których poznali specyfikę różnego rodzaju zawodów. W klasie 2a odbyły się zajęcia z mamą Julii Koteckiej, prezentującą zawód opiekun medyczny oraz tatą Oliwii Pawlak, który zaprezentował zawód stolarza, klasa 2c gościła panią Irenę Filipiak, która pokazała jak wykonać ozdoby wielkanocne, w klasie 2d...(555)
Czytaj więcej...

Uczniowie w Długopolu Dolnym (2013 r.)


niedziela, 03, luty 2013
Warsztaty, które odbyły się w dniach 1-5 października zorganizowane były Przez Europejskie Forum Młodzieży i współfinansowane przez Unię Europejską. Program "Euroweek" jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców EFM -...(796)
Czytaj więcej...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


wtorek, 04, kwiecień 2017
- jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz...(1668)
Czytaj więcej...

Turniej "ORLIK CUP"


poniedziałek, 03, kwiecień 2017
Turniej "ORLIK CUP" Dnia 3.04.2017 roku odbył się turniej piłki nożnej „Orlik-Cup”, w którym brali udział nasi uczniowie.Po dwóch remisach w grupie ( 2-2 z z SP 12 i 0-0 z JSP „Prymus”) udało się wyjść z drugiego miejsca.W półfinale zawodnicy z SP 5 trafili na drugą drużynę SP 12, których pokonali 3-1 i tym sposobem udało się zagrać finał ze zwycięzcą drugiego półfinału SP 12, który w ostatnich sekundach zapewnił sobie awans pokonując...(664)
Czytaj więcej...

Mistrzostwa w Biegach Przełajowych


czwartek, 30, marzec 2017
Malina Piasecka - II miejsce w biegu dziewcząt kl. 5-6 Hubert Konowalski - II miejsce w biegu chłopców kl. 5-6 ZOBACZ FOTOGRAFIE...(449)
Czytaj więcej...

SZKOŁA W CHMURZE


poniedziałek, 03, kwiecień 2017
PowerPoint w Office 365 III Ogólnopolska Konferencja na temat "Szkoły w chmurze - budowanie kompetencji cyfrowych w XXI wieku" Webinar Microsoft Office 365 PowerPoint w Office 365(361)
Czytaj więcej...

Książki budują wyobraźnię...


środa, 29, marzec 2017
Małgorzata Musierowicz: książki budują wyobraźnię dzieci Książki budują wyobraźnię dzieci, nie zrobi tego żaden film – mówiła PAP w piątek 24 marca 2017 roku autorka książek dla dzieci i młodzieży Małgorzata Musierowicz. Pisarka spotkała się z młodymi czytelnikami podczas XVI Poznańskich Spotkań Targowych Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. O roli książek w życiu dzieci dyskutowali od piątku w Poznaniu autorzy, ilustratorzy,...(607)
Czytaj więcej...

Konkurs „Piastowskie pary”


środa, 29, marzec 2017
Muzeum Historii Polski zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. „Piastowskie pary”. Jego celem jest zachęcenie najmłodszych do odkrywania i pogłębiania wiedzy o pierwszych władcach polskich. Zapraszamy uczniów klas 4-6 do udziału w konkursie; wszystkie najważniejsze informacje znajdują się TUTAJ. Prace uczniów naszej szkoły, razem z dołączoną zgodą rodziców, należy dostarczać do 25 kwietnia br., do p. K....(1310)
Czytaj więcej...

CYBERPRZEMOC - konferencja


wtorek, 28, marzec 2017
II Ogólnopolska Konferencja dla dyrektorów na temat "Szkoły w chmurze - cyberbezpieczeństwo" odbyła się dziś w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. Specjaliści, przedstawiciele policji oraz dyrektorzy szkół nie tylko z Gniezna, ale z różnych miast Polski rozmawiali o tym jak bezpieczniej korzystać z internetu.f Przedstawicielami, z naszej szkoły, uczestniczącymi w konferencji byli: wicedyrektor - p. Hanna Kowalska, informatycy - p....(684)
Czytaj więcej...

Cała Polska sadzi drzewa


poniedziałek, 27, marzec 2017
W poniedziałek, 27 marca, w GNIEŹNIE - Pierwszej Stolicy Polski rozpoczęła się akcja " z Radiem ZET". Tego dnia na gnieźnieńskim Rynku od 14.00 do 18.00 pracownicy Radia Zet rozdawali około tysiąca sadzonek dębu szypułkowego. ZOBACZ FOTOGRAFIE... http://gniezno.naszemiasto.pl(659)
Czytaj więcej...

CYBERBEZPIECZEŃSTWO


poniedziałek, 27, marzec 2017
Szanowni Rodzice! W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na korzystanie z jego zasobów przez Państwa dzieci. Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. Blisko 60% dzieci w wieku 4-14 lat używa komputera do grania, a 94% nastolatków w wieku 12-17 lat gra w gry wideo. Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy,...(625)
Czytaj więcej...

„WIOSENNA PANNA” W MOK


poniedziałek, 20, marzec 2017
WARSZTATY MIĘDZYPOKOLENIOWE „WIOSENNA PANNA” W MOK GNIEZNO W poniedziałek, 20 marca br. ośmioro przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego z SP5 wraz z opiekunkami wzięło udział w warsztatach międzypokoleniowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie pod hasłem „WIOSENNA PANNA”. W warsztatach wzięło udział 6 zespołów: przedstawiciele przedszkola, grupa uczniów klas I-III, my jako grupa uczniów klas IV-VI, uczniowie z...(535)
Czytaj więcej...

SU na konferencji DIALOG


czwartek, 02, marzec 2017
SAMORZĄD UCZNIOWSKI NA KONFERENCJI DIALOG NA RZECZ GOSPODARKI POWIATU GNIEZNO 2 marca br. pięcioro przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, panią Martą Skrzydlewską-Korpik wzięło udział w konferencji DIALOG NA RZECZ GOSPODARKI POWIATU GNIEZNO – SZKOLNICTWO ZAWODOWE A RYNEK PRACY w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie . W trakcie konferencji uczniowie zapoznali się z diagnozą szkolnictwa zawodowego w powiecie...(534)
Czytaj więcej...

DZIEŃ KOBIET w SP5


środa, 08, marzec 2017
DZIEŃ KOBIET POD HASŁEM ŻYCZEŃ I QUIZÓW Z okazji Dnia Kobiet, który obchodziliśmy w SP5 w środę 8 marca br. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich PAŃ wiele atrakcji. Społeczność szkolna mogła wysłuchać życzeń w trakcie audycji przygotowanej przez chłopaków o dziewczynach, po szkole krążyła Poczta z Okazji Dnia Kobiet, a „listonosze” dostarczali adresatkom listy i życzenia przygotowane przez wielbicieli. Wszystkie dziewczynki...(551)
Czytaj więcej...

1 DZIEŃ WIOSNY


wtorek, 21, marzec 2017
SP 5 "zawodowo przywitała wiosnę" ZOBACZ FOTOGRAFIE.... O NAS na www.gniezno.naszemiasto.pl(581)
Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy o Powst. Wielkop...


wtorek, 21, marzec 2017
Uczniowie z SP5 uczestnikami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919. W dniu 11 marca 2017 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu odbył się IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Głównym celem zmagań konkursowych było popularyzowanie wśród uczestników wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Tegoroczna edycja na poziomie szkół...(1062)
Czytaj więcej...

Na wystawie Roberty Marcinkowskiej


czwartek, 16, marzec 2017
Na wystawie malarskiej gnieźnianki, Roberty Marcinkowskiej W dniu 16 marca br. grupa uczniów z koła regionalnego, pod opieką p. Wioletty Smaglewskiej, ponownie odwiedziła Dużą Galerię Miejskiego Ośrodka Kultury. Celem tych zajęć w terenie było poznanie pasji malarskiej kolejnej już osoby związanej z Gnieznem. Wystawa pt. „ Uwiedziona przez sztukę” przybliżyła uczniom prace p. Roberty Marcinkowskiej, która na co dzień mieszkańcom Gniezna...(500)
Czytaj więcej...

KONKURS szkolny j. angielskiego


poniedziałek, 13, marzec 2017
Dnia 10 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego: p. K. Starczewska, p. M. Majchrzak, p. M. Krówczyńska. Uczestnikami natomiast uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły. Konkurs miał formę testu pisemnego i trwał ok. 60 minut.Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych uczniów, stworzenie im możliwości potwierdzenia...(1103)
Czytaj więcej...

Naukowcy z SP5


czwartek, 09, marzec 2017
W czwartek 9 marca 2017 kl. VId wraz z p. Izabelą Obuszewską-Woźniak uczestniczyła w lekcji przyrody poza terenem szkoły. Zajęcia odbyły się w Kampusie Uczelni PWSZ ul. Wrzesińska na temat: Zjawisko fizyczne a chemiczne. Badanie gęstości cieczy. Plastik –fantastik. Po przeprowadzeniu szkolenia BHP uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, ubrani w: białe fartuchy, okulary ochronne i rękawiczki jednorazowe, przystąpili do wykonywania...(611)
Czytaj więcej...

XIV RAJD ZIMOWY


sobota, 25, luty 2017
W sobotę 25 lutego 2017 r. odbył się rajd zimowy, w którym uczestniczyli uczniowie kl. IV c naszej szkoły wraz z panią Izabelą Obuszewską-Woźniak. Choć prognozy były niekorzystne na tego typu aktywność, ku naszemu miłemu zaskoczeniu dzień przywitał nas słońcem. Trasa nie była długa. Wiodła od stacji PKP w Jankowie Dolnym poprzez las, mijała stawy i wiła się przez pola aż do Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczytnikach Duchownych im. ks....(511)
Czytaj więcej...

Czytanie łączy pokolenia


piątek, 10, marzec 2017
W piątek 10 marca w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze . Jest to wspólna akcja nauczycieli biblioteki i świetlicy. Zaprosiliśmy rodziców, babcie i dzieci do wspólnej zabawy. Najpierw rodziny pięknie czytały przygotowane przez siebie fragmenty książek z podziałem na role. Następnie dzieci odpowiadały na pytania konkursowe dotyczące znajomości literatury dziecięcej. Uczestnicy, którzy wykazali się wiedzą zostali nagrodzeni...(615)
Czytaj więcej...

Życzenia na DZIEŃ MĘŻCZYZNY


czwartek, 09, marzec 2017
<<< KLIKNIJ NA OBRAZKU aby ZOBACZYĆ lub DODAĆ własne życzenia(1189)
Czytaj więcej...

Życzenia na DZIEŃ KOBIET


poniedziałek, 06, marzec 2017
<<< KLIKNIJ NA OBRAZKU aby ZOBACZYĆ lub DODAĆ własne życzenia(1136)
Czytaj więcej...

REKORD WOŚP


środa, 22, luty 2017
PIĄTECZKA ZAGRAŁA DLA WOŚP I POBIŁA SWÓJ REKORD0 Już przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski rozpoczął zbiórkę środków pieniężnych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując Kiermasz Pierników Świątecznych, wypiekanych w szkolnej świetlicy w ramach projektu „Kuchenne Rewelacje w SP5”. Największym powodzeniem cieszyły się serduszka witrażyki z czerwonym WOŚP-owym środkiem. W akcję włączyli się również...(621)
Czytaj więcej...

WALENTYNKI W SP5


środa, 15, luty 2017
We wtorek, 14 lutego br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla społeczności szkolnej wiele niespodzianek. Mogliśmy wysłuchać audycji walentynkowej z życzeniami, a na dużej przerwie, o godzinie 11.25 uczniowie i nauczycieli szukali swojej drugiej połówki. Przedstawiciele SU ukryli w szkole dziesięć połówek serc, każda osoba, która znalazła kolorową połówkę serca, miała za zadanie odnalezienie innej osoby, która...(480)
Czytaj więcej...

WOŚP-OWE PODKŁADKI...


niedziela, 12, luty 2017
...OD NAUCZYCIELI W ramach akcji WOŚP w Szkole Podstawowej nr 5 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego poprosili nauczycieli o przygotowanie własnoręcznie zdobionych podkładek pod kubki. Samorządowcy pozyskali środki finansowe na zakup podkładek od Rady Rodziców, ustalili rozmiar podkładek i zlecili wycięcie ich z płyty odpowiedniej grubości. Przed przerwą świąteczną gotowe deseczki – w ilości 30 szt. rozdali nauczycielom wraz z...(579)
Czytaj więcej...

KONKURS FILMOWY PO ANGIELSKU


piątek, 27, styczeń 2017
W naszej szkole odbył się kolejny finał Konkursu na najlepszy filmik promujący zdrowe odżywianie w języku angielskim. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy 5a, którzy indywidualnie lub w grupach nakręcili filmiki, które miały na celu zachęcenie widzów do zdrowego żywienia i ukazujące negatywne skutki spożywania jedzenia typu fast food. Uczniowie samodzielnie przygotowali scenariusze według swoich pomysłów, inscenizację i rekwizyty...(1203)
Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka


piątek, 20, styczeń 2017
Styczeń jest miesiącem zimowym, pełen zimnych dni. Zdarzają się jednak takie dni, kiedy każdemu robi, się cieplej w sercu. To święto naszych Babć i Dziadków. ZOBACZ laurki wykonane przez klasę 3D(478)
Czytaj więcej...

NA WYSTAWIE W MOK-U


czwartek, 19, styczeń 2017
UCZESTNICY KOŁA HISTORYCZNEGO W dniu 19 stycznia br. uczestnicy koła historii regionalnej, pod opieką p. Wioletty Smaglewskiej, wybrali się do MOK-u. Celem tych „zajęć w terenie” było poznanie twórczości dwóch gnieźnieńskich malarzy, Kazimierza i Bartosza Muszyńskich.Uczestnicy mieli okazję zapoznać się działalnością wybitnych gnieźnian nie tylko z przeszłości, ale także żyjących współcześnie. Na wystawie mogli obejrzeć abstrakcyjne...(582)
Czytaj więcej...

Orszak Trzech Króli


piątek, 06, styczeń 2017
Inscenizacja z okazji 100 rocznicy OBJAWIEŃ FATIMSKICH(528)
Czytaj więcej...

LEKCJA O CHICAGO


czwartek, 05, styczeń 2017
Pani Małgorzata Tomczak, emerytowana nauczycielka matematyki i nauczania zintegrowanego, odwiedziła naszą szkołę w czwartek 5 stycznia 2017 r. Pani Małgorzata, korzystając z zaproszenia od Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce, odbyła niedawno niezapomnianą podróż do Stanów Zjednoczonych. Podczas dwóch tygodni pobytu, pani Małgosia poznała zasady funkcjonowania polskiej szkoły w Chicago, specyfikę pracy nauczycieli, poprowadziła też...(601)
Czytaj więcej...

Mistrzostwa Gniezna w piłce ...


niedziela, 01, styczeń 2017
...siatkowej dziewcząt (II miejsce) ZOBACZ FOTOGRAFIE...(538)
Czytaj więcej...

Konkurs


sobota, 31, grudzień 2016
(514)
Czytaj więcej...

Jasełka


czwartek, 29, grudzień 2016
Zobacz FOTOGRAFIE... ZOBACZ FILMIK...(670)
Czytaj więcej...

Spotkania opłatkowe


środa, 21, grudzień 2016
Spotkania opłatkowe Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie klasy organizują swoje klasowe wigilie. W tym uroczystym dniu uczniowie przychodzą do szkoły w odświętnych strojach. Nikną waśnie i spory. Wszyscy wyczuwają podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Uczniowie wraz z wychowawcami dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia i przy pięknie nakrytym stole poznają świąteczne tradycje i zwyczaje, śpiewają kolędy i z...(607)
Czytaj więcej...

5B na wystawie zabawek


wtorek, 20, grudzień 2016
Klasa 5 b na wystawie zabawek i warsztatach w MPPP. Robimy lalki - "motanki", dobrze się przy tym bawiąc i ucząc jednocześnie. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(521)
Czytaj więcej...

Życzenia


poniedziałek, 19, grudzień 2016
(644)
Czytaj więcej...

Powstanie Wielkopolskie


poniedziałek, 19, grudzień 2016
(530)
Czytaj więcej...

SKILLS CHALLENGE (2016 r.)


poniedziałek, 19, grudzień 2016
SKILLS CHALLENGE (2016 r.) Zobacz FOTOGRAFIE - ZOBACZ FILMIKI: https://youtu.be/9OilAutDvNA(597)
Czytaj więcej...

Mistrzostwa Gniezna w Warcabach


sobota, 17, grudzień 2016
Mistrzostwa Gniezna w Warcabach Klasycznych W dniu 16 grudnia 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką pani Magdaleny Adamczyk udali się na Mistrzostwa Szkół Podstawowych w warcabach klasycznychla klas I – III, zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 3 w Gnieźnie. Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Krzywdziński – kl. 2c, Ernest Przybyłek – kl. 2c, Krzysztof Kubacki – kl. 3b, Zuzanna Stachowiak – kl. 3b, Antonina Walczak...(563)
Czytaj więcej...

WOŚP-OWY KIERMASZ PIERNIKÓW


piątek, 16, grudzień 2016
WOŚP-OWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNYCH PIERNIKÓW W przedświątecznym Tygodniu Dobrych Uczynków w SP5, Samorząd Uczniowski wraz z Świetliczakami w ramach projektu „Kuchenne Rewelacje w SP5” przygotował pyszne kolorowe pierniczki. Tradycja ich pieczenia sięga XIII wieku, kiedy w Polsce rozwinął się handel przyprawami. Dawniej słowo „piernik” oznaczało przyprawę korzenną, używaną do pieczenia ciast z dodatkiem miodu. Pierniki wyrabiane były...(684)
Czytaj więcej...

35 rocznica STANU WOJENNEGO


poniedziałek, 12, grudzień 2016
(518)
Czytaj więcej...

KARTKI ŚWIĄTECZNE


poniedziałek, 12, grudzień 2016
KARTKI ŚWIĄTECZNE OD UCZNIÓW SP5 W TRAKCIE TYGODNIA DOBRYCH UCZYNKÓW W poniedziałek, 12 grudnia br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami udali się z życzeniami oraz kartkami świątecznymi wykonanymi przez uczniów klas IV-VI na lekcjach plastyki z panią Beatą Łuczak do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wrzesińskiej. Jak co roku czekało nas tam bardzo miłe przyjęcie przez mieszkańców DPS oraz wiele wzruszających...(593)
Czytaj więcej...

Konkurs o Powstaniu Wielkopolskim


poniedziałek, 12, grudzień 2016
Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim wyniki etapu szkolnego: Oliwier Kostrzyński, kl. 6 b - 20 p. Rafał Filipiak, kl. 5 b - 17 p. Kacper Stopczyński, kl. 6 d - 15,5 p. Mateusz Posłuszny, kl. 6 a - 15,5 p. Mateusz Prus, kl. 6 b - 14,5 p. Oskar Nowicki, kl. 6 c - 12 p. Zofia Błaszak, kl. 6 a - 11,5 p. Kacper Rakowski, kl. 6 b - 11,5 p. Kornelia Nowak, kl. 4 b - 11 p. Alan Sroczyński, kl. 6 a - 11 p. Amelia Młodzikowska, kl. 5 a - 10...(644)
Czytaj więcej...

Jarmark Bożonarodzeniowy


czwartek, 08, grudzień 2016
Jarmark Bożonarodzeniowy Od 6 do 11 grudnia na gnieźnieńskim Rynku odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy. Urząd Miejski wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury przygotował sporo atrakcji, każdego dnia jarmarku po południu rozpoczną się różne wystepy artystyczne. 8 grudnia, w godzinach popołudniowych, uczennice naszej szkoły: Julia Kieliszak i Gaja Jakubowska wystąpiły na scenie prezentyjąc swój program artystyczny.(599)
Czytaj więcej...

POSZUKIWACZE RENIFERKÓW


środa, 07, grudzień 2016
POSZUKIWACZE RENIFERKÓW NA MIKOŁAJKACH NA SPORTOWO 7 grudnia br. uczniowie naszej szkoły jak co roku brali udział w „Mikołajkach na Sportowo”. W tym roku Samorząd Uczniowski przygotował dla uczestników nowe konkursy mikołajkowe. Przedstawiciele SU liczyli ilość czapek mikołajkowych oraz maskotek świątecznych przygotowanych przez każdą klasę na poziomie I-III i IV-VI. Nowa formuła polegała na procentowym wyłonieniu zwycięzców, dzięki...(564)
Czytaj więcej...

YAMAHA w SP5


piątek, 02, grudzień 2016
YAMAHA w SP5 Dzisiaj w naszej szkole nauczyciele Szkoły Muzycznej YAMAHA zaprezentowali interaktywny pokaz, zachęcający uczniów do podjęcia nauki gry na instrumentach. Celem prezentacji było danie każdemu dziecku doświadczyć kontaktu z instrumentem i zaproszenie na bezpłatną lekcję próbną nauki gry na gitarze. Taką możliwość daje szkoła w piątek 02.12 o godzinie 17.30. (tel. 608 055 166) ZOBACZ FOTOGRAFIE(596)
Czytaj więcej...

Iluzjonista w naszej szkole


piątek, 02, grudzień 2016
Iluzjonista w naszej szkole Występ iluzjonisty wprowadził do szkoły odrobinę magii. Uczniowie mogli wkroczyć do świata z innego wymiaru, odkrywając tajniki magii oraz niepowtarzalnych i trudnych do wyjaśnienia zjawisk. Każdy uczestnik spotkania „zachodził w głowę” jak mogło dojść do takich „cudów” na jego oczach.Do swoich sztuczek iluzjonista zapraszał uczniów z widowni aby mu asystowali – dzięki czemu mogli z bliska przyglądać się...(696)
Czytaj więcej...

Mistrzostwo Gniezna w Piłce Ręcznej


czwartek, 01, grudzień 2016
Mistrzostwo Gniezna w Piłce Ręcznej Chłopców(519)
Czytaj więcej...

KUCHENNE REWELACJE


środa, 23, listopad 2016
KUCHENNE REWELACJE NA ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA W środę, 23 listopada br. Samorząd Uczniowski oraz Świetliczaki w ramach projektu „Kuchenne Rewelacje w SP5” przygotowali dwie tradycyjne dziękczynne potrawy: zupę dyniową oraz jabłecznik. Pierwsza uczta dziękczynna odbyła się według legendy w 1621 roku, a na stole pojawiły się potrawy przygotowane z jesiennych zbiorów, dlatego też postanowiliśmy wykorzystać do przygotowania naszych potraw...(532)
Czytaj więcej...

HANKSGIVING DAY


czwartek, 24, listopad 2016
AMERYKAŃSKIE ŚWIĘTO W SP 5 - THANKSGIVING DAY W dniu 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Amerykańskie Święto Dziękczynienia. Święto Dziękczynienia - Thanksgiving Day – to święto obchodzone w Stanach Zjednoczonych w czwarty czwartek listopada jako pamiątka pierwszego Dziękczynienia członków kolonii Plymouth w 1621. Świętem narodowym ogłosił je w 1863 roku prezydent Abraham Lincoln. Zazwyczaj spędza się je w gronie rodzinnym, a...(567)
Czytaj więcej...

Offeliada dla najmłodszych


poniedziałek, 28, listopad 2016
Offeliada dla najmłodszych W listopadzie uczniowie klasy 2 B wraz z wychowawczynią Wiolettą Januchowską uczestniczyli w imprezie bibliotecznej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna podczas X Festiwalu Filmowego Offeliada. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z książką „Filmowe rymowanki" Grażyny Adamowicz-Grzyb, która okazała się przewodnikiem po świecie pojęć i zagadnień filmowych. Dzieci brały udział w różnych...(532)
Czytaj więcej...

Święto Niepodległości w SP 5


czwartek, 10, listopad 2016
Święto Niepodległości w SP 5 W czwartek, 10 listopada br. społeczność SP5 obchodziła Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele ubrali się na biało-czerwono, oraz przypięli do swoich ubrań kotyliony symbolizujące flagę Polski. Klasy, które najliczniej włączyły się w tę akcję SU to: 2a, 2b, 2c, 3d, 4a, 4b, 4c oraz 6a. Część klas przygotowała również specjalne gazetki tematyczne w swoich salach lekcyjnych, a do...(562)
Czytaj więcej...

BEZPIECZNY PIESZY!!!


poniedziałek, 28, listopad 2016
BEZPIECZNY PIESZY TO WIDOCZNY PIESZY !!! Do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi zazwyczaj w miesiącach jesiennych. Nieoświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawia, że dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Zdarza się, że piesi wymuszają pierwszeństwo na...(497)
Czytaj więcej...

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA 2016


poniedziałek, 28, listopad 2016
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA 2016 W poniedziałek, 28 listopada br. uczniowie SP5 wzięli udział w przygotowanej przez Samorząd Uczniowski dyskotece andrzejkowej w Miejskim Ośrodku Kultury. W trakcie dyskoteki, poza świetną zabawą przy najnowszych przebojach czekało na uczestników wiele atrakcji przygotowanych przez SU. Przy wejściu każdy uczestnik otrzymywał numerowany bilet, na podstawie którego co 15 minut można było odebrać słodki upominek...(593)
Czytaj więcej...

MISIOWO – QUIZOWO


piątek, 25, listopad 2016
MISIOWO – QUIZOWO, DZIEŃ MISIA W SP5 W piątek, 25 listopada br. Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów niespodziankę z okazji Dnia Misia. Każdy chętny uczeń mógł rozwiązać Quiz wiedzy o Misiach z Bajek, przygotowany przez Mateusza Posłusznego z kl. 6a – Przyjaciela Samorządu. Niektóre pytania sprawiały rozwiązującym wiele trudności – np. trudno było sobie przypomnieć, które uszko miał klapnięte Miś Uszatek. Za poprawne...(616)
Czytaj więcej...

Mistrzostwa Gniezna w Unihokeja


czwartek, 24, listopad 2016
Mistrzostwa Gniezna Szkół Podstawowych w Unihokeja dziewcząt Dnia 25.10.16 r.w Szkole Podstawowej nr 2 w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Unihokeja dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce i tym samym zdobyły awans do rozgrywek powiatowych, które odbędą się 08.11.2016 r. w Niechanowie. W skład drużyny wchodziły następujące uczennice: Vanessa Pakkala, Wiktoria Stołowska, Oliwia Łaczkowska, Kaja...(476)
Czytaj więcej...

Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja


czwartek, 24, listopad 2016
Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja dziewcząt Reprezentantki naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce w Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Unihokeja dziewcząt i tym samym zdobyły awans do rozgrywek powiatowych, które odbyły się dn.08.11.2016 r. w Niechanowie. Nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce w powiecie. W skład drużyny wchodziły następujące uczennice: Vanessa Pakkala, Wiktoria Stołowska, Oliwia Łaczkowska, Kaja Pawlak, Malina Piasecka,...(548)
Czytaj więcej...

Odkryli skarby w muzeum...


czwartek, 24, listopad 2016
Odkryli niezwykłe i cenne skarby w muzeum. W dn. 24 listopada br. grupa uczniów z koła historii regionalnej pod opieką p. Wioletty Smaglewskiej wybrała się do Muzeum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. Dzieci miały poznać zadania muzeum oraz zwiedzić stałą wystawę. Każdy z uczestników na początku zajęć otrzymał kartę pracy, którą stała się kolorowa "Mapa Skarbów". Z pomocą p. Wioletty Smaglewskiej, prowadzącej zajęcia, uczniowie stali się...(575)
Czytaj więcej...

„Zimowe” uczczenie 98 rocznicy...


piątek, 11, listopad 2016
„Zimowe” uczczenie 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości W piątek 11 listopada odbył się XVI Rajd Niepodległości, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły (kl. IVc i SU) wraz z panią Izabelą Obuszewską-Woźniak. Przy obfitych opadach śniegu wędrowaliśmy po Gnieźnie: ul. Mariana Wachtla – ul. 28 Grudnia – ul. Bohaterów Westerplatte – ul. Armii Krajowej – ul. Powstania Warszawskiego – ul. Kampanii Wrześniowej – ul. Armii...(538)
Czytaj więcej...

Zwyciężyły „Szybkie i Piękne”


sobota, 19, listopad 2016
Zwyciężyły „Szybkie i Piękne” Dnia 19 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w grze miejskiej pt: „Śladami walk o Niepodległą” organizowanej przez Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie . Reprezentowały naszą społeczność szkolną dziewczyny z SU, które zgodnie z ubiegłoroczną tradycją przyjęły nazwę „Szybkie i Piękne”, pod opieką pani Izabeli Obuszewskiej- Woźniak. Celem gry było upamiętnienie rocznicy odzyskania niepodległości...(481)
Czytaj więcej...

Dzień Życzliwości w świetlicy


poniedziałek, 21, listopad 2016
Dzień Życzliwości w świetlicy 21 listopada 2016r. wszystkie klasy I – III wraz z wychowawcami odwiedziły świetlicę szkolną. Panie: Magdalena Adamczyk, Żaneta Piskorz i Edyta Zykowska przygotowały dla uczniów przedstawienie kukiełkowe pod tytułem „Pan Borsuk”. Naszym celem było przypomnienie dzieciom, że należy sobie nawzajem pomagać, być miłym i uprzejmym ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy sami będziemy potrzebować pomocy. Po...(671)
Czytaj więcej...

Teatr „Herbii” w SP5


poniedziałek, 21, listopad 2016
Teatr „Herbii” w SP5 W poniedziałek 21 listopada 2016 roku do naszej szkoły przyjechali aktorzy z Teatru „Herbii” z Leszna. Aktorzy z tego teatrzyku, są już dobrze znani naszym uczniom. Ich przedstawienia są bardzo zabawne i za każdym razem niosą ze sobą jakieś mądre przesłanie. Tak też było i dzisiaj. Przedstawili spektakl pt. „Baśń o 12 braciach". Na scenie pojawiła sie przepiękna scenografia, aktorzy występowali w strojach...(469)
Czytaj więcej...

PRZED ŚWIĘTEM ZMARŁYCH


piątek, 28, październik 2016
PRZED ŚWIĘTEM ZMARŁYCH 28 października 2016 r., w przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie klas 2c i 2d wraz z wychowawczyniami p. Ewą Bielanowską i p. Grażyną Kędzierską odwiedzili miejsce pamięci narodowej. Pogoda była iście jesienna, deszczowo i wietrznie. Nie stanowiła jednak dla nich problemu. Mimo tak niesprzyjającej aury, wybrali się do parku przy ul. Kościuszki przed Pomnik Poległych i Pomordowanych w czasie II wojny światowej....(446)
Czytaj więcej...

Wyjście edukacyjne klas 5 b i 5 c


środa, 16, listopad 2016
Wyjście edukacyjne klas 5 b i 5 c W ramach poznawania interesujących miejsc Gniezna klasy piąte spotkały się z przewodnikiem po Szlaku Piastowskim i odwiedziły cmentarz św. Piotra i Pawła, uważany za jeden ze starszych polskich cmentarzy, by przejść śladami gnieźnieńskich mieszczan. Uczniowie zapalili znicze, by dodatkowo uczcić pamięć zasłużonych gnieźnian. ZOOBACZ FOTOGRAFIE...(529)
Czytaj więcej...

MARCINKI w SP5


czwartek, 10, listopad 2016
MARCINKI w SP5 9 i 10 listopada br. w SP5 w ramach projektu „Kuchenne Rewelacje w SP5”, Świetliczaki i członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z koordynatorem: p. Żaneta Piskorz i opiekunami: p. M. Adamczyk, E. Zykowską, I.Obuszewską-Woźniak i M. Skrzydlewską-Korpik, przygotowywali z okazji Marcinek mini rogaliki. By tradycji stało się zadość, uczniowie pod czujnym okiem opiekunów własnoręcznie ugniatali i wałkowali ciasto, a następnie...(509)
Czytaj więcej...

„CUDA NIEWIDY Z DYNI” w MOKu


wtorek, 01, listopad 2016
„CUDA NIEWIDY Z DYNI” 2016 W MOK 31 października br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz autorzy instalacji z dyni z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w corocznej wystawie dyń organizowanej przez MOK. Pokaz rozpoczął się o godzinie 18.00. Na początku obejrzeliśmy występy sekcji MOK, a największą niespodzianką był pokaz ZUMBY, w którym udział wzięła jedna z naszych opiekunek – pani Izabela. W trakcie imprezy...(675)
Czytaj więcej...

"Kochasz dzieci, nie pal śmieci"


niedziela, 13, listopad 2016
14 listopada - Dzień Czystego Powietrza „Kochasz dzieci, nie pal śmieci” Palenie śmieci w piecach domowych jest zjawiskiem powszechnym. W sezonie grzewczym coraz częściej oddychamy śmierdzącym, trującym dymem. Według raportów Komisji Europejskiej każdego roku umiera 28 tysięcy Polaków tylko z powodu oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Nie pozwólmy, aby sąsiedzi truli nasze dzieci. Czas działać! Podczas spalania emitowane są do...(565)
Czytaj więcej...

5c w Bibliotece Pedagogicznej


środa, 02, listopad 2016
Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej 2 listopada 2016 r. klasa 5c pod opieką wychowawcy pani Magdaleny Adamczyk udała się do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Gnieźnie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez panią Katarzynę Wilczkowską. Składały się one z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas pierwszej uczniowie poznali cztery typy ludzkich temperamentów: sangwinik, flegmatyk, choleryk i melancholik....(462)
Czytaj więcej...

DYNIOWE INSPIRACJE W SP5


piątek, 28, październik 2016
KONKURS „DYNIOWE INSPIRACJE W SP5” ROZSTRZYGNIĘTY W piątek, 28 października br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ocenili wszystkie przygotowane przez uczniów naszej szkoły instalacje z dyni. Do konkursu zgłoszonych zostało ok. 50 prac, co sprawiło, że wybranie tych najciekawszych było niezwykle trudne. Największym zaangażowaniem wykazały się klasy: 2b, 3d oraz 4a. Największe dynie przygotowały klasy 3a, 4b i 6a. Wszystkie klasy...(767)
Czytaj więcej...

KONKURS "BÓBR"


czwartek, 27, październik 2016
XI Konkurs Informatyczny Bóbr Miło nam poinformować, że zawody XI edycji Konkursu Informatycznego Bóbr odbędą się odpowiednio: 7 listopada 2016, w godz. 12.00-13.00 „Senior” – szkoły ponadgimnazjalne, 8 listopada 2016, w godz. 12.00-13.00 „Junior” – gimnazja, 9 listopada 2016, w godz. 12.00-13.00 „Benjamin” – szkoły podstawowe IV-VI, 10 listopada 2016, w godz. 12.00-13.00 „Skrzat” – szkoły podstawowe I-III. 9 listopada 2016 r., w godz....(901)
Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 5 b do Poznania


czwartek, 27, październik 2016
Wycieczka klasy 5 b do Poznania Łączymy przyjemne z pożytecznym na wycieczce edukacyjno- integracyjnej do Poznania. Najpierw kultura pradziejowa Wielkopolski i starożytny Egipt. Później poznański renesansowy Ratusz z Koziołkami i piękna barokowa fara. A na koniec trochę gwary poznańskiej oraz własnoręcznie wykonane słodkości. Pogada i humory dopisały. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(435)
Czytaj więcej...

ŚLADAMI GNIEŹNIEŃSKICH MIEJSC...


środa, 26, październik 2016
RAJD „ŚLADAMI GNIEŹNIEŃSKICH MIEJSC PAMIĘCI” W NOWEJ ODSŁONIE 26 października odbył się rajd ,,Śladami gnieźnieński miejsc pamięci" organizowany corocznie przez Samorząd Uczniowski. Wyprawę rozpoczęliśmy o godzinie 14.30. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Każda grupa otrzymała kopertę, w której była mapa i karta z zadaniami. Zaczynając od naszej szkoły, na podstawie mapy odwiedzaliśmy różne miejsca pamięci i zapalaliśmy przy...(458)
Czytaj więcej...

WebQuest: Bezpiecznie w sieci


wtorek, 25, październik 2016
Witamy serdecznie w naszym WebQueście. WebQuest przeznaczony jest dla uczniów klasy VII szkoły podstawowej. Zapraszamy i powodzenia! Autorka WebQuestu:Agnieszka Walczak(1039)
Czytaj więcej...

NIE ZAPOMNIMY...


poniedziałek, 24, październik 2016
„NIE ZAPOMNIMY” – PO RAZ KOLEJNY ZAPŁONĘŁY ZNICZE NA OPUSZCZONYCH MOGIŁACH W poniedziałek, 24 października br. przedstawiciele SU po raz kolejny zorganizowali akcję „Nie Zapomnimy”. W akcję zbierania zniczy włączyły się wszystkie klasy, a najwięcej zniczy dostarczyły klasy:2a, 2c, 2d, 3d, 4a, 4c oraz 5c, za co serdecznie DZIĘKUJEMY! Samorząd Uczniowski po raz drugi porządkował i ozdabiał zaniedbane mogiły na cmentarzu Św. Piotra i Pawła...(518)
Czytaj więcej...

XVI RAJD TURYSTYCZNY


sobota, 22, październik 2016
XVI RAJD TURYSTYCZNY „JESIEŃ NA ZIEMI GNIEŹNIEŃSKIEJ” IM. STAROSTY JACKA MARCINIAKA Dnia 22.10.2016 grupa piechurów z naszej szkoły (członkowie SU i uczniowie kl. IV c) pod opieką p. Izabeli Obuszewskiej-Woźniak i p. Marty Skrzydlewskiej - Korpik, zebrała się na starcie XVI Rajdu Turystycznego „Jesień na Ziemi Gnieźnieńskiej” im. Starosty Jacka Marciniaka organizowanego przez PTTK o/Gniezno. Tym razem celem naszej wędrówki była wieś...(425)
Czytaj więcej...

SU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH


piątek, 21, październik 2016
PRZEDSTAWICIELE SU NA KURSIE „SAMORZĄDNOŚĆ UCZNIOWSKA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH” 21 października 2016 roku o godzinie 8.30 rozpoczęło się szkolenie „Samorządność Uczniowska dla szkół podstawowych” zorganizowane dla przedstawicieli Samorządów Uczniowskich wszystkich szkół podstawowych z Gniezna. Organizatorem głównym było Gimnazjum nr 2 z Gniezna. Sejmik odbyły się w auli na drugim piętrze. Spotkanie otworzyła Pani Anna Bentyn wraz z...(660)
Czytaj więcej...

Wielkie święto KODOWANIA


środa, 19, październik 2016
Europejski Tydzień Kodowania trwa od 15 do 23 paździenika 2016 r. W ciągu tych 7 dni tysiące osób będzie stawiać pierwsze kroki w świecie kodowania. Nasi uczniowie już od paru lat uczą się kodować: zobacz. Ucząc się kodowania poznajemy język maszyn i technologii, którą się posługują. Stajemy się aktywnymi twórcami i dostajemy narzędzia do zmieniania świata. Zdajemy sobie sprawę, że umiejętności programowania są niezwykle ważne dla...(492)
Czytaj więcej...

Warsztaty integracyjne


piątek, 21, październik 2016
Warsztaty integracyjne w ramach projektu „Carpe diem” W dniu 19 października 2016 r. Szkołę Podstawową nr 5 po raz kolejny odwiedziły osoby niepełnosprawne intelektualnie ze Stowarzyszenia RAZEM wraz z ich opiekunami. Gościli oni w związku z realizacją projektu „Carpe diem”, w ramach którego przeprowadzone zostały dwugodzinne warsztaty integracyjne z uczniami naszej szkoły. Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali uczniowie klasy V...(592)
Czytaj więcej...

Dzień NAUCZYCIELA


czwartek, 20, październik 2016
ZOBACZ FOTOGRAFIE...(606)
Czytaj więcej...

Z WIZYTĄ U PATRONA


środa, 19, październik 2016
Z WIZYTĄ U PATRONA Wtorek, 18 października 2016 roku, pogodny jesienny poranek, idealny czas, aby odbyć jakże ważną dla naszych klas podróż. Tym razem celem naszej wyprawy stało się muzeum naszego Patrona, wielkiego polskiego pisarza i podróżnika. My, uczniowie klas 2a i 2c Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Gnieźnie jeszcze niewiele wiedzieliśmy o nim, a zbliża się kolejna rocznica nadania imienia naszej szkole. Muzeum -...(436)
Czytaj więcej...

TAJEMNICZY ŚWIAT SUMATRY


środa, 19, październik 2016
TAJEMNICZY ŚWIAT SUMATRY – WARSZTATY ARTYSTYCZNE 19 października 2016 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy 4c z opiekunkami: panią Izabelą Obuszewską-Woźniak i panią Martą Skrzydlewską-Korpik wzięli udział w drugich warsztatach artystycznych. Organizatorem głównym wystawy i warsztatów jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Wystawa, na podstawie której zostały przygotowane warsztaty nosi tytuł "Tajemniczy...(600)
Czytaj więcej...

ZASADY KORZYSTANIA Z TELEFONÓW


środa, 19, październik 2016
w Szkole Podstawowej nr 5 im. A. Fiedlera ZOBACZ ZASADY -(916)
Czytaj więcej...

Na meczu Lecha Poznań


niedziela, 16, październik 2016
Hej Kolejorz... uczniowie z SP5 na meczu Lecha Poznań Dnia 16 października br. grupa 46 uczniów naszej szkoły uczestniczyła kolejny raz w tym sezonie w meczu LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań - Wisła Kraków. W ubiegłym miesiącu byliśmy również w Poznaniu na meczu przyjaźni Lecha, który podejmował Arkę Gdynię. Jak zawsze towarzyszył nam doping i super zabawa oraz smaczne Hot-dogi. W tym roku był to nas ostatni wyjazd, będziemy śledzić...(601)
Czytaj więcej...

Gortat Team w SP5


poniedziałek, 17, październik 2016
(522)
Czytaj więcej...

Pomagamy dzieciom w Strzelczyskach


poniedziałek, 17, październik 2016
(522)
Czytaj więcej...

30 WRZEŚNIA 2016 - DZIEŃ...


środa, 12, październik 2016
...CHŁOPAKA I ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W piątek, 30 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka i Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, pod hasłem „Pomnóżmy Chłopaków z SP5”. Koordynatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia była pani Agnieszka Jania i Samorząd Uczniowski. Z okazji obchodów tych dwóch ważnych świąt SU przygotował różnego rodzaju konkursy i quizy z tabliczki mnożenia. Uczniowie wysłuchali audycji z...(486)
Czytaj więcej...

„TELEFONICZNE LATAWCE”


poniedziałek, 10, październik 2016
ZOBACZ FOTOGRAFIE...(588)
Czytaj więcej...

„Co anioły robią w niebie?”


poniedziałek, 10, październik 2016
Konkurs Plastyczny pt. „Co anioły robią w niebie?” 3 października 2016 roku uczeń naszej szkoły z kl. III b Jakub Bonkowski pod opieką katechety ks. Grzegorza Dębowskiego wzięli udział w uroczystej gali wręczenia nagród zwycięzcom Archidiecezjalnego Konkursu Plastycznego pt. „Co anioły robią w niebie?” Spośród 242 nadesłanych prac jury w składzie: Pani Małgorzata Nijak-Kucharska (artysta plastyk) oraz Pan Ryszard Modrzejewski (artysta...(480)
Czytaj więcej...

Code Week Polska


czwartek, 06, październik 2016
Od 15-23 października trwa TYDZIEŃ KODOWANIA! Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Warsztaty, szkolenia, debaty i różne inne wydarzenia mają służyć zachęcaniu do nauki kreatywnego programowania. Tydzień Kodowania jest dla wszystkich, niezależnie od wieku,...(714)
Czytaj więcej...

SU na warsztatach plastycznych


poniedziałek, 03, październik 2016
SAMORZĄD UCZNIOWSKI UCZESTNIKIEM WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH Dnia 28 września 2016 r. chętni członkowie SU i kl. IVc wzięli udział w warsztatach plastycznych opartych na kanwie wystawy „Cichy świat w sztuce” otwartej w MOK-u. Warsztaty rozpoczęło zwiedzanie tej niezwykłej wystawy malarstwa i grafiki niesłyszących artystów, którzy potrafią wyrazić sztukę w sposób tak wyrazisty jakby ją słyszeli. Po kilku ciekawych uwagach ze strony...(505)
Czytaj więcej...

Sztafetowe Biegi Przełajowe


czwartek, 29, wrzesień 2016
Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Biegi odbyły się w dniu 27 września 2016 r. na tere nie stadniny ogierów. W biegach startowało 12 szkół z Gniezna i powiatu. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce a chłopcy VI. Reprezentacja dziewcząt: Malina Piasecka, Jagoda Cegielska, Anna Budasz, Wanessa Bubacz, Julia Siudzińska, Natalia Bubacz, Wiktoria Stołowska, Eliza Wojciechowska, Rezerwa: Kaja Pawlak,...(508)
Czytaj więcej...

Uzupełniające wybory do SU


wtorek, 27, wrzesień 2016
UZUPEŁNIAJĄCE WYBORY PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 KAMPANIA WYBORCZA DO SU 2016/2017 Kampania do Samorządów Klasowych trwała do 7 września br. Również do 7 września br. każda klasa IV-VI miała za zadanie wybrać w demokratycznych wyborach od 1 do 3 kandydatów so SU oraz zgłosić ich nazwiska Zarządowi Samorządu Uczniowskiego. Dnia 9 września br. odbyło się spotkanie Przedstawicieli Samorządu...(763)
Czytaj więcej...

„ŚWIĘTO LATAWCA”


niedziela, 25, wrzesień 2016
PUCHAR I DARMOWA DYSKOTEKA Z „ŚWIĘTA LATAWCA” NA POLACH LEDNICKICH W niedzielę, 25 września br. Samorząd Uczniowski oraz Koło Regionalne wraz z opiekunkami już po raz szósty uczestniczyli w „Święcie Latawca” na Lednicy, organizowanym przez MOK w Gnieźnie. Jak co roku zarejestrowaliśmy około trzydziestu latawców wykonanych przez uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy wyjazdu mieli za zadanie zaprezentować wszystkie latawce komisji i...(483)
Czytaj więcej...

ODEBRALIŚMY NAGRODĘ


sobota, 24, wrzesień 2016
ODEBRALIŚMY NAGRODĘ W dniach 21-23 września 2016 r. w ramach nagrody XX edycji programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”, razem z p. Grażyną Janowską-Marek i p. Izabelą Obuszewską-Woźniak przebywaliśmy na zielonej szkole w ośrodku „Zoom Natura”, w Janowie Lubelskim. Nagroda ta miała na celu połączenie aktywnej edukacji w terenie z doświadczeniami ekologicznymi 15 placówek z całej Polski, które tam spotkaliśmy pod...(533)
Czytaj więcej...

Rozpoczęcie 63. sezonu w MOKu


środa, 21, wrzesień 2016
NIESAMOWITE ROZPOCZĘCIE 63. SEZONU KULTURALNEGO W MOK GNIEZNO W niedzielę, 11 września br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z SP5 wraz z opiekunkami wzięli udział w wernisażu wystawy „CHICHY ŚWIAT W SZTUCE”. Była to niezwykła wystawa, ponieważ autorami prezentowanych prac byli niesłyszący artyści: Joanna Wieczorek – malarka oraz Łukasz Czuperny – grafik. Prace pani Joanny przedstawiały przede wszystkim konie, natomiast na...(763)
Czytaj więcej...

2 września


sobota, 03, wrzesień 2016
Udział we Mszy Świętej inaugurującej nowy rok szkolny 2016 - 2017 2 września Pani dyrektor, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły udali się na mszę świętą inaugurująca nowy rok szkolny 2016/2017.Podczas nabożeństwa ks. Grzegorz Dębowski poświęcił tornistry i przybory szkolne uczniom klasy I. aktualnosci/2016_2017/wrz_pazdz/2016_09_02(846)
Czytaj więcej...

"Pierwszy dzwonek" wołał do szkoły


czwartek, 01, wrzesień 2016
"Pierwszy dzwonek" wołał dziś do szkoły 1 września p. Paulina Pacesz uroczyście powitała wszystkich obecnych, a szczególnie uczniów z I klasy. Następnie p. Anna Wójcik-Starczewska, dyrektor SP 5, przypomniała, że uczniowie z klas szóstych, zgodnie z mocą reformy, jeszcze przez dwa lata pozostaną z nami. zobacz więcej...(644)
Czytaj więcej...

Organizacja zajęć 2 września


poniedziałek, 29, sierpień 2016
Organizacja zajęć 2 września l.p. GODZINY KLASA SALA 1 8.00 - 8.45 8.50 - 9.45 4a 4b 4c 5a 5b 5c 6a 6b 6c 6d 21 19 18 17 16 15 14 13 12 11 2 10.00 Wszystkie klasy 1-6 Msza ŚwiętaInauguracyjna 3 10.40 - 11.25 11.45 - 12.30 1a 2a 2b 2c 2d 3a 3b 3c 3d 13 3 10 11 12 14 15 16 17 ORGANIZACJA WYJŚCIA NA MSZĘ SWIĘTĄ.: Zbiórka klas 1-3 na boisku szkolnym o godzinie 9.40 9.45 - wyjście klas 1-3 z wychowawcami do kościoła Nauczyciele religii...(1007)
Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego


wtorek, 16, sierpień 2016
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016-2017 Odbędzie się 1 września o godzinie 9.00 na boisku szkolnym.(1077)
Czytaj więcej...

Promotorzy zdrowia


piątek, 12, sierpień 2016
„Promotorzy zdrowia. Świadomi konsumenci” Celem projektu jest podniesienie świadomości na temat zdrowego odżywiania; zawartości cukru w spożywanych artykułach i jego szkodliwości. O programie Zdrowa KSIĄŻKA Zdrowe linki projekty/promotorzy_zdrowia/foto(969)
Czytaj więcej...

Mali Jogini


piątek, 12, sierpień 2016
Inspiracją donapisania programu była obserwacja spontanicznych zachowań dzieci i płynąca z nich radość. Joga dla dzieci skupia się przede wszystkim na ćwiczeniach, a nie na filozofii czy religii.Nauka asan odbywa się przy opowieściach o przygodach zwierząt, herosów oraz innych bohaterów. Jest świetną okazją i pretekstem do wprowadzenia uczniów w świat wartości moralnych takich jak: prawda, cierpliwość, szacunek dla życia. O programie(904)
Czytaj więcej...

OCZKO - 21 pytań


piątek, 12, sierpień 2016
„Oczko, - czyli 21 pytań” - cele, regulamin, organizacja ORGANIZACJA KONKURSU „Oczko - czyli 21 pytań”: W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 W ROKU SZKOLNYM 2016/2017(1510)
Czytaj więcej...

EDUSCIENCE


piątek, 12, sierpień 2016
Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznychz wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii. Zobacz NASZE AKTUALNOŚCI(1102)
Czytaj więcej...

Lekcje wspólnie odrabiamy


piątek, 12, sierpień 2016
Lekcje wspólnie odrabiamy i koniec roku z piątkami witamy O projekcie Sprawozdanie z projektu "Lekcje wspólnie odrabiamy i koniec roku z piątkami witamy" za październik 2015(818)
Czytaj więcej...

OIE KURSOR


piątek, 12, sierpień 2016
O programie Certyfikat Świadectwo EDU nietykieta (prezentacja) Nietykieta (prezentacja) Cyberprzemoc (prezentacja) Dla RODZICÓW (prezentacja) Inne prezentacje Rufus w opałach (GRA EDUKACYJNA) Filmy(1054)
Czytaj więcej...

Insta.Ling


piątek, 12, sierpień 2016
O projekcie Logowanie do Insta.Ling IX EDYCJA 2018 r. - Kolejny certyfikat...(1233)
Czytaj więcej...

Zabierz KSIĄŻKĘ na wakacje!


piątek, 01, lipiec 2016
Zabierz KSIĄŻKĘ na wakacje!(906)
Czytaj więcej...

Zajęcia adaptacyjne


środa, 03, sierpień 2016
Pedagog Szkoły Podstawowej nr 5 serdecznie zaprasza wszystkie dzieci rozpoczynające od 1 września 2016 r. naukę w klasie I do udziału w zajęciach adaptacyjnych. Głównym celem zajęć będzie wzajemne poznanie się dzieci ze sobą i z wychowawcą klasy oraz wspólna zabawa. Zajęcia odbędą się w dniu 31 sierpnia 2016 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w godz. 10.00 – 11.00. Za przyprowadzenie i odbiór dzieci odpowiedzialni są...(749)
Czytaj więcej...

Dzień KOTA


poniedziałek, 11, lipiec 2016
Warsztaty „pocztowe” 3.03.2015 na zaproszenie bibliotekarzy, p. Katarzyny Winiarskiej i Renaty Nawrockiej naszą szkołę odwiedziła Pani Anna Plewa - Śróda z Poczty Polskiej w Poznaniu, która przeprowadziła warsztaty „pocztowe” w klasach 2a, 3a, 3b. Podczas warsztatów dzieci oglądały specjalnie przygotowaną kolekcję znaczków z kotami, co było nawiązaniem do obchodów Dnia Kota, które odbywały się w naszej szkole.(1248)
Czytaj więcej...

Wybory opiekuna SU 2016/2017


piątek, 01, lipiec 2016
DEMOKRATYCZNE WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2016/2017 W czwartek, 9 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego 2016/2017. W wyborach, zgodnie z Regulaminem SU udział wzięli wszyscy obecni uczniowie klas II-VI. Ich zadaniem było zaznaczenie na karcie do głosowania nazwisk trzech nauczycieli. Kandydatami na opiekuna byli wszyscy nauczyciele z wyłączeniem przyszłych...(1028)
Czytaj więcej...

Wakacje!


środa, 29, czerwiec 2016
Wakacje! Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom,aby te WAKACJE były dla każdego czasem wypoczynku i regeneracji sił,żeby każdy dzień był słoneczny i radosnyi niósł wyłącznie pozytywne emocje. Do zobaczenia 1 września 2016 r.!(693)
Czytaj więcej...

Aktywna edukacja


sobota, 14, maj 2016
(289)
Czytaj więcej...

Kto ty jesteś? - Polak mały...


czwartek, 14, kwiecień 2016
Kto ty jesteś? - POLAK mały!(380)
Czytaj więcej...

Młodzi dla wolności


środa, 14, maj 2014
Kliknij i zobacz nasze działania...(217)
Czytaj więcej...
Rozmiar czcionki:
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button