su007UZUPEŁNIAJĄCE WYBORY PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5

KAMPANIA WYBORCZA DO SU 2016/2017

Kampania do Samorządów Klasowych trwała do 7 września br. Również do 7 września br. każda klasa IV-VI miała za zadanie wybrać w demokratycznych wyborach od 1 do 3 kandydatów so SU oraz zgłosić ich nazwiska Zarządowi Samorządu Uczniowskiego.

Dnia 9 września br. odbyło się spotkanie Przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego SP5 2015/2016. Na spotkaniu obecni byli:

1. Wanessa Bukowska, kl. VIa
  2. Oliwia Chojnacka, kl. VIa
  3. Estera Lewandowska, kl. VIa
  4. Martyna Prus, kl. VIa
  5. Wiktoria Stołowska, kl. VIa
  6. Wiktoria Kwarta, kl. VIc
  7. Emilia Łukowska, kl. VIc
  8. Kacper Klesse, kl. VIc
  9. Zuzanna Powałowska, kl. VIc
  10. Kaja Pawlak, kl. Vc

W trakcie spotkania przedstawiciele w demokratycznych wyborach zdecydowali, że w Samorządzie Uczniowskim pozostaną wszyscy uczniowie, którzy wyróżniali się aktywnością i zaangażowaniem w poprzednim roku szkolnym. Wybory te zostały przeprowadzone zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu głosów przez komisję skrutacyjną, w skład której weszli: Wiktoria Stołowska, Weronika Chrząstowska i Kaja Woźniak (absolwentki naszej szkoły, byłe przedstawicielki SU) okazało się że w Samorządzie Uczniowskim pozostali wszyscy ubiegłoroczni przedstawiciele SU obecni na zebraniu.

Szkolna Kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego 2016/2017 rozpoczęła się w środę 7 września br. i trwała do środy 14 września br., kończąc się ciszą wyborczą. W tym czasie mogliśmy poznać kandydatów i zapoznać się z ich programem wyborczym. Kandydaci przygotowali plakaty, roznosili ulotki oraz przedstawiali swoje programy w klasach.

LISTA KANDYDATÓW DO SU

1. Maja Filipiak, kl. VIb
  2. Kacper Szubert, kl. VIb
  3. Sergiusz Kaźmierczak, kl. VIc
  4. Julia Kieliszak, kl. VId
  5. Gabriela Kubacka, kl. Va
  6. Amelia Młodzikowska, kl. Va
  7. Eliza Wojciechowska, kl. Va
  8. Sara Ayadi, kl. Vb
  9. Michela Szuba, kl. Vc
  10. Sandra Kaźmierczak, kl. IVa
  11. Martyna Ossowska, kl. IVa
  12. Karolina Małecka, kl. IVb
  13. Kornelia Nowak, kl. IVb
  14. Karolina Pacesz, kl. IVb
  15. Szymon Andrzejczak, kl. IVc
  16. Miriam Lewandowska, kl. IVc

Dnia 14 września br. o godzinie. 13.30 rozpoczęła się cisza wyborcza.

UZUPEŁNIAJĄCE WYBORY ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SP5

Dnia 15 września br. odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 demokratyczne wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego SP5. W skład Komisji Wyborczej czuwającej nad prawidłowym przebiegiem wyborów wchodziły: Wiktoria Kwarta, Emilia Łukowska, Estera Lewandowska, Wanessa Bukowska, Wiktoria Stołowska i Kaja Pawlak. Ich zadaniem było przygotowanie kart wyborczych oraz urny wyborczej i przeprowadzenie wyborów w każdej klasie, przeliczenie głosów, ogłoszenie wyników oraz przygotowanie protokołu wyborów. Komisja wyborcza podzielona na dwie grupy chodziła po klasach z urną wyborczą i rozdawała karty wyborcze oraz tłumaczyła zasady oddawania głosów. Uczniowie mieli za zadanie postawić znak x przy nazwiskach trzech kandydatów, a następnie wrzucali oddany głos do przenośnej urny wyborczej.

Nasza szkoła zgłosiła również swój udział w ogólnopolskim projekcie „Samorządy Mają Głos”,
realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

Liczba uczniów uprawnionych do głosowania: 420
Liczba uczniów biorących udział w głosowaniu: 390
Liczba uczniów nieobecnych: 30
Liczba poprawnie oddanych głosów: 381
Liczba nieważnych głosów: 9
Procent uczniów uprawnionych do głosowania biorących udział w głosowaniu: 98%.

WYNIKI WYBORÓW UZUPEŁNIAJĄCYCH
PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2016/2017

Lp. Nazwisko i imię Klasa Liczba głosów
1. Kaźmierczak Sandra Klasa 4a 150 głosów
2. Kaźmierczak Sergiusz Klasa 6c 118 głosów
3. Lewandowska Miriam Klasa 4c 108 głosów
4. Andrzejczak Szymon Klasa 4c 74 głosy
5. Ossowska Martyna Klasa 4a 72 głosy
6. Ayadi Sara Klasa 5b 70 głosów
7. Nowak Kornelia Klasa 4b 64 głosy
8. Małecka Karolina Klasa 4b 61 głosów
9. Pacesz Karolina Klasa 4b 61 głosów
10. Wojciechowska Eliza Klasa 5a

61 głosów

Pierwszych dziesięciu kandydatów z największą liczbą głosów wchodzi w skład Samorządu Uczniowskiego 2016/2017.

Pierwsze spotkanie wszystkich przedstawicieli odbędzie się

w piątek, 23 września 2016 o godzinie 1330.

foto  ZOBACZ FOTOGRAFIE...