akt0015RAJD „ŚLADAMI GNIEŹNIEŃSKICH MIEJSC PAMIĘCI”
W NOWEJ ODSŁONIE

26 października odbył się rajd ,,Śladami gnieźnieński miejsc pamięci" organizowany corocznie przez Samorząd Uczniowski.

Wyprawę rozpoczęliśmy o godzinie 14.30.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Każda grupa otrzymała kopertę, w której była mapa i karta z zadaniami. Zaczynając od naszej szkoły, na podstawie mapy odwiedzaliśmy różne miejsca pamięci  i zapalaliśmy przy nich znicze. Byliśmy min. pod pomnikiem ,,Ludziom morza", pomnikiem pamięci Polaków poległych w latach 1939-45, czy też przy harcerskim pomniku pamięci. Przy każdym miejscu grupy miały rozwiązać jakieś zadanie. Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z zadaniami, za co otrzymały czekoladę i imienny certyfikat dla każdego uczestnika. Wyprawa była super!

Po raz pierwszy tak dokładnie przypatrzyliśmy się miejscom pamięci w naszym mieście. Czekamy na kolejny taki rajd!

Autorka sprawozdania: Emilia Łukowska

foto  ZOBACZ FOTOGRAFIE...