akt0025PRZED ŚWIĘTEM ZMARŁYCH

28 października 2016 r., w przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie klas 2c i 2d wraz z wychowawczyniami p. Ewą Bielanowską i p. Grażyną Kędzierską odwiedzili miejsce pamięci narodowej.
Pogoda była iście jesienna, deszczowo i wietrznie. Nie stanowiła jednak dla nich problemu. Mimo tak niesprzyjającej aury, wybrali się do parku przy ul. Kościuszki przed Pomnik Poległych i Pomordowanych w czasie II wojny światowej. Tam w atmosferze głębokiej zadumy zapalili znicze i tym samym złożyli hołd bezimiennym bohaterom, którzy oddali życie za Ojczyznę.
W strugach deszczu, wyciszeni, pełni refleksji nad istotą przemijania wrócili do szkoły. Taka też atmosfera nie opuszczała uczniów do końca zajęć. Wspomnieniom nie było końca. Rozmawiali o bliskich, których wśród nich już nie ma, a za którymi tęsknią. Planowali, jak godnie uczcić ich pamięć. Rysowali znicze i stroiki.
Była to doskonała lekcja wychowania patriotycznego.
Nauczyła uczniów, że należy otaczać pamięcią nie tylko najbliższych zmarłych, ale również bohaterów, którzy poświęcili swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...