akt0028Zwyciężyły „Szybkie i Piękne”

Dnia 19 listopada 2016 roku uczniowie  naszej szkoły  brali udział w grze miejskiej pt: „Śladami walk o Niepodległą” organizowanej przez Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie . Reprezentowały naszą społeczność szkolną dziewczyny z SU, które zgodnie z ubiegłoroczną tradycją przyjęły nazwę „Szybkie i Piękne”, pod opieką pani Izabeli Obuszewskiej- Woźniak.

Celem gry było upamiętnienie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie mieli do przejścia trasę z sześcioma punktami kontrolnymi, w których: uzupełniali słowa brakujące w Hymnie Polski i musieli go odśpiewać, poszukiwali zaszyfrowanego nazwiska wśród liter ukrytych w Herbach miast znajdujących się na rynku, układali puzzle i omawiali efekt końcowy tej układanki , odczytywali różne informacje z mapy Gniezna mieszczącej się naprzeciw Dworca PKP , dopasowywali zdjęcia do nazwisk uczestników Powstania Wielkopolskiego, wśród 15 zdjęć ulic gnieźnieńskich wyszukiwali ulice związane z Powstaniem Wielkopolskim. Zadania rozwijały wśród uczestników spostrzegawczość, kreatywność, umiejętność pracy w grupie oraz wzbogaciły ich wiedzę historyczną.

Drużyna nasza oczywiście zajęła zaszczytne I miejsce, pokonując w ten sposób pozostałych pięć drużyn i wygrywając oprócz wielkiej satysfakcji, dyplomu, jednakowych nagród indywidualnych, ogromny karton cukierków. Zabawa i rywalizacja była tak znakomita, że zwycięzcy czyli my, z radością poczęstowaliśmy wygranymi cukierkami wszystkich uczestników biorących udział w grze ulicznej.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...