akt0029„Zimowe” uczczenie 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

W piątek 11 listopada odbył się XVI Rajd Niepodległości, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły (kl. IVc i SU) wraz z panią Izabelą Obuszewską-Woźniak.

Przy obfitych opadach śniegu wędrowaliśmy po Gnieźnie:
ul. Mariana Wachtla – ul. 28 Grudnia – ul. Bohaterów Westerplatte – ul. Armii Krajowej – ul. Powstania Warszawskiego – ul. Kampanii Wrześniowej – ul. Armii Poznań – ul. Wiosny Ludów – ul. Witkowska – ul. Dworcowa – ul. Pocztowa.

Naszym celem było uczczenie miejsc Pamięci Narodowej znajdujących się w Gnieźnie.

Na trasie rajdu na uczestników czekała porcja informacji historycznych, które stanowiły podstawę do sformułowania pytań quizowych wieńczących rajd. Pytania dotyczyły Powstania Wielkopolskiego, Wiosny Ludów, II wojny światowej. W owym konkursie były trzy osoby    (na ok. 130 uczestników rajdu), które odpowiedziały na wszystkie 13 pytań prawidłowo, wśród nich Szymon Andrzejczak kl. IVc, który otrzymał nagrodę.

To był rajd w zimowej aurze, z dużą dawką wiadomości, zwycięski dla naszej drużyny.

Cieszymy się, że dołączają do naszej rajdowej drużyny rodzice naszych uczniów.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...