akt0040Odkryli niezwykłe i cenne skarby w muzeum.

W dn. 24 listopada br.  grupa uczniów z koła historii regionalnej pod opieką p. Wioletty Smaglewskiej wybrała się do Muzeum Archidiecezjalnego w Gnieźnie.

Dzieci miały poznać zadania muzeum oraz zwiedzić stałą wystawę. Każdy z uczestników na początku zajęć otrzymał kartę pracy, którą stała się kolorowa "Mapa Skarbów".
Z pomocą p. Wioletty Smaglewskiej, prowadzącej zajęcia, uczniowie stali się tropicielami skarbów Katedry Gnieźnieńskiej.

Po odnalezieniu wskazanego na mapie zabytku i przeczytaniu o nim krótkiej informacji uczestnicy z wielkim zaangażowaniem poszukiwali kolejny skarb muzealny, i byli gotowi do odpowiedzi na następne pytanie umieszczone na mapie. Podczas odkrywania w taki sposób zabytków muzealnych uczniowie przekonali się, że wystawa jest niezwykle różnorodna i bogata.

Członkowie koła mieli okazję zobaczyć m. in.:  liczne sakralne rzeźby i obrazy, naczynia oraz szaty liturgiczne. Niezwykłe wrażenie robiły na nich przepiękne kielichy oraz pierścienie biskupie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także ekspozycja portretów trumiennych.

Wyjście uczestników koła historii regionalnej okazało się ciekawą lekcją w terenie, dzięki której poprzez zabawę w odkrywcę uczniowie mieli okazję do poznania okazałych zbiorów Muzeum Archidiecezjalnego.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE