akt0055KARTKI ŚWIĄTECZNE OD UCZNIÓW SP5 W TRAKCIE TYGODNIA DOBRYCH UCZYNKÓW

W poniedziałek, 12 grudnia br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami udali się z życzeniami oraz kartkami świątecznymi wykonanymi przez uczniów klas IV-VI na lekcjach plastyki z panią Beatą Łuczak do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wrzesińskiej. Jak co roku czekało nas tam bardzo miłe przyjęcie przez mieszkańców DPS oraz wiele wzruszających chwil. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość samotnym osobom i wnieść w ich codzie dzienne życie trochę radości i świątecznej atmosfery.

W środę, 14 grudnia br. odwiedziliśmy z kartkami i świątecznymi życzeniami mieszkańców Powiatowego Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Bezdomnym i Integracji Społecznej w Gnieźnie „DOM”, przy ulicy Pocztowej. I tutaj spotkaliśmy się z bardzo gorącym przyjęciem, złożyliśmy sobie z mieszkańcami serdeczne życzenia na święta i nadchodzący Nowy Rok oraz obdarowaliśmy ich świątecznymi kartkami przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły.

Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy z naszymi świątecznymi kartkami, a które jest nam bardzo bliskie był Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Tutaj przekazaliśmy kartki dla wszystkich pracowników MOK dyrektorowi, panu Dariuszowi Pilakowi , a przy okazji zwiedziliśmy świąteczną wystawę choinek wykonanych również przez uczniów i rodziców z SP5.

Autorka sprawozdania: Emilia Łukowska