akt0064UCZESTNICY KOŁA HISTORYCZNEGO
W dniu 19 stycznia br. uczestnicy koła historii regionalnej, pod opieką p. Wioletty Smaglewskiej, wybrali się do MOK-u. Celem tych „zajęć w terenie” było poznanie twórczości dwóch gnieźnieńskich malarzy, Kazimierza i Bartosza Muszyńskich.Uczestnicy mieli okazję zapoznać się działalnością wybitnych gnieźnian nie tylko z przeszłości, ale także żyjących współcześnie.

Na wystawie mogli obejrzeć abstrakcyjne obrazy p. Bartosza Muszyńskiego oraz pejzaże, które zostały namalowane przez p. Kazimierza Muszyńskiego. Poznali dwa odmienne rodzaje malarstwa.

Kiedy weszli do sali wystawowej Dużej Galerii, byli pod wrażeniem ogromnych pod względem formatu obrazów Bartosza Muszyńskiego. Podczas oglądania zwrócili uwagę na bardzo wyraziste kolory. W drugiej sali królował pejzaż, ulubiony temat dzieł malarskich p. Kazimierza Muszyńskiego.

Uczestnicy szczególną uwagę zwrócili na obrazy ukazujące ulice gnieźnieńskie. Próbowali odgadnąć, jakie konkretne miejsce uwiecznił na płótnie artysta. Należy przyznać, że uczestnicy byli podekscytowani, ponieważ to była ich pierwsza wizyta w galerii i mieli okazję zobaczyć obrazy panów Muszyńskich na własne oczy, mieć je na wyciągnięcie ręki. Byli pod wrażeniem takiego bezpośredniego kontaktu ze sztuką.

Zajęcia w/w koła w galerii malarskiej bardzo spodobały się uczniom. Nie czuli się znudzeni. Poszerzyli swoje wiadomości nie tylko na temat współcześnie żyjących znanych gnieźnian, ale także na temat malarstwa.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...