akt0077Na wystawie malarskiej gnieźnianki, Roberty Marcinkowskiej

W dniu 16 marca br. grupa uczniów z koła regionalnego, pod opieką p. Wioletty Smaglewskiej, ponownie odwiedziła Dużą Galerię Miejskiego Ośrodka Kultury.

Celem tych zajęć w terenie było poznanie pasji malarskiej kolejnej już osoby związanej z Gnieznem.  Wystawa pt. „ Uwiedziona przez sztukę” przybliżyła uczniom prace p. Roberty Marcinkowskiej, która na co dzień mieszkańcom Gniezna jest znana jako lekarz stomatolog. Okazuje się, że atystka potrafi wspaniale łączyć swój zawód z rozwijaniem takich pasji, jak malarstwo oraz poezja.

Zwiedzający zwrócili uwagę na różnorodną tematykę prac.Podziwiali portrety, krajobrazy, wizerunki przepięknych koni. Także zainteresowała ich tematyka religijna. Uczniów zachwyciła jednak najbardziej kolorystyka prac. Zauważyli, że artystka wykorzystuje bardzo szeroką gamę barw i to jest wielkim atutem jej obrazów.

foto  ZOBACZ FOTOGRAFIE...