akt0098

Społeczność naszej szkoły obchody Święta Ziemi rozpoczęła w piątek 21.04.17 biorąc udział w XXII Gnieźnieńskich Prezentacjach Ekologicznych, które odbywały się pod hasłem „Zielona energia, czyli moc słońca, wiatru i wody”.

Celem Gnieźnieńskich Prezentacji Ekologicznych jest przede wszystkim edukacja i upowszechnienie wiedzy na temat ekologicznych zachowań, która przyczynią się do poszanowania i ratowania przyrody.

- Chcemy pokazać, że jest wiele tematów z zakresu ochrony przyrody i środowiska naturalnego, które są wokół nas, a o których należy mówić. Wybraliśmy temat, który jest ostatnio nagłośniony. Słyszeliśmy o smogu, zanieczyszczeniu powietrza, a w Gnieźnie pod tym względem też nie jest najlepiej, dlatego mówimy o odnawialnych źródłach energii, takich jak wiatr, woda, słońce, czy biomasa. Takie są założenia, że coraz więcej energii musimy pozyskiwać ze źródeł odnawialnych" - mówiła Grażyna Bernaciak z Polskiego Klubu Ekologicznego Koło Gniezno.

Prezentacjom towarzyszy wiele konkursów w różnych kategoriach wiekowych, formach artystycznych i wiedzowych.

Oto nasze sukcesy podczas tegorocznych prezentacji:

1. Konkurs plastyczny dla klas IV-VI na plakat „ Słońce, wiatr i woda – alternatywą dla smogu, wzięło udział 8 placówek i złożono 38 prac. Wyróżnienia zdobyła:  Alicja Kusz Szkoła Podstawowa nr 5;
  2. Na scenie w dniu Prezentacji odbył się Międzyszkolny Powiatowy Turniej „Zielona Energia”.

Osiem 3 osobowych zespołów uczestniczyło w konkurencjach: krzyżówka, puzzle, prezentacja hasła i plakatu, 4 zadania wiedzowe.

Po wszystkich konkurencjach podsumowano punkty za poszczególne zadania i przyznano

I miejsce - Szkoła Podstawowa  nr 5 w Gnieźnie w składzie:  Vanessa Pakkala, Malina Piasecka i  Piotr Czajka

G R A T U L U J E M Y

Pozostała część społeczności szkolnej wysłuchała audycji „Rozmowa z Ziemią”.