W dniach 01-04.06.2017 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gnieźnie
wzięli udział w Finale Ogólnopolskim ENERGA Basket Cup
w Minikoszykówce Chłopców.
Szkołę w rozgrywkach reprezentowali uczniowie:
- Oliwier Kostrzyński
- Hubert Konowalski
- Jakub Florkiewicz
- Maciej Przykucki
- Kacper Rakowski
- Piotr Czajka
- Gracjan Korytowski
- Mateusz Prus
- Artur Kozłowski kapitan
- Stanisław Hoffmann
- Jakub Szkudlarek
Trenerami naszej reprezentacji byli Krzysztof Domagała i Łukasz Malczewski.
Uczniowie naszej szkoły w ramach rywalizacji rozegrali trzy mecze grupowe, które pozwolił im zająć II miejsce w grupie i w dalszej części turnieju walczyć o miejsca 1- 8.
Wyniki rozgrywek w grupie II
LP | Grupa II |
1 | SP Nr 5 Gniezno |
2 | SP Nr 14 Przemyśl |
3 | SP Nr 10 Słupsk |
4 | PSP Nr 1 Prudnik |
1030 SP Nr 14 Przemyśl - SP Nr 10 Słupsk | 31 | : | 50 |
1145 SP Nr 10 Słupsk - SP Nr 5 Gniezno | 51 | : | 37 |
1300 SP Nr 14 Przemyśl - PSP Nr 1 Prudnik | 88 | : | 28 |
1415 PSP Nr 1 Prudnik - SP Nr 10 Słupsk | 20 | : | 66 |
1530 SP Nr 5 Gniezno - SP Nr 14 Przemyśl | 44 | : | 35 |
1645 SP Nr 5 Gniezno - PSP Nr 1 Prudnik | 51 | : | 17 |
Następnie rywalizowaliśmy w grupie, która został utworzona z dwóch najlepszych zespołów grupy II i IV i tu również zajęliśmy II miejsce co pozwoliło nam walczyć o III miejsce 4 czerwca na Arenie Gdynia
1 i 2 miejsce z grupy II, 1 i 2 miejsce z grupy IV:
Lp. | Szkoła | 1. | 2. | 3. | 4 | Kosze | PKT | Miejsce |
1. | SP Nr 10 Słupsk | X | 51:37 | 48:32 | 49:35 | 148:104 | 6 | 1 |
2. | SP Nr 5 Gniezno | 37:51 | X | 38:28 | 47:30 | 122:109 | 5 | 2 |
3. | SP Nr 344 Warszawa | 32:48 | 28:38 | X | 41:26 | 101:112 | 4 | 3 |
4. | SP Nr 9 Biała Podlaska | 35:49 | 30:47 | 26:41 | X | 91:137 | 3 | 4 |
Niestety w walce o III miejsce w turnieju zostaliśmy pokonani przez Samorządową Szkołę Podstawową Nr 19 z Tych w stosunku 17 – 27.
Klasyfikacja końcowa:
miejsce | Szkoła chłopcy |
1 | SP 10 Słupsk |
2 | SP 3 Nidzica |
3 | SSP 19 Tychy |
4 | SP 5 Gniezno |
5 | SP 344 Warszawa |
6 | SP 35 Szczecin |
7 | SP 9 Biała Podlaska |
8 | SP 9 Kutno |
9 | SP 14 Przemyśl |
10 | SP 5 Zgorzelec |
11 | SP 9 Łomża |
12 | SP 2 Wieliczka |
13 | SP 13 Gorzów Wielkopolski |
14 | SP 32 Bydgoszcz |
15 | SP 25 Kielce |
16 | PSP 1 Prudnik |
MVP chłopcy:
- Alan Duda – SP 10 Słupsk
Najlepsza 5-ka (All Stars):
- Michał Oleksy – SP 10 Słupsk
- Kacper Kozłowicz – SP 10 Słupsk
- Tymoteusz Tański – SP 3 Nidzica
- Krzysztof Machała – SSP 19 Tychy
- Hubert Konowalski – SP 5 Gniezno
ZOBACZ FOTOGRAFIE...
ZOBACZ więcej fotografii...