akt0039 2018Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia - 20 grudnia, uczniowie klasy 3B wraz z wychowawczynią p. Januchowską oraz p. Frydą i p. Pawlak odwiedzili wioskę Świętego Mikołaja na Ostrowie Lednickim.

Najpierw dzieci zobaczyły żywą szopkę i wiele zwierząt, które mogły pogłaskać i nakarmić. W chatce Elfa Mędrca, siedząc przy ognisku popijały magiczny napój i słuchały ciekawych opowieści. Na świątecznym jarmarku podziwiały tradycyjne i nowoczesne ozdoby świąteczne. W warsztacie Małego Elfa wykonały świąteczne stroiki i przyozdobiły bombki.

Trzecioklasiści byli także w Komnacie Tradycji, w Magicznym Pokoju Zabaw i w Labiryncie. Zostali też zaproszeni do kina Rudolfa na film animowany o świątecznych perypetiach zwierząt. Na koniec wszyscy udali się do małego domku na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci szeptały Mikołajowi, jaki prezent chciałyby znaleźć pod choinką.

Czas upływał w wesołej i przyjemnej atmosferze. Bogaty program warsztatów, zabaw i opowiadań o tradycjach świątecznych sprawił niesamowitą frajdę dzieciom, które podekscytowane wracały ze Świątecznej Krainy do Gniezna.