akt0045 2018             Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Dzień balu karnawałowego dla  uczniów klas I - III to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W czwartek,11 stycznia.2018 r. w sali widowiskowej MOK-u bawili się uczniowie klas 3a,3c i 3d pod opieką pań wychowawczyń: Iwony Frydy, Ewy Bielanowskiej i Grażyny Kędzierskiej.

Już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W holu można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, trolle ...  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Tematem przewodnim balu były TROLLE. Inspiracją była aktualnie wyświetlana w kinach i lubiana przez dzieci bajka. Zabawę prowadzili animatorzy z ośrodka kultury, którzy przebrani za trolle zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w przygotowanych przez nich zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku dzieci posilały się słodkimi przekąskami przygotowanymi przez rodziców.

Po kilku chwilach wypoczynku ,muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm znanych i lubianych przez dzieci przebojów. Punktem kulminacyjnym karnawałowego szaleństwa była wizyta Gwiazdora. Każdy uczeń przed otrzymaniem prezentu musiał przejść test. Mimo pewnych obaw wszyscy zdali go pomyślnie i otrzymali upominek. Na końcu uczniowie wraz z wychowawczyniami pozowali do  zdjęć z przemiłym gościem, po czym pożegnali go gromkimi brawami.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze oraz zintegrowanie się z rówieśnikami z równoległych klas. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym uczniom a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!.

foto Zobacz FOTOGRAFIE...