akt0068 2018W czwartek, 22 marca 2018r. uczniowie klas 3c i 3d wraz z wychowawczyniami p. Ewą Bielanowską i p. Grażyną Kędzierską wybrali się na pocztę, aby przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych.

Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz przekonały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Zobaczyły drogę listu, paczki i innych przesyłek od adresata do nadawcy.
Dowiedziały się, jak przebiega ich sortowanie (ekspedycja), stemplowanie oraz gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Uczniowie mogli sami przystawiać stemple pocztowe z aktualną datą oraz większe-okolicznościowe.

Ostemplowane koperty otrzymali na pamiątkę. Mieli też możliwość przyjrzenia się z bliska pracy pani „za okienkiem”. Niektórzy dokonali zakupu znaczków pocztowych, a następnie wysłali samodzielnie wykonane karty świąteczne.

Wycieczka okazała się pouczająca i bardzo interesująca. Była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Dzieci wróciły do szkoły pełne miłych wrażeń.

foto  ZOBACZ FOTOGRAFIE...