Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:

akt0101 2018Uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie postanowili związać swoje losy z Pippi Pończoszanką i zagłębić się w Jej życie osobiste…

Nauczyciel przeczytał rozdział książki „Pippi bawi się w berka z policjantami”, który sami uczniowie wybrali. Dzieci były bardzo zdziwione zachowaniem Pippi a jednocześnie rozbawieni Jej pomysłami oraz „tekstami”. Mimo wszystko, niezrozumiała była niechęć pójścia do szkoły, przecież tu się można tyle nauczyć i mieć wielu kolegów i koleżanek!

Uczniowie chcąc zrozumieć świat Pippi, postanowili wykonać kilka zadań. „Świat na opak” – Pani przeczytała fragment tekstu z książki „Pippi wchodzi na pokład”, jak to Pippi spała trzymając nogi na poduszce, a głowę głęboko pod kołdrą (każde dziecko wie, że śpimy odwrotnie). Zadaniem uczniów było zrobić przynajmniej jedną rzecz na opak.

Pomysły były najróżniejsze, skarpetki odwrócone na lewą stronę, buty – prawy na lewą stopę, zaś lewy na prawą, koszulki zamienione tył na przód, kieszenie w spodniach wyrzucone na zewnątrz, plecaki noszone zamiast na plechach były na brzuchu!

Zabawa była nieziemska, a śmiechu przy tym co niemiara!

Kolejnym zadaniem było wykonanie Domowej Apteczki. Do wykonania zadania uczniowie przynieśli słoiki, pojemniki z zamknięciem, papier kolorowy, farby, flamastry, cukierki, batoniki, żelki itp. Pippi w swojej Domowej Apteczce miała pigułki dla tych, co nie chcą dorosnąć. Uczniowie klasy 2a również mieli doskonałe pomysły na wykonanie apteczki ze swoimi pigułkami… W Kubusiowym słoiku znalazły się pigułki dla łysienie dla Tatusia, Maciek miał w posiadaniu tabletki na szczęście, Janek na dobry humor, Majka na długowieczność … a także inne ciekawe pomysły, które możecie sami zobaczyć w naszej galerii zdjęć.

To była bardzo ciekawa lekcja, zdecydowanie inna niż wszystkie, które do tej pory mieliśmy. Świat Pippi Pończoszanki jest barwny i pełen niespodzianek…

Zaraz po lekcji, uczniowie pobiegli do biblioteki szkolnej wypożyczyć lekturę o tej Rudowłosej, niezwykłej Dziewczynce.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button