Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:

hejtZgłoś hejt do administratora strony, danego portalu. Jak to możesz zrobić:

1. Zgłoś hejt do administratora strony, portalu. Jak to możesz zrobić:

• Lub Poprzez stronę HEJT STOP: http://hejtstop.pl

 

2. Wciąż nie wiesz co zrobić? Porozmawiaj z osobą dorosłą (poradnik dla uczniów).

 

l

 PAMIĘTAJ!

Zanim udostępnisz coś – pomyśl!

Zanim wrzucisz lajka – pomyśl!

l

Bezpieczeństwo w sieci - różne zagadnienia...

l

H E J T

Pod pojęciem hejt przyjmujemy działanie w internecie wymierzone w indywidualne osoby.

To opinia dotycząca konkretnej osoby wyrażona w sposób ostry, raniący i obrażający, wręcz „chamski”, w sposób wyrażający pogardę. Towarzyszy temu częstowulgarnyjęzyk.

Hejt można wyrażać w sposób: słowny, pisemny i obrazkowy. Hejt dotyczy ludzi sławnych ale też spotykają się z nim zwykli ludzie na forach internetowych, portalach typu facebook, ask.fm itd.

Hejt prowadzi do poważniejszego zjawiska jakim jest mowa nienawiści, a ta z kolei do wykluczenia, dyskryminacji i przemocy.

  l

T R O L L I N G 

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu za biegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznienie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty, dyskusje pod postami na mediach społecznościowych, forach

.

Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad etykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.

 l

C Y B E R B U L L I N G

Cyberbullying to elektroniczna agresja rówieśnicza, gdzie zarówno sprawca, jak i ofiara to młodzi ludzie najczęściej jakoś ze sobą powiązani (np. uczęszczający do tej samej klasy). Zwykle też jako cyberbullying traktuje się działania powtarzalne – których negatywne oddziaływanie na ofiarę jest rozciągnięte w czasie.

 l

 

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button