Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:

 Czytamy bajki Ignacego Krasickiego

W środowe przedpołudnie, 31 maja br., uczniowie klas czwartych z ośmiu szkół podstawowych wzięli udział w zajęciach  literacko-sportowych BAJKOWY ZWIERZYNIEC IGNACEGO KRASICKIEGO. Dzieci zaprezentowały m. in., wcześniej przygotowaną, inscenizację wybranej bajki i wykonały do niej ilustrację, wykazywały się znajomością treści bajek, uzupełniając braki w tekście, brały udział w konkurencjach sportowo- zręcznościowych, np. wyścigach żabek, czy "podawaniu" sera. Zadania  i cały przebieg międzyszkolnego spotkania zostały przygotowane przez grupę nauczycieli bibliotekarzy, realizujących Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (w naszej szkole to pp. Renata Nawrocka i Katarzyna Winiarska). Zajęcia rozpoczęły się na skwerze przy pomniku świętego Wojciecha, gdzie znajduje się plenerowa wystawa poświęcona prymasom. Kolejne punkty to: plac zabaw w Ogródku Jordanowskim, Dolina Pojednania i plac przed Katedrą 
(w podziemiach której spoczywa Prymas Ignacy Krasicki). 
Zakończenie zajęć odbyło się na Rynku, gdzie rozłożono wszystkie plakaty i doklejono tytuły bajek oraz morały w nich zawarte. Na potwierdzenie znajomości bajek Księcia Poetów uczniowie otrzymali certyfikaty. Dodatkiem do nich były słodkie upominki w kształcie zwierzątek.
Zajęcia te pokazały, że bajki Krasickiego są aktualne także dzisiaj (216 lat po jego śmierci), były okazją do połączenia nauki z dobrą zabawą poza murami szkół, a dodatkowo wpisały się w obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce.

 

Zobacz więcej:

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button