akt0008 17 18Moje wspomnienia z Euroweeku

W dniach od 1-5 października 2017 r. uczniowie klas 5-7 pod okiem pani Moniki Majchrzak, Karoliny Starczewskiej i Magdaleny Adamczyk uczestniczyli w obozie językowym „ Euroweek-Szkoła Liderów” w Długopolu Dolnym.
W niedzielne przedpołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 pełni energii pożegnali się z rodzicami i wyruszyli w podróż językową. O godzinie 19:00 odbyło się oficjalne powitanie, gdzie poznaliśmy naszych pierwszych wolontariuszy między innymi Joe z Ugandy i Yessicę z Urugwaju, która skradła serca wszystkich uczniów SP 5 i była z nami od początku do końca trwania obozu. Każdego dnia czekały na nas różne zajęcia np. praca w grupach, prezentacje i zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również podziwiania pięknych widoków podczas spacerów po okolicach Długopola. Trzeciego dnia wolontariusze zorganizowali „Mam talent”, w którym każdy chętnie wziął udział. Uczniowie z naszej szkoły śpiewali, tańczyli, recytowali wiersz, który sami stworzyli oraz układali w szybki sposób Kostkę Rubika. Wszyscy wolontariusze jak i nauczyciele byli zachwyceni naszymi występami. Czwartego dnia wieczorem uczestniczyliśmy w Mission Impossible, na co wszyscy czekaliśmy najbardziej. Dwanaście zadań, które trzeba było wykonać w ciągu godziny. Zadanie to zakończyło się naszym sukcesem, ponieważ wszystkie zadania zostały zaliczone. Dzień zakończył się oficjalnym rozdaniem certyfikatów i wspólnym zdjęciem. Nie zabrakło również łez szczęścia.
5 października zakończyliśmy naszą przygodę w Długopolu Dolnym. Wszyscy wróciliśmy bezpiecznie i szczęśliwie do domu. Ale to nie koniec naszej przygody z językiem angielskim. Mamy nadzieję, że wrócimy wkrótce na nasz ukochany obóz i poznamy znowu wspaniałych ludzi!

Estera Lewandowska, uczennica klasy 7A