Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:

akt0076 2018W środę, 11 kwietnia br. społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie obejrzała przedstawienie kukiełkowe pt. „Wóz Drzymały”, które stanowiło realizację jednego z założeń projektu „Nasza Niepodległa Ojczyzna”.

Dla upamiętnienia polskiej historii i polskich bohaterów, w roku obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę i wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego zaprosiliśmy aktorów Teatru Lalek Dudula, by w nieco innej formie, bez patosu, przybliżyli młodym widzom jeden ze sposobów walki o polskość. Jak się okazuje, nie musiała być to walka zbrojna, ale walka, sposobem pokojowym, o utrzymanie polskiej ziemi w polskich rękach. A symbolem takiej walki był Michał Drzymała i jego rodzina, bohaterowie tytułowego przedstawienia.

Kukiełkowy spektakl bardzo się podobał uczniowskiej widowni, wywołując jej żywą reakcję.

Występ został poprzedzony wprowadzeniem ze strony aktorów i zakończony komentarzem wyjaśniającym powiązania działań Drzymały z późniejszymi wydarzeniami, które ostatecznie przywróciły Rzeczpospolitej niepodległość i Wielkopolsce wolność.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(KW.)

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button