akt0102 201823 maja klasa 4a na lekcji wychowawczej odwiedziła w MOK-u wystawę „W drodze do niepodległości”.

Wystawa została stworzona na bazie kalendarium wydarzeń istotnych dla odzyskania niepodległości oraz budowania II Rzeczypospolitej.

Celem odwiedzenia wystawy była edukacja patriotyczna i obywatelska dzieci oraz pielęgnowanie polskości, idei niepodległości i tradycji narodowych.

Uczniowie otrzymali zadanie: odnaleźć przynajmniej 5 znaczących postaci i opisać, kim byli i jakie znaczenie mieli dla odzyskania niepodległości.

Dzieci pilnie przystąpiły do realizacji zadania, które przyczyniło się do podniesienie ich świadomości narodowej.

Po powrocie do szkoły, na boisku szkolnym uczniowie mieli okazję poznać podstawowe komendy musztry harcerskiej. Uczyli się również robienia zwrotów w lewo, prawo... Ćwiczenia takie przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i porządku oraz wprowadzają dyscyplinę.

Lekcja była udana a dzieci zasłużyły na drobną "słodkość"😋