akt0107 2018W środę, 30 maja br. gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Poczty Polskiej, która została zaproszona w ramach realizacji kolejnego punktu projektu „NASZA NIEPODLEGŁA OJCZYZNA”. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas trzecich i czwartych.

Pani prowadziła prelekcje na temat historii znaczka pocztowego i powstania filatelistyki. Omówiła przykłady ważnych wydarzeń w naszych dziejach oraz postaci historycznych, które stały się inspiracją do zaprojektowania niektórych znaczków.

Dzieci miały okazję zapoznać się również z historią Poczty Polskiej oraz możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat prawidłowego adresowania przesyłek i listów. Gość prezentując zbiory znaczków przedstawiła też zasady filatelistyki, namawiając dzieci do tego hobby. Zachęcała wszystkich gorąco do wysyłania kartek pocztowych.

Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki pocztowe oraz szablony, na których wykonały swoje propozycje znaczków. To były ciekawe i pouczające zajęcia.

fotoZBACZ FOTOGRAFIE...