ULI2aEfektem pracy ma być film – nie powinien trwać dłużej 2-3 minuty.

Dowolność wyboru tematów, ale dbamy o to, aby były konkretne i nie za szerokie.

JAK NAGRAĆ FILM NA YOUTUBE?

Jak powstają filmy?

Uczniowie na początku pracują nad scenariuszem.

Wymyślają tematykę i przebieg filmu scena po scenie.
Zapisują opisy poszczególnych scen w edytorze tekstu jako osobny plik lub na kartce.
Po stworzeniu scenariusza konsultują go z nauczycielem.

Po dokonaniu ewentualnych poprawek planują zdjęcia – umawiają się co, gdzie, w jaki sposób i kiedy muszą sfilmować.
Wyniki tej pracy zapisują w edytorze tekstu przyporządkowując te dane odpowiednim scenom filmu.

wspólnego spaceru np. do parku, muzeum, atrakcji turystycznej miejscowości.
Zdjęcia do filmów rejestrujemy pomiędzy pierwszym a drugim spotkaniem oraz podczas pierwszej części drugiego spotkania za pomocą prywatnych smartfonów, tabletów szkolnych lub aparatu cyfrowego udostępnionego przez szkołę.

W trakcie drugiego spotkania zajęć prezentujemy uczniom program Windows Movie
Maker do edycji i montażu filmów.

Prosty samouczek:

:

Jak zrobić swoje pierwsze video? - www logo

Istotne, aby tematyka filmu oraz przyjęta lokalizacja zdjęć realistycznie korespondowały z możliwościami realizacyjnymi, np. żeby nagrywanie zdjęć odbywało się w szkole lub w domu ucznia, lub pod opieką rodziców. Można także zaplanować takie filmy, do których zdjęcia wszystkie grupy nakręca podczas jednego wspólnego spaceru np. do parku, muzeum, atrakcji turystycznej miejscowości.

Inspiracje dla uczniów:

Zamiana ról - uczniowie kręcą film - film