Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 1a gościli w bibliotece w dniu 5 grudnia. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.
W pierwszej części spotkania pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece.
Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami.
Każdy uczeń otrzymał od pani bibliotekarki upominki: książkę i zakładkę oraz zaproszenie do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

My uczniowie pierwszej klasy,

uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać,

krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek

będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika

traktować z wielką powagą!

PRZYRZEKAMY.