Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Wyniki konkursów historycznych
(praca plastyczna) III-IV 2023

W kwietniu, nazywanym Miesiącem Pamięci Narodowej, odbyły się w naszej szkole różne konkursy o tematyce historycznej. By wziąć w nich udział należało wykonać określone regulaminem prace plastyczne. Do rywalizacji konkursowej włączyło się łącznie 49 osób z wszystkich poziomów edukacji.

Szczególne podziękowania i gratulacje kieruję do uczących się w klasach 1-3, którzy gremialnie włączyli się w konkurs pod hasłem: „Patroni 2023 r. – Sławne Polki/sławni Polacy”, wykonując bardzo ciekawe prace, poświęcone przede wszystkim Mikołajowi Kopernikowi i Janowi Matejce.

 

Szczegółowe wyniki, dotyczące prac, które zostały wyróżnione przez jury, przedstawiają się następująco:

I konkurs pod hasłem „Historia widziana Twoimi oczami”:

Kl. 1-3: Amelia Zjawińska

Kl. 4-5: David Mikayelyan

Kl. 6-7: Przemysław Budzyński

Kl. 8: Laura Kamińska

 

II konkurs pod hasłem: „Patroni 2023 r. – Sławne Polki/sławni Polacy”:

Kl. 1-3: Zuzanna Kląskała, Mikołaj Wiśniewski, Amelia Stachowiak, Patrycja Posłuszna

Kl. 4-8: Oliwia Nawrot, Julia Wiśniewska, Amelia Stołowska, Lena Maciejewska, Suman Karimi.

 

W rywalizacji międzyklasowej, związanej z udziałem całej społeczności SP5 w ogólnopolskiej Akcji Żonkile, w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, zwyciężyła kl. 2a, która w całości (100%), miała na sobie koszulki/bluzy w żółtym kolorze.
Podziękowania dla wychowawcy klasy, za zmobilizowanie dzieci do podjęcia działania.

 

Nagrody dla uczniów i uczennic, za wyróżnione prace
oraz dla kl. 2a, zostaną przekazane w nadchodącym tygodniu.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników konkursów – Katarzyna Winiarska