Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

IX edycja konkursu „Finansoaktywni” rozstrzygnięta!           (23.05.2024)

Finaliści IX edycji konkursu edukacyjnego „Finansoaktywni: Podatki płacimy, korzyści widzimy” zostali wybrani. W tym roku uczestnicy stanęli przed wyzwaniem stworzenia krótkiego filmu poświęconego tematyce podatków. Uczniowie jak co roku zachwycili Kapitułę Konkursową swoją kreatywnością. Baśń o podatkach, teleturniej oraz program informacyjny to tylko kilka przykładów spośród 159 prac konkursowych. Przygotowane przez uczniów filmy były oceniane według kryteriów, takich jak m.in. staranność, pomysłowość oraz wskazanie obszarów życia codziennego, które są finansowane z podatków.

Spośród wszystkich zgłoszeń wybrano 10 najwyżej ocenionych filmów. Zespołowi z naszej szkoły – uczniom kl. 6a, niestety zabrakło trochę szczęścia, by znaleźć się w tym ścisłym gronie. Tym niemniej gratulujemy udziału w konkursie ogólnopolskim i odwagi w podjęciu trudnego tematu, dotyczącego podatków.

Podatki, konieczność ich płacenia, ale i korzyści z nich płynące są nieodłącznym elementem naszego życia i działania. Dlatego warto, przynajmniej w jakimś zakresie, mieć o nich wiedzę. Taką wiedzą wykazali się „Tropiciele podatków” z SP 5: Michał, Aida i Oliwia, a efekty ich pracy możemy zobaczyć na krótkim filmie, który przygotowali na konkurs.


Filmik:

)