Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Konkurs Mitologiczny w ramach MDH

We wtorek, 4.06.2024 r., w SP 12 miały miejsce zmagania uczniów klas piątych - uczestników Konkursu Mitologicznego XV Młodzieżowych Dni Historii.

W rywalizacji o puchar Prezydenta Miasta Gniezna udział wzięły drużyny z sześciu gnieźnieńskich szkół podstawowych. Tegoroczna edycja MDH przebiegała pod hasłem "Starożytna Grecja - mity i historia". Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy 5a w składzie: Wojciech G., Julian S. i Tymon W., który musiał zmierzyć się z 12 zadaniami o różnym stopniu trudności, związanymi z mitologią grecką. Zmagania stały na bardzo wysokim poziomie, ale zwycięzcy mogli być tylko jedni. I to właśnie nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, dzięki czemu zajęli miejsce na najwyższym stopniu podium, znacząco wyprzedzając przedstawicieli SP2 i SP1.

Gratulujemy!