PROMOTORZY ZDR ZDROWA KSIAZKA

CEL

Celem projektu jest podniesienie świadomości na temat zdrowego odżywiania, poprawy codziennych nawyków związanych ze zdrowym stylem życia oraz ich zamiany na zdrowe nawyki obejmujące np. zdrowe przepisy kulinarne, umiejętne korzystanie z Internetu a także:

• Rozwijanie umiejętności współpracy w grupie
  • Uświadomienie znaczenia zdrowego stylu życia.
  • Wykazanie się krytycznym myśleniem i niezależnością.

W projekcie uczestnicy tworzą książki z przepisami na ZDROWE POTRAWY (w formie papierowej i elektronicznej).

Proces

Uczniowie wykonują interaktywne plakaty i/lub mapy myśli, na ktorych przedstawiają to, co już wiedzą na temat zdrowych nawyków.

Wszyscy uczestnicywypełniają ankietę online o zdrowym odżywianiu.

Zdrowe przepisy: uczestnicy piszą książkę ze zdrowymi przepisami kulinarnymi, w ktorej opisują zdrowe potrawy popularne w ich domach.
Przeprowadzają także wywiady ze szkolnymi kucharzami/kucharkami.
Uczniowie przygotowują zdrowy posiłek korzystając z przepisu przygotowanego przez inną szkołę partnerską.

Rezultaty dotyczące odkryć uczniów są przedstawiane w formie e-książki i dostępne na stronie szkolnej.

Na zakończenie projektu uczestnicy uzupełniają kolejną anakietę z (częściowo) tymi samymi pytaniami, jak w początkowej ankiecie, aby sprawdzić, czy zmieniły się ich nawyki i poglądy na temat zdrowia.