TIK na języku angielskim

ZAJĘCIA Z UŻYCIEM METODYCZNYCH STRON WWW DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Na lekcjach języka angielskiego uczniowie przeszukują metodyczne strony www do nauki języka angielskiego i wykonują interaktywne zadania z konkretnego zakresu słownictwa lub gramatyki. Jest to doskonały sposób na utrwalenie przerobionego materiału w ciekawy i aktywizujący uczniów sposób.

PRZYKŁADOWE STRONY INTERNETOWE:
  • www.englishclub.com
  • www.englishmedialab.com
  • www.eslgamesplus.com
  • www.funenglishgames.com
  • www.english-online.org.uk

PREZENTACJE MULTIMEDIALNE PRZYGOTOWANE PRZEZ UCZNIÓW
Uczniowie w parach przygotowali w domu prezentacje w programie Power Point w języku angielskim.
Mieli do wyboru dwa tematy: "Ekstremalne sporty" lub "Niezwykłe zwierzęta".
Podczas zajęć uczniowie prezentowali reszcie grupy przygotowany materiał, a odbiorcy mogli zadawać pytania w języku angielskim.

PRZYKŁADOWE prezentacje:

WIZYTA W KOLEGIUM EUROPEJSKIM
Uczniowie wybrali się do Kolegium Europejskiego w Gnieźnie na zajęcia prowadzone przez studentkę z Ukrainy panią Valentinę Cherevchenko.
Pani Cherevchenko zaprezentowała uczniom swoją ojczyznę w języku angielskim, opisując tradycje, geografię, atrakcje turystyczne, najbardziej znane miasta i ciekawostki na temat Ukrainy.

Lekcja wzbogacona była prezentacją multimedialną, dzięki której uczniowie mogli na własne oczy przekonać się o pięknie i bogactwie kulturowym Ukrainy. Po prezentacji uczniowie zadawali pani Cherevchenko przygotowane wcześniej pytania w języku angielskim.
Dotyczyły one kuchni Ukraińskiej, piłki nożnej, miejsc wartych odwiedzenia na Ukrainie, a także wrażeń pani Valentiny z pobytu w Polsce.

PROJEKTY KOMPUTEROWE
Uczniowie wykorzystują komputery (program Word, Internet) do wykonywania projektów w języku angielskim.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali kartki z życzeniami dla swojego nauczyciela języka angielskiego.
Innym projektem komputerowym było przygotowanie zaproszenia w języku angielskim na dowolną imprezę.

PRZYKŁADOWE prace wykonane w Wordzie:

ŚWIĄTECZNE KARAOKE
Pani Marta Krówczyńska znalazła doskonały sposób, by zachęcić uczniów do śpiewania angielskich piosenek świątecznych i by wprowadzić ich w świąteczny nastrój.
Na tablicy interaktywnej włączone zostały piosenki w wersji karaoke. Dzięki temu narzędziu uczniowie mogli na bieżąco śledzić teksty i śpiewać.
Ćwiczenie to bardzo przypadło im do gustu i chętnie się w nie zaangażowali, co widać na załączonych filmach.

PRZYKŁADOWE filmiki:

FILMY NA JĘZYKU ANGIELSKIM
Uczniowie na języku angielskim często oglądają filmy w wersji oryginalnej (ewentualnie z włączonymi angielskimi napisami) wyświetlane za pomocą odtwarzacza DVD lub tablicy interaktywnej. Są to filmy dokumentalne na temat życia i kultury w krajach anglojęzycznych.
Młodsi uczniowie oglądają także angielskie filmy animowane. Dużą popularnością wśród uczniów cieszy się brytyjski serial młodzieżowy pt. "Extr@".
Jest to produkcja angielska stworzona dla ludzi uczących się języka angielskiego.
Dzięki filmom uczniowie mają kontakt z "żywym" językiem, a lekcje są dzięki temu atrakcyjniejsze.

KORZYSTANIE Z ZASOBÓW INTERNETU DO WYKONYWANIA ZADAŃ
Uczniowie dostają do wykonania różne zadania i mogą przy tym korzystać z zasobów Internetu: słownika internetowego i różnych stron www.
Ostatnio mieli za zadanie opisać różne potrawy z całego świata na lekcji.
Przy tworzeniu opisów korzystali ze słownika internetowego ling.pl oraz poszukiwali w Internecie informacji o potrawach z różnych krajów.
Następnie przenosili swoje pomysły na papier. Nie wolno im było korzystać z tłumacza internetowego.

ŚLEDZTWO INTERNETOWE
Ostatnio mieli za zadanie opisać różne potrawy z całego świata na lekcji.

Na pocz±tek

GOŚCIE ZZA OCEANU W NASZEJ SZKOLE!
Ostatnio naszych uczniów odwiedzili bardzo ciekawi goście z innych kontynentów - były to wolontariuszki z Argentyny oraz Australii, które podróżują obecnie po Europie, by przedstawiać młodym ludziom kulturę swoich krajów. Dziewczyny przedstawiły naszym uczniom ciekawe prezentacje multimedialne o Argentynie i Australii, a następnie odpowiadały na pytania zadawane przez uczniów i nauczycieli języka angielskiego. Uczniowie zobaczyli, że warto uczyć się języka obcego, gdyż dzięki temu można porozumiewać się z ludźmi z całego świata.

ODGRYWANIE RÓL - ZABAWA W SKLEP
Ostatnio uczniowie klas 5 zamienili salę lekcyjną na sklepy z różnymi asortymentami. Były to: sklep warzywniczy, sklep kosmetyczny, sklep komputerowy, sklep zabawkowy czy księgarnia. Uczniowie wcielali się w role sprzedawców i klientów i symulowali rzeczywiste sytuacje w sklepach, rozmawiając ze sobą w języku angielskim. Scenki były nagrywane, a następnie uczniowie oglądali filmiki i analizowali swoje występy pod kątem językowym, dokonując samooceny.

FILMIKI: