akt0004

...CHŁOPAKA I ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek, 30 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka i Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, pod hasłem „Pomnóżmy Chłopaków z SP5”.

Koordynatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia była pani Agnieszka Jania i Samorząd Uczniowski.

Z okazji obchodów tych dwóch ważnych świąt SU przygotował różnego rodzaju konkursy i quizy z tabliczki mnożenia.

Uczniowie wysłuchali audycji z okazji Dnia Chłopaka przygotowanej przez Samorząd Uczniowski i wprowadzenia Pani Dyrektor w Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Podczas 20 minutowej przerwy dwie osoby z Samorządu Uczniowskiego przygotowały sportowo-matematyczny konkurs dla chłopaków na boisku szkolnym. Na jednej z bramek powiesiły zadania i ustawiły się przy bramce, a chętni uczniowie mogli kopać piłkę celując do liczb. Każdy, kto strzelił do liczby mógł przejść dalej, czyli odpowiedzieć na zadane mu pytania. Wszyscy uczestnicy otrzymywali słodki upominek.

Podczas 15 minutowej przerwy uczniowie najmłodszych klas wzięli udział w konkursach plastyczno-matematycznych.

Podczas innych krótszych przerw uczniowie mogli rozwiązywać quizy z  tabliczki mnożenia. Nad prawidłowym przebiegiem konkursów matematycznych czuwały trzy komisje eksperckie. Każdy uczeń, który poprawnie rozwiązał wylosowane zadania z tabliczki mnożenia otrzymywał gratulacje oraz certyfikat znajomości tabliczki mnożenia.

Podczas lekcji dwie komisje ekspercki chodziły po klasach, a chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia i otrzymać certyfikat.

Samorząd Uczniowski ogłosił również konkurs na najciekawszą gazetkę klasową pod hasłem „Pomnóżmy Chłopaków z SP5”. Zwycięzcami konkursu zostały: klasa 4c, 6a i 6b.

Z okazji Dnia Chłopaka chłopcy z wszystkich klas otrzymali upominki. : )

Autor relacji: Kacper Klesse, kl. 6d