akt0079SAMORZĄD UCZNIOWSKI NA KONFERENCJI DIALOG NA RZECZ GOSPODARKI POWIATU GNIEZNO

2 marca br. pięcioro przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, panią Martą Skrzydlewską-Korpik wzięło udział w konferencji DIALOG NA RZECZ GOSPODARKI POWIATU GNIEZNO – SZKOLNICTWO ZAWODOWE A RYNEK PRACY w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie .

W trakcie konferencji uczniowie zapoznali się z diagnozą szkolnictwa zawodowego w powiecie gnieźnieńskim, zapotrzebowaniem na konkretne zawody oraz możliwościami podjęcia pracy w określonych firmach. Niesamowitą inspiracją do dalszego działania okazała się dla nich prezentacja przygotowana przez przedstawicieli niemieckiego Powiatu Teltow-Fläming. Ciekawa, nawet dla tak młodych ludzi, okazała się również debata regionalna, w której udział wzięli przedstawiciele organizatorów konferencji, przedsiębiorców oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i wyższych oraz pytania uczestników konferencji do panelistów.

Zarówno uczniowie SP5 jak i sześcioro obecnych nauczycieli za naszej szkoły odkryło w trakcie konferencji wiele możliwości rozwoju własnej placówki oraz inspiracji do realizacji kolejnych projektów.

foto  ZOBACZ FOTOGRAFIE....