akt0108

W dniu 8 maja br. uczniowie klas II d i IVa pod opieką swoich nauczycieli (p. Grażyna Kędzierska, p. Wioletta Smaglewska, p. Agnieszka Jania) wzięli udział w wycieczce do  Kruszwicy i do Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

Wycieczka rozpoczęła się od odwiedzania siedziby w/w parku, która mieści się w centrum Kruszwicy. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznali walory przyrodnicze Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Podczas pogadanki na temat ochrony środowiska dowiedzieli się, jakie zwierzęta i rośliny można zobaczyć na terenie parku. Kolejnym etapem była wizyta w Nadgoplańskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Podczas tych zajęć zobaczyli sprzęt ratowniczy oraz poznali zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Szczególną atrakcją było także wejście na tzw. Mysią Wieżę oraz rejs statkiem "Rusałka" po jeziorze Gopło. Następnie udano się na półwysep Potrzymiech,  gdzie jedną z atrakcji była przeprawa promowa.

Kolejnym i zarazem ostatnim etapem podróży stał się dojazd do Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Rysiówka". Tam był czas na krótki odpoczynek i posiłek. Uczniowie skosztowali kiełbaski z ogniska, podziwiali okolicę i wzięli udział w zajęciach plastycznych. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali także upominki promujące Nadgoplański Park Tysiąclecia oraz mapki okolicy. Mimo padającego deszczu i panującego chłodu, wycieczka się udała i teraz jest miłym wspomnieniem.

Uczniowie oraz nauczyciele pragną podziękować, p. Jarosławowi Lisieckiemu, który pełnił zarówno opiekę nad grupą i także oprowadzał po wszystkich w/w miejscach na terenie Narodowego Parku Tysiąclecia.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...