Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:

akt0105SP 5 z certyfikatem „Zaczytana Szkoła”

Biblioteka szkolna wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Zaczytana Szkoła”, zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie, uzyskując certyfikat.

Wypełnianie założeń konkursowych trwało od 7 listopada 2016 r. do 7 maja 2017 r.
i polegało na wykonaniu 10 zadań przesłanych przez organizatora. Całość działań miała na celu rozwijanie czytelnictwa dzieci i młodzieży, i dodatkowo wpisywała się w realizację priorytetu MEN oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Uczniowie, zachęcani przez szkolne koordynatorki konkursu, pp. Renatę Nawrocką
i Katarzynę Winiarską oraz swoich nauczycieli, chętnie włączali się w prace czytelnicze, plastyczne i literackie. Przeprowadzone zostały między innymi: międzyklasowe rozgrywki ze znajomości lektur, debata wśród uczniów „Książka naszym przyjacielem”, konkurs plastyczny pt. „Zaczytana szkoła”, dzień wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”- we współpracy z świetlicą szkolną. Poza tym uczniowie próbowali swoich sił w twórczości literackiej, pisząc recenzje lub nowe zakończenia wybranych książek, a ponadto zapoznawali się z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza.

Efektem wszystkich podejmowanych w ramach konkursu przedsięwzięć jest, poza uzyskaniem certyfikatu, znaczący wzrost wypożyczeń bibliotecznych, szczególnie wśród uczniów klas młodszych. A przecież o to chodziło; bo „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Jest więc nadzieja, że czytelnictwo, przynajmniej w naszej szkole, dalej się będzie rozwijać.

 fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...

 

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button