Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:

akt0015 17 18Działo się w bibliotece, w październiku ...

Październik to Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Dla zaakcentowania roli biblioteki w szkole prowadzone były różne działania, skierowane głównie do najmłodszych czytelników. Uczniowie klas młodszych wykonywali „Laurki dla biblioteki” i odgadywali zagadki, dotyczące bohaterów bajek. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością przy pisaniu życzeń oraz znajomością bajek, która pozwoliła im udzielać trafnych odpowiedzi na czytane przez bibliotekarza zagadki. Poza tym, w różnych, także starszych klasach oraz świetlicy odbyły się „poranki z książką’, podczas których nauczyciele lub bibliotekarze głośno czytali „mądre książeczki o ważnych sprawach”, np. o przyjaźni, sposobach radzenia sobie z kłopotami, czy dobrym wychowaniu. Tym samym zajęcia te wpisywały się w realizację założeń programu profilaktyczno- wychowawczego szkoły oraz promocję czytelnictwa.

Zwieńczeniem Miesiąca Bibliotek był „Dzień Bajkowych Postaci”, który zaplanowano na 30 października. W tym dniu po naszej szkole wędrowały różne bajkowe postacie, czyli uczniowie klas 1-3, poprzebierani za bohaterów bardziej i mniej znanych bajek. Taki sposób świętowania bardzo się wszystkim podobał.

Uzupełnieniem powyższych działań były zajęcia prowadzone we współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną (p. Katarzyną Wilczkowską), w ramach NPRCz, mające charakter warsztatów edukacyjnych, dotyczących np. agresji, temperamentów, tworzenia „lapbooków”. Te ostatnie odbyły się również w pierwszych dniach listopada, a trzeba dodać, że cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Październik to także, w dalszym ciągu, czas opracowywania nowych książek, pochodzących z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W znakowaniu- stemplowaniu, pomagają zaprzyjaźnieni z biblioteką uczniowie, a szczególnie uczennica klasy 6b Julia Głinkowska. Dzięki temu już wszystkie lektury znalazły się na bibliotecznych półkach i są udostępniane zainteresowanym czytelnikom, a pozostałe książki też sukcesywnie wędrują na półki, skąd bardzo szybko znikają- wypożyczane! Bardzo nas taki stan rzeczy cieszy, bo oznacza, że biblioteka żyje, a wraz z nią żyją książki.  

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button