• Nasze plany
  • Refleksje
  • Różne:
  • WARSZTATY KULINARNE

Przyjemne z pożytecznym połączyli uczniowie klasy 5d z SP5 w Gnieźnie, którzy pod opieką wychowawczyni, pani Katarzyny Winiarskiej i pani Renaty Nawrockiej odwiedzili ZSP nr 4, by wziąć udział w warsztatach kulinarnych „wypieku ciasta piaskowego”. Podczas warsztatów uczniowie najpierw wysłuchali wskazówek prowadzącego nauczyciela - pani Agnieszki Zawadzkiej, a następnie przygotowali ciasto. W przygotowaniach pomagali uczniowie ZSP nr 4. Ciasto piaskowe posłużyło uczniom do wykonania muffinek - małych babeczek, częściowo nawiązujących kolorowymi zdobieniami do zbliżających się świąt wielkanocnych.

Natomiast druga część muffinek została przez chłopców ozdobiona w sposób mający podkreślić realizowany w szkole projekt „2014! Młodzi dla Wolności”, czyli kolorami białym i czerwonym.

Udział w warsztatach był kontynuacją zeszłorocznej współpracy z ZSP nr 4, w której uczestniczyły uczennice z tej samej klasy (piekły ciasta kruche). Stał się jednocześnie przyjemną okazją do pogłębiania wiedzy i umiejętności kulinarnych. Samodzielnie przygotowane wypieki są na pewno o wiele smaczniejsze niż te dostępne w sklepach, a przy okazji wiadomo z jakich składników powstawały.
    Chłopcy okazali duże zainteresowanie warsztatami (efekty ich pracy widać na zdjęciach), a także możliwością późniejszej nauki w szkole gastronomicznej.
    Oprac. K. Winiarska (kwiecień 2014 r.)

mimoza72@wp.pl