• Nasze plany
  • Refleksje
  • Różne:
  • Nasze plany...

KONKURS „2014! MŁODZI DLA WOLNOŚCI”

1 grudnia 2013 r . - 30 kwietnia 2014 r. (część główna), do 4 czerwca 2014 r. (część uzupełniająca)

• na projekt szkolny
  • na projekt plakatu
  • na scenariusz lekcji (dla nauczycieli)

1. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji i Biblioteki Pedagogiczne z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na terenie SP 5 inicjatorką i koordynatorką prac jest Katarzyna Winiarska- nauczyciel historii i społeczeństwa, bibliotekarz, a za opracowanie i aktualizowanie strony internetowej szkoły, związanej z projektem, odpowiada Agnieszka Walczak- nauczyciel informatyki i muzyki.
    2. Adresaci konkursu: nauczyciele i uczniowie klas 1-6 SP 5
    3. Założenie główne: systematyczna dokumentacja elektroniczna prowadzonych działań.
    4. Cele projektu edukacyjnego:
      • Przybliżenie uczniom (i środowisku lokalnemu) historii najnowszej: poszerzanie wiedzy o czasie przełomu i ostatnim 25-leciu zagospodarowywania wolności
      • Dokumentowanie historii najnowszej- poszukiwanie pamiątek, świadectw przełomu 1989 r. - ich cyfrowe utrwalanie
      • Otwarcie na środowisko lokalne (wystawa zdjęć, „wieczornica”)
      • Kształtowanie postaw patriotycznych, społecznych i obywatelskich oraz szacunku dla dziedzictwa przodków
      • Dostarczanie uczniom wiedzy na temat demokracji i sposobów jej umacniania
      • Zachęcanie do aktywności grupowej i indywidualnej
      • Rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości uczniów
      • Wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej
      • Rozwijanie kreatywności, ciekawości poznawczej i szacunku dla innych ludzi
      • Uczczenie „Święta Wolności” - 25 rocznicy demokratycznych wyborów z 04.06.1989 r.
    5. Z chwilą opublikowania prac konkursowych w Internecie, uczestnicy udzielają organizatorom konkursu nieodpłatnej, niewyłącznej i nieodwołalnej licencji do korzystania z utworu na czas nieoznaczony.
    6. Przebieg prac projektowych- plan działań podany w załączeniu.

20.12.2013 r.
    mimoza72@wp.pl